Milli Takým için müthiþ iddia

21.12.2009 / VATAN

Ali þen, Fatih Terim’den boþalan Milli Takýmlar Teknik Direktörlüðü’ne Mustafa Denizli’nin geleceðini iddia etti

TV8’de Bizim Stadyum programýna, Trabzonspor Onursal Baþkaný Mehmet Ali Yýlmaz’la birlikte katýlan Ali þen, Fenerbahçe’de merak edilen eski konulara da açýklýk getirirken, gündeme damgasýný vuracak çarpýcý açýklamalarda yaptý ve Guiza’nýn da devre arasýnda acele müþteri bulunarak satýlmasýný önerdi. þen’in açýklamalarý þöyle:

AYKUT KOCAMAN'I GüNDERDÝðÝM ÝüÝN PÝþMAN DEðÝLÝM

“Fenerbahçe’de Aykut ne iþ yaptýðýný bilmiyor. Bana hep Aykut’u sen gönderdin diye soruyorlar. Doðrudur, ben gönderdim. Hiç piþmanlýk duymadýðým bir karardýr. Oðuz'a yarý piþmaným. Daha doðrusu üzüntülüyüm. Bülent Uygun'a üzüntülüyüm. Ama Aykut'a niye öyle. þimdi 96’daki Trabzon’da maç bitti. Dedi ki “Ben sevinemiyorum. üünkü Trabzonlu futbolcular için üzülüyorum.” Aykut için dediler ki, ne centilmen adammýþ. Peki golü atmasaydýn. Fenerbahçe þampiyon olmasaydý, milyonlarca Fenerbahçe taraftarý kahrolmayacak mýydý? Bu tip davranýþlar dünyanýn hiç bir yerinde yoktur. Sonra Ýstanbulspor'a verdim onu. Burda bu davranýþlarý yapabilirsin, çünkü Ýstanbulspor'un taraftarý yok. Bu beyanatý sebeplerden biri oldu gitmesi için.”

SPORTÝF DÝREKTüR NE YAPAR?

“Yýllardýr Fenerbahçe'ye sportif direktörlüðü tavsiye ettik. Aziz Yýldýrým bunu yaptý. Ancak þimdiki futbolcularýn bir kýsmý, maçta deðil yemekte, eðlencede. Bunu kim bilecek. O Daum'un görevi deðil. O sportif direktörün görevi. Futbolcu maç anýnda dýþarý gidiyorsa, statta deðilse o sportif direktöre deðer vermemesi anlamýna gelir.

Bu sportif direktörle çalýþma uygulamasýný ilk yapan kiþi, Türkiye'de benim. Necdet Niþ'i getirmiþtim. Benim zamanýmda futbolcular maç günü gece kulübüne gidemezlerdi. Benim zamanýmda Santos ve Kazým gitseydi kovardým.”

ROBERTO CARLOS HALKLA ÝLÝþKÝLER MüDüRü

“Roberto Carlos çok zeki, akýllý, kariyeri olan bir futbolcu. Biz; koþan, frikik atan, goller atan, sol bek bir Carlos almýþtýk ama, bunlarýn hiç biri olmadý. Geçen yýl þampiyonluk giderken dört hafta Brezilya'ya gitti sakatým diye. Geçen sene þampiyonluðun kaçmasýnýn ana sebebi Roberto Carlos'tur. üünkü biz bir çok golü onun mevkisinden yedik. Aziz Yýldýrým ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Benim iki yýldýr tenkit ettiðim Roberto Carlos'tan onlarda yaka silktiler ki, mukavelesi devam etmesine raðmen gitmesine müsade ettiler. Roberto Carlos Fenerbahçe'de futbolcu olarak hizmet vermedi, aldýðý paralarý da hak etmedi. Ýlerde Fenerbahçe'ye menajer olarak olabilir, ama futbolculuðundan katký göremedik.”

ALÝ þEN; "MÝLLÝ TAKIMA GALÝBA MUSTAFA DENÝZLÝ GELECEK"

“Mahmut üzgener'e milli takýmýn baþýna yabancý antröner getirilmesine karþý olduðumu söyledim. Kim gelmeli sorusuna Yýlmaz Vural derim. Yýlmaz Vural, Abdullah Avcý, Ertuðrul Saðlam. Kimi getirmelisin? Ben tahminde bulunuyorum. Haziran'a kadar milli takým maç yapmayacak. Galiba Mustafa Denizli gelecek. Neden Mustafa Denizili dedim, ben Mustafa Denizli'yi çok iyi tanýyorum, bir demecinde Türk Milli takýmý Haziran'a kadar maç yapmasa ne olur, kýyamet mi kopar" dedi. Bu nedenle onun geleceðini düþünüyorum. Bu beklesinler geliyorum demek. Federasyon bunu yapacak sanýrým.”

FENERBAHüE þAMPÝYONLUðA YAKIN

“Bu sene Trabzon þampiyon olamaz. Beþiktaþ'ta yükselir. þampiyonluk yarýþýnda Fenerbahçe ile Galatasaray arasýnda geçer. Fenerbahçe için Trabzonspor galibiyetinden alýnan üç puan çok öenmli. Fenerbahçe þampiyon olamazsa Aziz Yýldýrým'ýn baþý çok aðrýr... Fikstür avantajý ile birlikte hep Ýstanbul'da oynayacak olan, Fenerbahçe þampiyonluðu býrakmaz.”

GUIZA ARA TRANSFERDE ACÝLEN SATILMALI

“Guiza ürkek. Guiza yalnýz. Gollerden sonra aðlayacak sanki. Sahada mendil de yok. üok üzülüyorum o haline. “Kapalý defanslara karþý oynayamýyorum” diyor ama kaleci ile karþý karþýya, altý pastan atamýyor. Guiza'yý ne yapmalý? Guiza'yý ara transferde acele çok iyi müþteri bulup elden çýkarmalý. þunu belirtiyim yönetim ve Aziz Yýldýrým'ý getirdikleri için tenkit etmiyorum. Olmadý atamýyor gidemiyor, Fenerbahçe'ye bir katkýsý yok, Guiza’yý acele olarak satmalarýnda fayda var..

FATÝH VE GüKDENÝZ'E KURTARICI OLARAK BAKMAK YANLIþ

üte yandan Trabzonspor Onursal Baþkaný Mehmet Ali Yýlmaz da Gökdeniz Karadeniz ve Fatih Tekke'nin Trabzonspor'a geri transferi ile ilgili olarak, “Satýlan oyuncularýn tekrar kurtarýcý olarak alýnmasýný doðru bulmuyorum” dedi. Yýlmaz “Fatih Tekke gelse Trabzonspor uçmayacak. Fatih Tekke ile Gökdeniz giderken tepki gösterilmeliydi. Kulübe paralar girdi ama açýðý kapatacak oyuncular ne yazýk ki alýnmadý. Alýnsa zaten bunlar tekrar geri gelsin denmezdi. Böyle spekülatif umutlarla takým yönetmek sonuç vermiyor, görüyoruz. Trabzonspor Yönetimi kendine bir hedef koymalý” þeklinde konuþtu.

...