ANLAMAKTA GüüLüK üEKÝYORUZ!..

Türk Silahlý Kuvvetleri, 6 Nisan 2011 üarþamba günü bir açýklama yaptý. Açýklamada özetle þunlar söyleniyordu;

“Devam eden yargý sürecine müdahale anlamýna gelebilecek davranýþlardan özellikle kaçýnan TSK, yargýlamayý etkilemeyecek þekilde, çeþitli defalar açýklamalar yaparak, ilgili makamlarý bilgilendirerek, yapýlan seminerin ne olduðunu, nasýl yapýldýðýný, neleri kapsadýðýný ve kimlerin hangi emirlerle katýldýðýný tereddüde yer býrakmayacak þekilde izah etmiþtir. Benzer hususlar, savcýlýk makamlarýnca görevlendirilen bilirkiþi raporlarýnda da açýk bir þekilde yer almaktadýr. Hal böyle iken, Türk Silahlý Kuvvetlerinin görevli ve emekli 163 personelinin tutukluluk halinin devamýný anlamakta güçlük çekilmektedir” denilmektedir…

Aile olarak iki defa Askeri Darbeye tosladýk, biri rahmetli babama, diðeri de bana. Herkes bir defa askerlik yapar, ben iki defa. Biri normal 18 aylýk Yedek subaylýk dönem, diðeri Seferberlik Deneme Tatbikatý için de 20 gün.

Artýk iyice anladým, TSK benim yakamý býrakmayacak!…

Baþýna gelenleri anlamakta güçlük çeken Genelkurmay Baþkanýna ben emekli bir asker(!) olarak yardýmcý olayým. Yalnýz bir daha bilgi verirsem, danýþma ücretimi isterim. Yok öyle 25 kuruþa bir simit!..

Sayýn Genelkurmay Baþkaný;

*Silah arkadaþlarýnýzýn baþýna gelenleri anlamak için öncelikle sizden önceki Genelkurmay Baþkanlarýný iyice analiz edin ve Askeri Okullarda “Böyle Komutan Olmayýn” adý altýnda ders olarak okutun. üzellikle Hilmi Hoca ile Tribün Paþasýný çok iyi inceleyin.

*Kafanýzý iki elinizin arasýna alýp, Generalliðe terfi edince, cemaatin bayram ettiði kiþileri içinizde nasýl barýndýrdýðýnýzý iyice bir düþünün.

*TSK olarak kendi tanýtým çalýþmalarýnýzý ve askeri mantýðýnýzý kökten deðiþtirin. Askere aldýðýnýz eðitimli, mastýrlý gençlerden yararlanmayý öðrenin. Onlarý cahil bir çavuþun emrine verip küfür yemelerini engelleyin. Vatan evlatlarýný “Emir eri” olarak evlerinizde kullanmayýn. Kýsacasý içinizden çýktýðýnýz Türk Milletinin normal insanlarý gibi yaþayýn.

*Her yayýnladýðýnýz bildiri, açýklama AKP’ye artý puan getiriyor. Türk Milleti Ordusunu çok sever, fakat kendisine emir verilmesinden hiç hoþlanmaz!.. “Halkla Ýliþkiler” , “Ýletiþim” denen bilimler var. Bunlardan haberiniz yok mu?

*þimdi, sizin anlama güçlüðünüzü ortadan kaldýracak maddeye gelelim.

Sizin açýklama yaptýðýnýz gün tüm basýnda, þikayetçi olduðunuz davanýn Savcýlarýnýn “Veda” töreninin resimleri vardý. Biri çok ilginçti. O resme iyi bakarsanýz, anlama güçlüðünüz tamamen ortadan kalkacaktýr. Resimde 4 kiþi vardý.

Birincisi; Kamuoyunun Aydýn-üine’deki faaliyetlerinden çok iyi tanýdýðý yýllardýr bu davalarýn Savcýlýðýný yapan ve Ýstanbul Baþsavcý Vekilliðine atanan Zekeriya üz.

Ýkincisi; Bu göreve yeni atanan “üzel Yetkili Savcý” Cihan Kansýz.

üçüncüsü; Kemerinde kocaman bir “Z” harfi taþýyan Zekeriya üz’ün tam arkasýnda yürüyen, “üzel Yetkili Savcý” Fikret Seçen.

Dördüncüsü; Cemaatin “üzel Yetkili Gazetecisi” Bavulcu Mehmet Baransu…

Paþam, bu resmi büyütüp, terfi ve Ordu’dan uzaklaþtýrma kararlarýný verdiðiniz Yüksek Askeri þura toplantýlarýný yaptýðýnýz salona asýn, herkes görsün. Neden mi? Anlatayým;

Benim Askeri Darbe dönemleri haricinde Savcýlarla, Mahkemelerle hiç iþim olmadý. Ýki yýldýr yazdýðým yazýlar sebebiyle ise, zamanýmýn çoðu Mahkemelerde geçiyor. Bir kere olsun beni herhangi bir Savcý ne karþýladý, ne uðurladý, ne resim çektirdi, ne de benimle Adliye bahçesinde yürüdü!.. Beni býrakalým, siz o Adliye’ye ziyarete gidin, belki bir tane Savcý sizi karþýlar ve uðurlar. Ama bu Savcý kesinlikle “üzel Yetkili” bir Savcý olmayacaktýr.

Mehmet Baransu isimli özel yetkili ve bavullu gazetecideki forsu ve itibarý görüyor musunuz? Cemaatin ve Taraf’ýn “üzel Yetkili Gazetecisi” Bavulcu Mehmet Baransu’ya gösterilen bu itibarýn sahibinin aslýnda, Eþbaþkan Erdoðan’ýn canlý tv yayýnýnda teþekkür ettiði kiþi olduðunu anlamadýnýz mý?

Bu resimlere bakan biri, esas devir teslimin, cemaatin kalemþoruna yapýldýðý düþüncesine kapýlabilir mi?

Bir deðil, iki deðil, üç tane Savcý, üstelik biri Baþsavcý vekili, ikisi “üzel Yetkili” Savcý beraberce yürüyorlar, tüm Türkiye’ye mesaj verircesine resim çektiriyorlar. Aradan iki gün geçmesine raðmen; “Bu resimler bizim bilgimiz dýþýnda çekilmiþtir. Bizim ne Mehmet Baransu ile ne onun cemaatiyle, ne de onun bavuluyla bir ilgimiz yoktur” diye bir açýklama yapmýyorlar.

Yaa paþam, bilmem anlama güçlüðünüzü giderebildim mi? Eðer hala bir sýkýntýnýz kaldýysa, kendilerine Laik Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Atatürk Devrimlerini koruma görevleri Anayasamýzýn 174.Maddesi tarafýndan emredilen, Cumhuriyet Savcýlarýný ziyaret edip onlara sorabilirsiniz. Bu arada Zekeriya üz; “Biz bu iþleri yalnýz yapmadýk. Askeri kesimle beraber yaptýk” demiþti, bu beraberliði de bizlere anlatýrsanýz bizim de “anlama güçlüðümüz” belki ortadan kalkabilir.

Arz ederim Komutaným…(Emekli Teðmen R.S)

Saðlýk ve baþarý dileklerimle

8 Nisan 2011

RÝFAT SERDAROðLU

rifatserdaroglu@gmail.com
twitter.com/rifatserdaroglu
0 532 211 00 11

URL: http://www.turkcelil.com/?p=14816

...