Gsterilen sonular: 1 ile 4 ve 4

Konu: Kanser Tedavisinde Krmz Reishi Mantar Tehlikesi!

anau
    Guest

Kanser Tedavisinde Krmz Reishi Mantar Tehlikesi!

Kanser Tedavisinde Krmz Reishi Mantar Tehlikesi!

PC SPES isimli A.B.D. de gda takviyesi ruhsat ile prostat tedavisinde kullanlan bu rn ieriide 5 adet farkl madde bulunmaktadr.PC SPES ieriinde bulunan ganoderma gibi maddelerin ila hammaddesi olmas dolaysyla iptal edilmitir. . PCSPES ila ieriindeki maddelerden bir tanesi Ganoderma' dr.Bu Yzden de FDA yasaklamtr.Piyasadan toplatmtr . Herkes Bu rn iin hi bir yan etkisi yok demektedir zellikle bu rn salksz koullarda reten firmalara bakarsanz ifa olmad hi bir hastalk yoktur.Bu kadar sama sapan yalanlarla insanlarn son umutlarnda smrmektedirler.Trkiyenin tp alanna saysz doktor ve bilim insan yetitiren HACETTEPE NVERTESNN saygn yelerinden PROF.DR. ELK aklamasn aagda belirtmitir ve mcadelesini vermektedir vermeyede devam edip bu umut tacirlerini yok edene kadar aralksz devam edecektir.Bu bilim insanlar hi bii bilmiyolar da siz umut tacirleri ok ey biliyorsunuz .

HACETTEPE NVERSTES RETM YES PROF. DR. ELK, BAIIKLIK SSTEMN GLENDRD SAVUNULAN ''KIRMIZI REISHI'' MANTARININ KEMOTERAP ALAN HASTALARCA KULLANIMININ SAKINCALI OLDUUNU BELRTT .
    ELK:''SIK GRLEN YAN ETKLER, BULANTI VE KUSMA VE 'FARE ZEHR' DYE DE BLNEN 'WARFARN' BENZER ETK LE KANAMAYA YOL AMASIDIR''

Baklk sistemini kuvvetlendirici etkisi olduu ne srlen ''Ganoderma Lucidum (Reishi)'' ya da ''Krmz Reishi'' olarak bilinen mantarn, kemoterapi alan hastalarda kullanlmasnn sakncal olduu belirtildi.
    Hacettepe niversitesi (H) Hastalklar ve Medikal Onkoloji Uzman Kanser Epidemiyolojisi Bilim Uzman Prof. Dr. smail elik, AA muhabirine yapt aklamada, ''Krmz Reishi'' mantarnn, baklk sistemi zayflayan kanser hastalarnca kullanmnn arttn ancak ancak bunun tedavi asndan tehlikeli sonular dourabileceini syledi.
    Ganoderma Lucidum mantarnn ''kadnlk hormonu'' ve teratojen (ceninler zerinde kanser yapc etki) olan dietilstilbestrol (DES) maddesini ierdiini anlatan elik, ''Bu maddeler, nceleri prostat kanseri tedavisinde kullanlmtr. Ancak 2002 ylnda ila olarak kullanlmas FDA tarafndan yasaklanmtr. nk, piyasadan kaldrlan PC-SPES ilacnn iinde de bu mantardaki maddeler bulunuyordu'' dedi.

-''YAN ETKS OLMADII BLGS YANLITIR''-

elik, Reishi mantarnn kullanmna bal eitli lm vakalar olduuna dikkati ekerek, ''Bunun kullanmna bal, karacier yetmezlii ve arkasndan lmle sonulanan vakalar tbbi literatrde bildirilmitir'' dedi.
    Baz haberlerde Reishi'nin yan etkisinin olmad ynndeki bilginin ''kesinlikle yanl'' olduunu vurgulayan elik, unlar kaydetti:
    ''Sk grlen yan etkileri, bulant ve kusma (kemoterapi alanlarda nemli bir sorundur) ve 'fare zehiri' diye de bilinen 'warfarin' benzeri etki ile kanamaya yol amasdr.
    Tedavi ile ilikili en nemli sorunlardan bir dieri de bu mantarn, daha nceden greyfurt suyunda da tanmland ekilde karacier sitokrom enzimleri zerinden etki ederek, kemoterapi veya beraberinde kullanlan bulant nleyici ilalarn etkilerinin azalmasna neden olmasdr.
    Bulant, kusmaya yol amas, kanama yan etkisi, kemoterapi ve dier ilalarn etkilerini azaltma sorunlar yznden zellikle kemoterapi ile beraber kullanlmas, kemoterapiden nce ve/veya sonra alnmas kesinlikle sakncaldr.'' (AA)

KATEGORI: REISHI , SALIK | YORUM (1) YORUM YAZ! | KALICI BALANTI
    ETIKETLER : GANOTURK,KIRMIZI REISHI MANTARI,REISHI,LMSZLK MANTARI,GANODERMA

12-05-2010
    Krmz reishi mantar ldrmeye devam ediyor

Baklk sistemini kuvvetlendirici etkisi olduu ne srlen "Ganoderma Lucidum (Reishi)" ya da "Krmz Reishi" olarak bilinen mantarn, kemoterapi alan hastalarda kullanlmasnn sakncal olduu belirtildi.

Hacettepe niversitesi (H) Hastalklar ve Medikal Onkoloji Uzman Kanser Epidemiyolojisi Bilim Uzman Prof. Dr. smail elik, AA muhabirine yapt aklamada, "Krmz Reishi" mantarnn, baklk sistemi zayflayan kanser hastalarnca kullanmnn arttn ancak ancak bunun tedavi asndan tehlikeli sonular dourabileceini syledi.

Ganoderma Lucidum mantarnn "kadnlk hormonu" ve teratojen (ceninler zerinde kanser yapc etki) olan dietilstilbestrol (DES) maddesini ierdiini anlatan elik, "Bu maddeler, nceleri prostat kanseri tedavisinde kullanlmtr. Ancak 2002 ylnda ila olarak kullanlmas FDA tarafndan yasaklanmtr. nk, piyasadan kaldrlan PC-SPES ilacnn iinde de bu mantardaki maddeler bulunuyor" dedi.

