Bülbülü 105 bin yeşillikle beslemişler yine de ah Bilderberg demiş...

Bilderberg bülbülünün züğürt tesellisi

Bir aralar bütün mesaisini Bilderberg’in esrar perdesini aralamaya vakfeden Fehmi Koru, söz konusu toplantıya davet edildiği vakit şöyle yazmıştı: “Acaba gitmeyeyim mi?” hissi bir an bile içimden geçmedi. Ne tereddüdü, çok heyecanlandım bile... Son ana kadar “Ya cayarlarsa” diye içim içimi yedi.”

Neyse ki Bilderbergciler, medyanın dolduruşuna gelip de caymamış, Koru da ‘Bilderbergçiler’le üç gün ve üç gece geçirerek’, yine kendi ifadesiyle “daha yetkin” hale gelmişti.

2006’da katıldığı Ottowa toplantısından sonra 6 bölümlük dizi yazı yazıp adeta Bilderberg bülbülü kesilen Koru, o günlerde dahil olduğu bu ‘çok üst düzey grubun’ önemini şöyle vurgulamıştı:

“Bilderberg’in en çarpıcı ürünü, dünyayı hala etkisi altında tutan ‘küreselleşme’ dalgalanması... Dünya liderlerinin söz alacağı bir toplantı düzenleseniz orada hangi ‘global’ konuların konuşulmasını istersiniz: Irak... İran... İsrail-Filistin ihtilafı... Afganistan... AB... NATO... Petrol fiyatları... Fikri takip duygusu hayli yüksek bir örgüt Bilderberg...”

Kıymet bilmediler
Sonra 2007: ses yok... 2008: maalesef... 2009: Yine Fehmi Koru’suz toplandı Bilderbergçiler...

Koru’ya da, katılamadığı toplantının analizini yapmak düştü. Ama bir sitem.. Altan alta bir gönderme...

“Zaten ilk gittiğimde de hayal kırıklığına uğramıştım” türünden bir oto-rehabilite...

Artık neyi hayal etmişse!..

“Onlar çağırırdı da ben kendimi geri çektim” edaları...

Ve “ben katılamadığım Bilderber’e Bilderberg mi derim” darbesi: “Bilderberg için ‘güçtü’ dememiz gerekiyor...”

Müstahak böyle kadir-kıymet bilmezlere. Oh olsun. Sizden ve eşine zor rastlanır kehanetlerinizden mahrum kaldılar ya bakın nasıl kaybetmişler etki güçlerini...

Hem zaten bakın “Bugün Beyaz Saray’da Bilderberg’e hiç katılmamış Barack Obama oturuyor” değil mi?...

SELCA TAşüI / YENİüAğ GZT. / 20.05.2009