Gurbetçi aileyi balyozla soydular

Muzaffer NAL/üAY (Afyonkarahisar), (DHA)

ALMANYA'dan karayoluyla memleketleri Mersin'e giden Dalgýç ailesi Afyonkarahisar yakýnlarýndaki bir mola yerinde otomobillerinin içinde uyuduklarý sýrada, balyozla aracýn camýný kýran iki kiþi tarafýndan soyuldu.

Almanya'nýn Hamburg kentinde 15 yýldýr çalýþan Kemalettin Dalgýç (45), eþi Mizgin Dalgýç (33) ve kýzlarý þebin Adle (8), Rozer (6), Alerengi (5) ve Delal (3) ile birlikte memleketi Mersin'e gitmek için HH KD 340 plakalý otomobilleriyle 2 gün önce Almanya'dan yola çýktý. Türkiye'ye giriþ yaptýktan sonra gece saat 02.00 sýralarýnda Afyonkarahisar- Konya Karayolu'nun 48'inci kilometresindeki Sarýçiçek mola yerinde durarak, ihtiyaçlarýný gideren aile, saat 04.00'de otomobilin içinde uykuya daldý.

Yaklaþýk 1 saat sonra büyük bir gürültüyle uyanan aile, balyozla otomobilin camýný kýran iki kiþinin araçtaki çantalarý alarak kaçtýklarýný gördü. Baba Kemalettin Dalgýç, otomobile binerek kaçan þüphelileri takip etmek istedi ancak otomobilin her iki lastiðinin de kesici bir aletle patlatýldýðýný fark etti. Durumu hemen jandarmaya haber veren Kemal Dalgýç, 8 bin Euro'sunun çalýndýðýný belirterek, þunlarý söyledi:

“15 yýldýr Almanya'da çalýþýyorum. Eþim aðýr bir amaliyat geçirdi. Hasta haliyle annem vefat ettiði için benimle Mersin'e gelmeyi kabul etti. Arabamla Macaristan, Sýrbistan, Bulgaristan gibi tehlikeli ülkelerden geçtim ama kendi memleketimde soyuldum. 8 bin Euro deðerinde param gitti. Ayrýca bütün evraklarým çalýndý. Hiçbir þeyim kalmadý. Kýzlarým böyle bir olay karþýsýnda þoka girdi. þükürler olsun ki, canlarýna bir þey olmadý.”

Jandarma, Adana plakalý Opel Vectra marka bir otomobile binerek kaçtýklarý belirtilen þüphelileri arama çalýþmalarýný sürdürüyor.

20 Temmuz 2010 / HüRRÝYET