"Yan etkisi olmad bilgisi yanl"

elik, Reishi mantarnn kullanmna bal eitli lm vakalar olduuna dikkati ekerek, "Bunun kullanmna bal, karacier yetmezlii ve arkasndan lmle sonulanan vakalar tbbi literatrde bildirilmitir" dedi.

Baz haberlerde Reishi'nin yan etkisinin olmad ynndeki bilginin "kesinlikle yanl" olduunu vurgulayan elik, unlar kaydetti:

"Sk grlen yan etkileri, bulant ve kusma (kemoterapi alanlarda nemli bir sorundur) ve 'fare zehiri' diye de bilinen 'warfarin' benzeri etki ile kanamaya yol amasdr.

Tedavi ile ilikili en nemli sorunlardan bir dieri de bu mantarn, daha nceden greyfurt suyunda da tanmland ekilde karacier sitokrom enzimleri zerinden etki ederek, kemoterapi veya beraberinde kullanlan bulant nleyici ilalarn etkilerinin azalmasna neden olmasdr.

Bulant, kusmaya yol amas, kanama yan etkisi, kemoterapi ve dier ilalarn etkilerini azaltma sorunlar yznden zellikle kemoterapi ile beraber kullanlmas, kemoterapiden nce ve/veya sonra alnmas kesinlikle sakncaldr."

www.herbalistatabay.com

KATEGORI: REISHI , SALIK | YORUM (YOK) YORUM YAZ! | KALICI BALANTI
    ETIKETLER : REISHI,KIRMIZI REISHI,KIRMIZI REISHI MANTARI,GANOTURK

28-04-2010
    KIRMIZI RESH MANTARI ZARARLARI

LA GB TANITILAN KIRMIZI RESH MANTARI
    LDRYOR!

KIRMIZI RESH, LA VEYA FALI BR MADDE DEL,
    LDREN TRDEN BR ZEHRL MANTARDIR!

BU RNLER SAKIN FA AMALI KULLANMAYINIZ!

JAPONYA DAHL H BR LKEDE BU MANTARA LA VEYA BESN OLARAK H BR RUHSAT VERLMEMTR.SATICILAR KANSERLLER KANDIRARAK LMLERNE NEDEN OLUYORLAR. KANSER, HEPATTLER, SEDEF VE DER KARACER HASTALARININ SORUNLARINI ARTIRIYOR.FA VERC BR MADDE OLARAK KABUL EDEN HERHANG BR LKE YOKTUR. ALINAN BR RUHSAT BELGE DE YOKTUR. EER VAR SE BUYURSUN YAYINLASINLAR DA HEP BRLKTE GRELM...BYLE BR ZN YOKTUR.GSTERDKLER ZN BELGES FASI LE LGL DELDR.AMBALAJ YAPTIKLARI YER LE LGL AALDIKLARI SIRADAN MALAT BELGELERDR.BU MANTARI H BR ZAMAN LA GB SATAMAZLAR.

SATICILARIN YALAN REKLAMINA BAKIN:
    "Japonya Salk Bakanl tarafndan kansere kar tek doal ila olarak kabul edilmitir."diyorlar...
    yle mi? Haydi gsterin bakalm web sitenizde byle bir resmi yazy da inanalm!

"EFSANEYE GRE FALI M, MPARATORLAR YERM" DYEREK SAF NSANLARI KANDIRIP, ZEHRL BR
    MADDE VEREREK ONLARIN HAYATLARI LE OYNUYORLAR!

EVET, EFSANEYE GRE MPARATORLAR KULLANIRLARMI AMA, BUNUNLA SEVMEDKLER KLER YAVA YAVA ZEHRLYORLARMI VE LDRYORLARMI.BZ DE BYLE OKUDUK EFSANEYE GRE...

AYRICA TRKYE , ARTIKBU DEFA DA DNYADA "EFSANEYE GRE LA (!) SATAN" LK LKE OLDU...

1 YILDAN BU YANA YOUN REKLAMLARI YAPILAN BU MANTARI BAZI KANSER HASTALARI REKLAMLARA NANARAK SATIN ALDILAR, KULLANDILAR VE FA BULMAK YERNE VCUTLARINA, GRAM GRAM BU ZEHR YKLEDLER...

EER BZM, RESHNN LA OLMADII KONUSUNDAK DDAMIZDAN BR PHENZ VARSA:
    SALIK BAKANLII LA VE ECZACILIK GENEL MDRL'NE VEYA TARIM BAKANLIINA TELEFON AARAK VEYA MAL GNDEREREK BU KIRMIZI RESH VE RNLERNN RUHSATLI BR LA OLUP OLMADIINI SORUP GERE RENNZ. KANDIRILDIINIZI ANLAYACAKSINIZDIR.

DNYANIN H BR LKESNDE, BU MANTARA VERLM NE BR TEK LA OLARAK RUHSAT VARDIR, NE DE FAYDASINI GREREK, BU MANTARLA HASTALIKTAN KURTULAN BR TEK HASTA NSAN...SZ KANDIRIYORLAR...

YETKLLER, LA OLMAYAN BR MADDENN YAYGIN EKLDE REKLAM YAPILARAK LA OLARAK TANITILIP SATILMASINA ADETA GZ YUMUYORLAR. NK GRMEM OLAMAZLAR.BUNLARIN DERHAL TOPLATILMASI GEREKLDR.

BU OLAY TAMAMEN TCAR BR NYETLE YAPILMI VE YAPILMAKTA OLAN AIK EKLDE ARLATANLIKTIR.DORUDAN DA, AY, EKSTRAKT, SIVI VEYA TABLET OLARAK H BR EKLNE RESH KIRMIZI MANTARIN KULLANILMASINA RUHSAT VERLMEMTR. DNYADAK TM DEVLETLERN SALIK KURUMLARI BU MADDEYE LA OLARAK RUHSAT VERMEMTR.

