DN STSMARI YLE OLMAZ

30.09.2010 11:02

Hrriyet yazar Mehmet Y. Ylmaz, Gaziantep’te dini istismar ederek menfaat temin etmekten yakalananlarn yanl yaptklarn (!) syledi. Daha byk menfaat salasalar ykselen yldz olurlar, milletvekili bakan olurlard dedi.

Ylmaz’n bugnk yazsnn “Vizyon dar olunca byle oldu” balkl blm yleydi:

“BENCE “gnn haberi”, 16 “din istismarcsnn” gzaltna alnd haberiydi. Hanefi Avc’nn tutuklanmas bu haberi glgede brakt diye dnyorum.
Gzaltna alnn 16 kiiye ynelik sulama “dini istismar ederek menfaat temin etmek”!

Gnmz Trkiye’sinde artk bunun su saylmadn zannediyordum, demek ki yanlmm.

Belki de yanlan ben deilim de, gzaltna alnanlar!

Byk olaslkla “dini istismar ederek temin ettikleri menfaatlerin” dk miktarlarda olmasndan kaynaklanyor olmal bu durum.

Daha byk menfaatler elde etmi olsalard, gnmzn ykselen yldzlarndan olabilirlerdi, rnekler bunu gsteriyor.

stedikleri devlet ihalesini alabilirlerdi rnein. Bunun iin sermayelerinin olmas da gerekmezdi. haleye girmek isteyenlere “u bizim Mehmet Amca’y da ortak aln, ii bitirelim” denilir, mesele hallolurdu.

htiya halinde banka kurabilirler, kamu bankalarndan kredi alabilirlerdi.
Hatta ii bir adm ileri gtrp, din istismarn siyaset sahnesine tayp, milletvekili, bakan bile olabilirlerdi.

Bence bu arkadalar “kk dnmelerinin” kurban olmular.

Yeterli vizyon sahibi olmu olsalard, bu lkede kk i evirmenin baa bela karabileceini de bilirler, istismarlarn ona gre yaparlard.

Hadi vizyonlar bu kadarna yetmiyordu, genel merkezi ABD’ye tayp, bir cemaat rgtlenmesine gitmek de mi akllarna gelmedi, anlayamyorum!”

Odatv.com