'Cezalarını ben ödeyeceğim'

“Bundan böyle, Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 yaşından küçük çocuklar için açacağı tazminat davalarında, Erdoğan lehine dönen tazminatları Milletvekilliğim bitene kadar ödeyeceğime taahhüt ediyorum”

08.09.2009 / ANKA / VATAN GZT.

DSP Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi ANKA’ya yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “milleti kucaklamaktan, herkese hoş görülü olmaktan, herkesi kucaklamaktan” bahsettiğini ancak seçim otobüsünde “ekonomik krizin canına tak ettiği” 14 yaşındaki bir çocuğun, protestosuna dayanamadığını ifade etti. Erçelebi, “Başbakan bir çocuğun Anadolu’da yaygın olan bir deyimi kullanmasını hazmedemiyor. Buna tahammül edemiyor, çocuğu otobüse alarak onu kucaklayacağına ümüğüne sarılıyor. Bu yetmezmiş gibi hızını alamayıp mahkemeye veriyor” dedi.

“DSP Genel Sekreteri olarak bundan böyle, Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 yaşından küçük çocuklar için açacağı tazminat davalarında, Erdoğan lehine dönen tazminatları milletvekilliğim bitene kadar ödeyeceğime taahhüt ediyorum” diyen Erçelebi, RTüK’ten de, “çocukların fiziksel ve ruhsal sağlığını” olumsuz yönde etkilediği gerekçesiyle, Başbakan Erdoğan’ın konuşmalarının “kırmızı nokta” ile yayınlamasını istedi.

...