HATTA ERNE BU MANTARIN ZNN DE GRD BR LA 2002 DE
    FDA (A.B.D. la ve Gda Dairesi) TARAFINDAN DENENM VE OK TEHLKEL GRLEREK KISA SREDE YASAKLANMI VE TM ECZANELERDEN VE DEPOLARDAN BU TEHLKEL ZEHR EREN LA TOPLATILMITIR.
    LA OLARAK TANITILIP SATILMASI TM LKEDE YASAKLANMITIR.

HASTALIKLARDA RUHSATSIZ VE KANITSIZ BR MADDEY LA OLARAK
    TANITIP SATMAK OK TEHLKEL OLDUU KADAR, FAYDA VERMED
    HALDE IKAR TEMN EDLMES DE AIK DOLANDIRICILIK SUUDUR.

TIP DOKTORU BLM ADAMLARININ GRLER DE BU YNDEDR.TE A.AJANSININ BR HABER AAIDA
    Kanser Tedavisinde Krmz Reishi Mantar Tehlikesi!HACETTEPE NVERSTES RETM YES PROF. DR. ELK, BAIIKLIK SSTEMN GLENDRD SAVUNULAN ''KIRMIZI REISHI'' MANTARININ KEMOTERAP ALAN HASTALARCA KULLANIMININ SAKINCALI OLDUUNU BELRTT .
    ELK:''SIK GRLEN YAN ETKLER, BULANTI VE KUSMA VE 'FARE ZEHR' DYE DE BLNEN 'WARFARN'BENZER ETK LE KANAMAYA YOL AMASIDIR''

Baklk sistemini kuvvetlendirici etkisi olduu ne srlen ''Ganoderma Lucidum (Reishi)'' ya da ''Krmz Reishi'' olarak bilinen mantarn, kemoterapi alan hastalarda kullanlmasnn sakncal olduu belirtildi.
    Hacettepe niversitesi (H) Hastalklar ve Medikal Onkoloji Uzman Kanser Epidemiyolojisi Bilim Uzman Prof. Dr. smail elik, AA muhabirine yapt aklamada, ''Krmz Reishi'' mantarnn, baklk sistemi zayflayan kanser hastalarnca kullanmnn arttn ancak ancak bunun tedavi asndan tehlikeli sonular dourabileceini syledi.
    Ganoderma Lucidum mantarnn ''kadnlk hormonu'' ve teratojen (ceninler zerinde kanser yapc etki) olan dietilstilbestrol (DES) maddesini ierdiini anlatan elik, ''Bu maddeler, nceleri prostat kanseri tedavisinde kullanlmtr. Ancak 2002 ylnda ila olarak kullanlmas FDA tarafndan yasaklanmtr. nk, piyasadan kaldrlan PC-SPES ilacnn iinde de bu mantardaki maddeler bulunuyordu'' dedi.

-''YAN ETKS OLMADII BLGS YANLITIR''-

elik, Reishi mantarnn kullanmna bal eitli lm vakalar olduuna dikkati ekerek, ''Bunun kullanmna bal, karacier yetmezlii ve arkasndan lmle sonulanan vakalar tbbi literatrde bildirilmitir'' dedi.
    Baz haberlerde Reishi'nin yan etkisinin olmad ynndeki bilginin ''kesinlikle yanl'' olduunu vurgulayan elik, unlar kaydetti:
    ''Sk grlen yan etkileri, bulant ve kusma (kemoterapi alanlarda nemli bir sorundur) ve 'fare zehiri' diye de bilinen 'warfarin' benzeri etki ile kanamaya yol amasdr.
    Bulant, kusmaya yol amas, kanama yan etkisi, kemoterapi ve dier ilalarn etkilerini azaltma sorunlar yznden zellikle kemoterapi ile beraber kullanlmas, kemoterapiden nce ve/veya sonra alnmas kesinlikle sakncaldr.'' (AA)

BU ARLATANLARA, YAN TEHLKEL SATICILARA SESLENYORUZ:
    BR TEK NSAN KANSERDE, SEDEFTE, KALPTE, VS. SZN BU ZEHRL MANTARINIZLA YLEP KURTULMUSA ALIN IKARTIN ORTAYA DA SPATLAYIN BAKALIM...ELBETTE YOK! AMA BZ SZE, BZE BU MANTARDAN DOLAYI ZARAR GRDKLERN YAZAN YZLERCE NSANIN E-MALN VERELM...HEPS SZLERE LANET OKUYANLARDAN GELEN VE KANSERE KESN LA DYE SZLERDEN BYK PARALAR VEREREK SATIN ALIP, DOLANDIRILAN NSANLARIN MEKTUPLARI...

KIRMIZI MANTARI KULLANIP DA YLEMEYENLERE SESLENYORUZ:

BU ARLATANLARIN REKLAMLARINA ALDANARAK PARALAR VERP SATIN ALDIINIZ RESH KIRMIZI MANTARI AYI, HAPI VS. DEN
    FAYDA GRMEMSENZO FRMAYI KESNLKLE KAYET EDNZ.HEM PARANIZI ALIRSINIZ, HEM DE BAKA NSANLARIN MADD VE SALIK YNNDEN ZARAR GRMESN NLEM OLURSUNUZ.

KATEGORI: REISHI , SALIK | YORUM (5) YORUM YAZ! | KALICI BALANTI
    ETIKETLER : KIRMIZI REISHI,REISHI,GANODERMA,MANTAR CAYI,

anau
    Guest

Cevap: Kanser Tedavisinde Krmz Reishi Mantar Tehlikesi!

DOGU75 yazd
    KBARLI SALIK HZMETLER rnm ade Etmek stiyorum!
    02 Austos 2011 tarihinde Kibarl.com sitesinde sipari ettiim clavis reis mantar 99 TL kredi kartmdan 12 taksitle tahsil edilmitir.04 Austos 2011 tarihinde elime ulasan rn clavis panax olarak U** kargo ile teslimat edilmi ve yanl rn yollandndan ve faturasz olduu, herhangi bir kullanm klavuzu olmadndan ve yanl rn gnderdiklerinden tekrar kargo ile iadesinin denmesi iin ayn gn iade ettim .

