Beni çaðýrýn Kanal 7'ye, size SSK'yý anlatayým

Kýlýçdaroðlu’ndan Kanal 7’ye salvo
CHP’nin Ýstanbul Büyükþehir Belediye Baþkaný Adayý, “Beni davet etsinler, SSK’yý anlatayým” dedi

CHP’nin Ýstanbul Belediye Baþkan adayý Kemal Kýlýçdaroðlu, Atatürk Havalimaný Turizm Taksiciler Kooperatifi’ni ziyaretinde basýn mensuplarýnýn sorularýný yanýtladý. Kýlýçdaroðlu, “CHP Genel Sekreter Yardýmcýsý Mehmet Sevigen’in yolsuzluk iddialarýný sormasý üzerine “Sevigen, bu iddialarla ilgili bir açýklama yaptý. Açýklamada þunu söyledi; ’eðer kaset, eðer belge ortaya konursa ben istifa edeceðim’ demiþti. Ortada gerçekten kasetler, belgeler varsa sayýn Sevigen’in gereðini yapacaðýný düþünüyorum” dedi.

þan, þöhret
Bir gazetecinin, “Baþbakan Erdoðan, sizin þan, þöhret için aday olduðunuzu söylemiþ. Bunu nasýl deðerlendiriyorsunuz?” sorusuna Kýlýçdaroðlu, “Bu ülkede yolsuzluklarla mücadele etmek þan, þöhret peþinde koþmaksa elbette ben sonuçta halkýn sesini, taleplerini dillendiriyorum” yanýtýný verdi. “SSK Genel Müdürü olduðunuz dönemde kurumun zarara uðratýldýðý iddialarý var. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?” sorusu üzerine de Kýlýçdaroðlu, “SSK ile ilgili bu iddialarý ortaya atanlarla ben örneðin, Kanal 7’de konuþmak isterim. Beni davet eder misiniz? Kanal 7 izleyicilerine SSK’yý anlatayým. Bu iddiayý ortaya atan kiþi ve beni davet etsin, izleyicilerin önünde bunu tartýþalým” yanýtýný verdi.

Kýlýçdaroðlu, Taksiciler Kooperatifi’ni ziyaretinde taksinin þoför koltuðuna oturdu.

19/02/2009 / YENÝüAð GZT.