15 Austos 2011 tarihine kadar iadem gereklemedi 1 hafta iinde gerekleeceini sylediler u anda telefonla aradm halde Kibarl yani Botanik Bitkisel Pazarlama Ticaret Ltd. irketine ulaamyorum uan nasl iademi alabilirim.Bu konu hakknda yardmc olmanz rica ederim.

http://www.dogaltedavi.net/newthread...ewthread&f=259

.................................................. .............................
    Alinti igokcek Nickli yeden Alinti Mesaji gster
    Annem Mustafa Eraslan'n Clavis Panax yznden bbreklerini kaybetti, Allah bunlarn belasn versin

aye solmaz

14/12/2011, 08:17 clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc
    annem panax yznden bbreklerini kaybetti .u an haftada 3 gn diyalize giriyor.Siz her eyi bu kadar iyi biliyorsunuz da o zaman bu doktorlar bouna m 6 yl okuyor.Cahil insanlar kandrp srtndan para kazanyorsunuz.Buraya rn bana ok iyi geldi yorumunu yapanlarn ou kendileri.Burada kazandnz ama br dnyada ellerim yakanzda sizlere hakkmz da paramzda haram ediyorum.Annemin ektiklerini grdke sizlerin daha beter olmanz iin Allah nzdan bulun diyorum:yatanzda rahat yatmayn inaallah.

Geni bilgi iin http://www.dogaltedavi.net/f259/must...rnet-6616.html
    Salk Bakanl, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli rnlerin toplatlmasna karar verdi.
    Salk Bakanl, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli rnlerin toplatlmasna karar verdi Salk Bakanl, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli rnlerin toplatlmasna karar verdi. rnlerin reklamlarnn durdurulmas iin de RTK'e konunun hassasiyeti iletildi.

Salk Bakanl'ndan yaplan yazl aklamada, Dr. Mustafa Eraslan'n "Clavis" ve "Clavis panax", Dr. mer Cokun'un ise "Klavis panax" isimli rnle ilgili baz televizyon ve radyo kanallar ile internet sitelerinde endikasyon belirtip, geree aykr beyanlarda bulunarak tantm ve sat yapt yolunda ikayetler ulat ifade edildi.

Aklamada, Geleneksel Bitkisel Tbbi rnler Danma Komisyonu'nun dn konuyla ilgili yapt toplantda ald kararlara yer verildi.

Buna gre, komisyonun kararnda, Dr. Mustafa Eraslan ve Dr. mer Cokun isimli ahslarn, "Clavis panax', "Clavis' ve "Klavis panax' isimli rnlerin muhtelif televizyon, radyo kanallar ve internet sitelerinde satn yapt, geree aykr beyanlarda bulunarak halk istismar ettii, yanltt, herhangi bir tedavi etkisi olmayan rnleri para karl satarak menfaat temin ettii, ayrca halkn saln bu fiilleri ile tehlikeye drd belirtildi.

Sz konusu rnlerin endikasyon belirtilerek sat ve tantmlarnn yapld, bu nedenle belirtilen hususlar gz nnde bulundurulduunda, olas salk problemlerinin de nlenmesi amacyla "Clavis panax' da dahil olmak zere "Clavis' markal rnlerin ve "Klavis Panax' isimli rnn piyasadan toplanmas gerektii ynnde bilimsel kanaat doduu anlatld.

Sz konusu rnlerin mhr altna alnarak satnn engellenmesi konusu il valiliklerine bildirilirken, her trl reklamn acilen durdurulmas iin de RTK'e konunun hassasiyeti iletildi. - Ankara

mustafa
    14/11/2011, 10:47 clavis panaks kullanc yorumlar, clavis panaks kullananlar | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar
    arkadalar bende aldm bu rn 1 aydr kullanyorum hi bir faydasn daha grmedim / clavis panaks

Kibarl Doal Salkrnleri

Dr. Mustafa Eraslan'dan inciler:

Bugn 07.10.2011 saat 19.00 gibi akam Tempo Tv yiizlerken Mustafa ERASLAN'IN program ile karlatm, ne diyor diye birazdinlemek istedim ok komik eyler syledi ve beni gldrd.Efendim dostlarmlaotelde idim oradan boylu boslu bir kar koca geldiler ve ortalarnda 4-5yaalarnda bir ocuk vard ocuu sarp sarmalamlard.Geldiler ve banateekkr ettiler ''Hocam Panax kullandk ocuumuz oldu saolun dediler''demiler.Lafa bak.Panax dediin rn ka yldr piyasada 2 yldr.Peki bu ocuk4-5 yandaysa anne ve babas nasl oluyorda panax kullanarak ocuk sahibioluyor.ok komik deil mi? Ben ok gldm ama bu durmumdan haberdar olmayanlarglebildimi? STEYENLER benimle ilgisi olmayan bir site var oraya bakarakbunlar hakknda daha geni bilgi sahibi olabilirler.http://www.sikayetvar.com/arama/?typex=1&q=kibarl&x=0&x=24&y=14

Size bir hikaye anlataym Mustafa bey: Benim kklm13 yana kadar kyde geti.Kymzde ok gzel bir ky odas vard.Sonbahar,k ve ilkbahar aylarnda takriben heryl bu ky odasnda 7-8 ay sohbetlerolurdu.Rahmetli amcam Hz. Aliden, Battal Gaziden ve Eba Mslimden hikayelerokur veya dini sohbetler oldurdu ve hergn toplantya 25-40 kii katlrd vehemen hepsi yal insand ocuk olarak sadece ben katlrdm, nk busohbetleri severdim.Karl souk bir k gn yine gzel sohbet srasnda anidenDursun aa koarak ieri girdi ve ''Ky bir kurt srs bast en az 50 kurtvar'' dedi.Rahmetli Babam Mehmet Aaya gz krpt Mehmet Aa kurt srsnbende grdm ama o kadar yoktu, olsa olsa 20 adet vard dedi.Babam bu sefer.AliAaya bakt, Ali Aa ''Kurt srsn bende grdm ama o kadar yoktu olsa olsa3-4 tane'' dedi.Dursun aa sizde beni yalanc karacaksnz ayp oluyor amadedi ve bu srada babam sze karan babam evet bende grdm o bir tilkiyidibizim kmesi basm ve tavuklar ldm'' dedi.Dursun aa canm benim gzmiyi grmyor zaten olabilir kardan dolay seememi olabilirim dedi ve btnkyl glmekten ld.

Mustafa bey byle bir hikayeyide Almanyada yineyaadm.Ben birgn Antalyaya gidiyorum bir arsa alacam dedim, szmtamamlamadan Tekin sze girdi ve evet benim Antalyada ok byk bir ifliimvar ve iflii ibrahim abiye satacam onun iin Antalyaya gidiyor dedi.Benbaka kaldm.te Antalyada ki binlerce dnmlk ifliinden bahsetti veballandra ballandra anlatt.Tekini iyi tanyanalar gld, tanmayanlar banabakt.Byle byk bir iflii nasl alacaksn dediler.Bende ne sylyeceimiardm kaldm, ama Allahtan Tekin beyimiz bana sz brakmad konutudakonutu.Tekini insanlar tandkca sadece glmek iin onun yanna gidipbireyler sorarak onu konututup bol bol glyorlardlar.Evet herkesin birlikteglecei o vakit yava yava geliyor.Yalancnn mumu yastya kadar deratalarmz.Bunu hem Dursun'da hemde Tekin'de grdm.Dars..................................... ............. .................

Varan 1.
    CLAVS PANAX UYARISI!

xprodoksit gnderdi. | 19.07.2011

TEB' den 'clavis panax' uyars

Trk Eczaclar Birlii, kalp-damar hastalarnn kullanmas gerektii iddiasyla internet zerinden sata sunulan 'Clavis Panax' adl rnn, halk sal iin ak bir tehdit olduu uyarsnda bulundu.
    BTKSEL RNLER N “GIDA TAKVYES RN” ONAYI ALIP LA GB SATIYORLAR

HALKIMIZ AIKA KANDIRILIYOR!

Son zamanlarda bitkisel ierikli rnlerin kullanmnda youn bir talep yaanmaya baland. Talebin artmasnda, bu tr rnlerin ieriinin bitkisel olmas nedeniyle sanki “hibir zarar yokmu” gibi bir alg olumasnn ve kitle iletiim aralarnn insanlar yanl bilgilendirmesinin etkisi ok byk. Bununla birlikte, baz sorumsuz ahsiyetlerin, bilim insan kisvesi altnda halkn iyi niyetini kendi menfaatleri dorultusunda hi ekinmeden kullanmakta olduu da ac bir gerek. Bu gibi kiilerin tantmn yapt rnlere, “gda takviyesi rn” olarak onay alnmakta, daha sonra bu rnler “eitli hastalklara iyi geliyor” ibaresi ile pazarlamas yaplmaktadr.

“la” gibi zellikler sergiledii ifade edilen rnler, hibir salk profesyonelinin ynlendirmesi olmadan halkmza tantlarak satlmaktadrlar. Bu durum halkmzn hastalklar ile ilgili olarak yanl ve tehlikeli bir biimde ynlendirilmesi anlamna gelmektedir. Bu nedenle, ortaya kmas muhtemel ok ciddi salk sorunlar ve hatta lmle sonulanan vakalarn olmas, srece bir an nce mdahale edilmesini gerektirmektedir.
    “Gda takviyesi rn” olduu iddiasyla sadece internet zerinden sat gerekletirilen rnlerden biri de “Clavis Panax”dr. Bu rnn, “kalp ve damar rahatszl ile buna bal hastalklar bulunanlarn mutlaka kullanmas gerektii” ibaresiyle hem internet sitesinden hem de eitli televizyon kanallarndan reklam yaplmaktadr. rnle ilgili olarak bilgisine bavurduumuz TEB Eczaclk Akademisi Bakan ve Farmakognozi Profesr Sayn Kemal Hsn Can Baer’in deerlendirmelerine gre; tamamen bitkisel olduu iddia edilen bu rnn ierisinde Tribulus terrestris (Demirdikeni), Avena sativa (Yulaf) ve Panax ginseng (Ginseng) bitkilerinin “hangi ksmlarnn” ve “bunlarn ne miktarda” olduu belli deildir. Prof. Baer’e gre internet dndan temini mmkn olmayan bu ve benzeri rnlerin, Salk Bakanl’ndan ruhsat almakszn, ister ila isterse gda takviyesi ad altnda pazarlanmas halk sal iin ak bir tehdittir. Bu nedenle, yasaklanmas ve adli takibi gerekmektedir. Ayrca, “Clavis Panax” isimli rn pazarlayan doktor olduunu iddia eden kii, yapt bu etik d davran sebebiyle kendi meslek kuruluu tarafndan takibe alnmaldr.
    NDE LA HAMMADDES OLABLR
    Prof Dr. Baer’e gre; kalp ve damar rahatszl ile buna bal hastalklar olan kiilerin bu rn kullanabilmesi iin, geleneksel in ilalarnda ska rastlanan bir tai (kattrma) ekli olan “bitkisel karma bilinen bir ila hammaddesinin katlmas durumu” bu rnde sz konusu olabilir. Zira Salk Bakanlndan ruhsat olmad anlalan bu rnn ierisinde, bahsedilen droglarn bulunup bulunmad bile belli deildir. Tm bu nedenlerle tamamen bitkisel bir gda takviyesi olarak lanse edilerek bu ekilde satnn gerekletirmesi ile halkmz en dzgn ifade ile kandrlmaktadr.
    Btn bu deerlendirmeler nda, biz eczaclar ilkesel olarak tm ila ve ila etkisi gsteren rnlerin tamamnn yalnzca Salk Bakanl onay ile halka ulatrlmas gerektiine inandmz tekrarlamak istiyoruz. Mevzuattaki boluklardan faydalanarak, karlarna kar katmak amacyla toplumun salyla oynamaktan ekinmeyen bahsi geen rnleri reten ve pazarlayan kiileri “vicdanl” davranmaya davet ediyor, bu rnlerin sat ve kullanm konusunda tm toplumu bir kere daha uyaryoruz. Bu vesile ile doktor tavsiyesi ve eczac danmanl olmadan hibir rnn kullanlmamas ve bu tr rnlerin tantmn yapan kiilerin de bilimsellik kisvesini kullanmalarna itibar edilmemesi gerektiini bir kez daha hatrlatmak isteriz.
    TRK ECZACILARI BRL -MERKEZ HEYET

* PANAX Hakknda SU DUYURUSU 12.11.2011

Varan 2.
    PANAX HAKKINDA SU DUYURUSU CLAVS PANAX UYARISI! - Haber - www.XprodoksiT.com
    xprodoksit gnderdi. | 12.11.2011
    zgrce reklam yaplan ve satlan, bitkisel olduu iin birok kii tarafndan ‘masum’ kabul edilen ilalarn ciddi sorunlara, hatta lmlere yol aabildii malum. ounluu Gda Tarm ve Hayvanclk Bakanl onayl sz konusu rnlerle ilgili somut bir adm henz atlm deil. Trk Kardiyoloji Dernei bitkisel ilalar yapan, yalan yanl vaatlerle satan doktorla bir eczac hakkndaAnkara Cumhuriyet Basavcl’na su duyurusunda bulundu...

Avukat Hasan Tiftik
    (46) geen ubat’a kalp krizi geirdi, mdahaleyle tkal damar stentle ald. Bir damarnda daha yzde 60 tkanklk vard. Doktorlar iki ay sonra bir kontrol anjiyosu istedi. Tiftik, reete edilen ilalar kullanmaya balad. Ama baz televizyonlarda sk sk boy gsteren Dr. Mustafa Eraslan’n rnlerinden Panax Clavis’i de imeye balad. Dr. Eraslan’n anlattklarndan etkilendi, kestirme yoldan iyilemek istedi. Dr. Eraslan, ilalarnn alt ay boyunca kesintisiz kullanlmasn syledii iin anjiyosunu geciktirdi. Anjiyoya giderken “Btn damarlarm kesin iyilemitir” diye dnyordu. Fakat yzde 60 orannda tkal damarn, alt ayda yzde 90 orannda tkand fark edildi. Doktoru “Ne yaptn byle, bu damar nasl bu kadar ksa srede, bu kadar tkand?” diye sorunca kulland bitkisel ilac anlatt. Tiftik, “Belki anjiyoyu biraz daha geciktirseydim bir kriz daha geirebilirdim. Doktorlar derhal by-pass’a ald. Be damarm deiti” diyor.
    RTK’E DE BAVURDULAR
    Trk Kardioloji Dernei derhal bir dava at. Dava dilekesinde, Dr. Mehmet Eraslan ve birlikte alt eczac Mustafa Ekin ve Dr. mer Cokun’un “nitelikli, organize ve rgtl dolandrclkla kiilerin hayatn, saln tehlikeye sokacak biimde ila yapp sattklar” ne srld. Ayrca sz konusu rnlerin reklam ve ilanlarnn yasaklanmas, piyasadan toplatlmas, radyo ve televizyon reklamlarnn durdurmas ve sat hizmeti veren internet sitelerine ulamn engellenmesi talep edildi. Dernek, Dr. Eraslan, Ekin ve Dr. Cokun ile yaplan televizyon ve radyo yaynlar ve rnlerin reklamlarnn durdurulmas iin ikinci kez RTK’e de bavurdu.
    MUCZEV VAATLER
    Trk Kardiyoloji Dernei Bakan Prof. Dr. Oktay Ergene, bitkisel destek olarak satlan rnlerin, kalp ve damar sal iin ciddi bir tehdit oluturduunu sylyor: “Tantm yaplan bitkisel rnlerle ok byk vaatlerde bulunuluyor. Toplumda en sk ve yaygn grlen kronik hastalklar tamamen iyiletirdiklerini iddia ediyorlar. Bir ila nasl olur da hem damar tkanklklarn aar hem de grme bozukluunu dzeltir, MS, Parkinson, Alzheimer’e iyi gelir, cinsel sorunlar zer, ksrl tedavi eder, safra kesesi talarn zebilir, romatizma-eklem hastalklarn ve tm kanserleri iyiletirir, diyabetlilerin kan ekerini dzenler? Byle bir ila, tp devrimi demek. amzn tm kronik hastalklarn birka ay iinde tamamen iyiletirdiklerini sylerken, modern tbbn insanlar mr boyu ila kullanmaya mahkum ettiini syleyerek gerek tedaviden uzaklatryorlar. Ortalama bir vatanda, televizyon yaynlarn izlediinde, internet sitelerindeki bilgileri okuduunda bunlar bal bana bitkisel bir ila olarak gryor” diyor.
    HAYATI RSKE GRENLER VAR
    Televizyonlardan bu ilalarn tantmlar izleyen birok hasta tbbi tedavilerini terk ediyor. Kimi de reeteli ilalarla birlikte kullanyor. Prof. Dr. Ergene, “Modern tp tedavisini brakan hastalarn hastal arlayor. Bitkisel rnlerin, modern ilalarla etkileimlerini bilmiyoruz. Bu bitkisel rnler nedeniyle hayati tehlike atlatan hastalar var.”
    LMDEN DND

61 yandaki Srma zcimbit de ‘mucizevi’ ilalar satan Dr. mer Cokun’un rnlerinden madur olan, hatta lmden dnen hastalardan. Fel geiren ve romatizmal kalp kapa hastal bulunan zcimbit televizyonda izledii Cokun’un vaatlerinden etkildi. Olundan kendisini ona gtrmesini istedi. Dr. Cokun hastay muayene bile etmeden, yaklak 15 kutu omega 3, amber iei, ginkgo biloba, turmeri, brtlen kk, krkkilit otu, ebegmecili bitki ay, rek otu, vitaminler ve biberiye ieren ilalar verdi. Tmne yaklak bin lira deyen zcimbit, reeteli ilalar bir kenara koyup bunlar imeye balad. zcimbit, “Televizyonda gzel gzel anlatyordu. Umutlandm. yileeceimi dnerek aldm” diyor. Ancak geen Temmuz’da lmcl bir ritim bozukluu geirdi. Youn bakma alnd, solunum cihazna baland. Hastaneye zamannda ulat iin kurtarld. Doktoru Do. Dr. Hseyin Src, “Byle bitkisel ilalara koulsuz inanan hasta ok maalesef. nsanlarn saln ilgilendiren bu rnlerin Tarm Hayvanclk ve Kyileri Bakanl tarafndan ruhsatlandrlmas son derece yanl. Bu Salk Bakanl’nn ii olmal” diyor.

Varan 3.
    Alinti a_sarikaya Nickli yeden Alinti Mesaji gster
    Ben Ahmet Sarkaya istanbulda borsada alrken ok stresli i ortamndan dolay tansiyonum 15-16 dan aa dmyordu, kolesterolum, trigliseridim yksek, karacierimde yalanma, barsaklarmda hazmszlk ve ikinlik vard.Sonunda baktm olmuyor ya para salk ve iimi brakarak Saroza yerletim.Hocam ben sizi yllardr tanrm rnlerinizinde faydasn grdm.Fakat reklamlara kandm ve 6 ay kibarlnn panax isimli kapn kullandm bir faydasn grmedim, sonrada safra kesemde oluan ta iinde onlardan sar bir toz aldm safra tozu diye bana bir etkisi olmad art ok ama ok fahi paralar dedim, keke size gelseyim.Adamlar aryorsun cahil ocuklar kyor bir cevap verebilecek bir Allahn kulluda yok hep ileri alavere dalavere.Allah bunlar islah etsin.Sonunda sizin rnleri yeniden kullanmaya karar verdim. Yarn inallah anakkaleden istanbula sizi grmek iin geleceim Allah nasip ederse ordaym.

Evet sizi ok iyi tanyorum bizim eski ofise de gelmitiniz bundan 5-6 yl nce, bizim rnleri ok az kullandnz ve ok ksa srede iyilemi ve tedaviyi yarda brakmtnz.Ben siz en az 3-4 ay kullanmanz gerekir dememe ramen siz sadece 6 hafta kullanm ve bakada kullanmadnz.Bizim rnler 6 hafta kullandz tansiyon, kolersterol, trigliserid dm, mide ve barsaklarnz iyilemi ve 4-5 sene rahat ettiniz.Keke 4 ay kullanabilseydiniz., imdi bu rahatszlklar olmazd.Kibarl'nn rnlerini 6 ay kullanmsnz ve faydasn grmemisiniz.
    Varan 4
    http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_urun_etkinligini_gos termedi-6250.html#post18794
    Alinti e_yilmaz Nickli yeden Alinti Mesaji gster
    Sayn Hocam annemde ileri derecede kemik erimesi mevcut malum piyasada herkesin kandrld mustafa beyin gya tedavisi ila kullandk ancak erimeye hi faydas olmad, art aylarca kullandmz ilalar iin bir milyara yakn para verdik. Hocam ne tavsiye ederseniz ynlendirmelerinize uyacaz artk bireyler yapp sonu alamamaktan da bktk size gveniyoruz yardm edin...

Dorusu bende ok ardm bizi arayan bir ok hasta onara ulaamadklarndan beni aryorlar bazlar bunlarn retii panax hapnn kiminde allerjik reasiyonlar tetikledii kimi kabzla sebep olduundan bahsediyorlar ve hatta reishi mantar hap ve k1 haplarn i kanamalara sebep olduu bir hasta imdi uanda hastanede yatyor.Hastaneden yatan Ali Duman bey lenf kanseri ok ar bir hasta adamcanzn zerinde iyileeceksiniz diye nce panax sonra k1 denmiler ve bu haplar i kanamalara sebep olmutur.Valla ne diyeyim Allah akl fikir versin.Dnyann hi bir lkesinde narkabuu imdiye kadar tbbi maksatla kullanmamt bunlar kullanyor, sanki bulu yapmlar gibi.Reishi mantar 2002 ylndan beri ABD' de FDA tarafnda toksik madde oluu ynnde ki raporlarla yasakalnd ama bunlar halla retiyor ve satyorlar.Benim aklm izanm almyor.
    Varan 5
    http://www.dogaltedavi.net/f259/kiba...html#post18794
    Alinti matbacier Nickli yeden Alinti Mesaji gster
    Ben engin 6-7 ay iksir, tonik, aloevera jel, damar ay ve enfeksiyon ay kullandm.Tansiyon ve kolesterolum 6 hafta ierisinde normale dnd, fakat trigliseridim 750 lerden aa dmyordu ok kr bu 4. ayn sonunda trigliseridimde normale dnd.ksir kiinin cinsel performasnda artryor, ama sarmsak kokusundan dolay iksiri brakp tv lerde ok skca reklamn grdmz panax hapn kullanmaya baladm.Panax 4 ay kullandm bir faydasn grmedim, satc ve retici firmay aradm kimse ilgilenmedi.Bende ibrahim gkeki iyi tandmdan belki yardmc olur diye onu aradm.ibrahim bey panax'n byle bir zelii yokdedi ve bir ok ey anlat ama anladm iinde ne damar ac ne cinsel g artrc bir bitki olamad, yani paramz ve zamanmz boa gitti art ben bu panax dan sonra kabz oldum ve kant balad.brahim beyin rnlerini kullanmadma ok ok pimanm.

Engin bey bana getirdiiniz panax kutusunun zerinde yulaf, ginseng ve akrdiken ekstrelerini grdm, fakat Mustafa Eraslan beyin tv lerde iinde olduunu ideea ettii epimedium (azgnteke otu) ekstresini grmedim.Oysa Mustafa Eraslan birleiminde epimedim ekstrakt var diyor ve bugn tesadfen baktm ve dikkat ettim epimedium dan bahsediyor.Fakat kutunun zerinde epimedium yazmyor, yani ierisinde yok demektir, yoksa nasl etki ediyor.Olmayan bir bitki ekstrakt nasl etki ederki bunu bilen biri varsa bana aklasn.Bizde Epimedium Macunu retiyoruz ve bu macunun iinde epimedium var ve bu bitki ekstraktnn kilogram inde 3300 USD yani ok ok pahaldr.Engin bey allerji ve kabzln tedavisi biraz zaman alacak demektir, yani bozulan barsak floranz 3-4 ayda yeniden dzelir in.
    Varan 6
    http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_urun_etkinligini_gos termedi-6250.html#post18794

Alinti a.duman Nickli yeden Alinti Mesaji gster
    ''Ben Ali Duman Rize'den Grtlak kanseri nedeniyle bir ka defa tedavi oldum, kemo terapi gdm, 1,5 yl nce amaliyat oldum. Sonra olarak krtlamda bir kist olutu bu kitleye ye kar 8 ay Kibarlnn Reishi Mantar hapn kullandm kitlede bir milim klme olmad ve kanama balaynca korkudan Kibral’nn RESH MANTARI HAPINI BIRAKTIM.Doktorum amaliyat edemeyiz ok metazdaz olumu btn boaz sarm dedi.Ben ibrahim Gkek'i aradm ve bana mays 2011'’de iksir, jel, kist ay ve damar ay gnderdi.Bu rnleri 4 ay kullandktan sonra 29.09.2011 Trabzon’da hastaneye gittim ve en by 10 cm olan kist 4 cm'e kadar kld.Bu arada baka bir firma bana CLEVS K1 diye hap gnderdi kansere kar diye onuda kullanmaya baladm.Ne olduysa bu CLEVS K1 'i kullandktan sonra oldu ve benim boazmda kanama balad.brahim beyi aradm ne oluyor diye bana RESH MANTARI kullananlarda i kanamalar oluyor bu nedenle ABD'de yasakland dedi.Ben Reshi Mantar kullanmyorum dedim, ibrahim beyde srarla iinde Reshi Mantar olan bir rn kullanyorsunuz iyi bakn dedi.Bende ona Dr. Mustafa Eraslan'n CLEVS K1 hapn kullanyorum dedim.brahim bey bana ok kzd ve bu K1 ne ieriyor biliyormusun dedi.Ben hayr bilmiyorum dedim oda bu CLEVS K1’n ierisinde propolis var.Propolis bir zamanlar Sovyetlerde moda idi, faka propolisin siroza, yani karacieri iflasna sebep olduu iin yasakland, sen yaadna dua et dedi.Allah ibrahim beyden raz olsun.Az kasn i kanamadan lecektim, doktorlar kanamay durduramyor ve imdi hastanede yatyorum.Bana bir ey olursa bu Mustafa Eraslann yakasna yapn hocam Alla rzas iin.Hocam iyi ki varsnz bundan kendi doktorlarmla ve bitki uzman olarakta sadece sizinle irtibata geeceim.Hoca size teekkr etmek iin istanbula geldim, ama aniden ktletiimden yannza gelemedim hastaneye yatmak zorunda kaldm, hastaneden kar kmaz, yannza geleceim.Allaha emanet olun, salcakla kaln.Bunlar yazmas iin yegenime ben rica ettim, isteyen bana ulaabilir.''

Ali Duman beyin dostu iki doktor bugn buraya gelerek Ali beyin durumu hakknda bana bilgi verdiler.Bende Reishi Mantarn i kanamalara sebep olduunun bilindiini ve ABD 'de FDA tarafndan retimin ABD de yasaklandn syledim ve Trkiye'de Prof.Dr. smail elik kendisi onkolog Hacettepe niversitesinde ve bunun toksik madde olduuna dair raporu var, fakat baz insanlar para kazanmak iin buna ramen bu rn retmekteler, ben bunu anlam deilim.Allahtan ki ge kalmadan Ali beyin durumuna doktorlarn dostlarnn yardm ile nlem alnd ve CLAVS K1'in kullanm yasakland. CLAVS K1'in ierdii propolis Rusya’da binlerce insanda siroza sebep olduunda dahili olarak kullanm yasaklanmtr, bu nedenle propolis sadece harici olarak kremi yaplr.Dnyada ki olup bitenlerden bi haber olmak maalesef ok tehlikeli olabiliyor. CLAVS K1'in iinde yine hi klinik aratrmasna dayanamyan Nar kabuu ektresinin ne ie yaradbilinmemektedir, neden bu veya benzeri maddeleri kartrp kartrp insanlarperian ediyorlar.Ali bey kanama takriben 3-4 gnde yok olur, fazla stres yapmayn tedavi ederiz inallah.ok kr sizin durumunuzu ge olmadan farkettik, bazlarna maalesef yetiemiyoruz ve Allah korusun ok ge kalnyor.

Varan 7. http://www.dogaltedavi.net/f221/ulse...html#post19323
    Alinti d.aslan Nickli yeden Alinti Mesaji gster
    Ben Dilek Aslan Konya'dan bende yllardr lseratif kolit var ve Kibarl reklamlarndan dolay Cemre Ab- Hayat Suyu aldm kullandm tam 10 gn sonra kanama balad.Kibarly aradm bende kanama yoktu ishal oluyordum ne oldu da kanama balad dedim geer geer dediler.Fakat kanamalar 15 gn gemesine ramen makattan gelen kanama durmad.Kibarly yine aradm geer geer dediler baktm onlar ben lsemde bunlarn umurlarnda deil.nternetten tekrar aratrma yaptm ki Cemre ab- hayat dedikleri lahana suyu ve ve zencefilli limon suyunun Gkek Tentr ve Gkek Tonik'in akma versiyonu olduunu rendim.Kibarly yine aradm siz sahtekarsnz sahte rnler retip insan sal ile oynuyorsunuz dedim.Bana ar kfrler ederek telfonu yzme kapattlar ve istediin yere ikayet et dediler.Dorusu bunlar bu cesareti nereden alyorlar anlamadm, adamlar akca beni tehdit ettiler.brahim beyi aradm iyi ki braktnz i kanamadan lebilirdiniz asla kbarl rnleri kullanmayn nk bunlar ieriinde ne olduunu bilmedikleri rnlerin benzerlerini retmeye alyorlar dedi ve bana iksir, tonik, kolit ay ve ishal ay gnderdi.Ben ibrahim beyin gnderdii rnleri kullanmaya baladktan tam 8 gn sonra kanamalarm durdu ok kr imdi kendimi daha iyi hissediyorum.brahim beyi aradm teekkr ettim o da bana siz bir yaz yazarsanz bir ok insan uyarm olursunuz ve bizde size % 20 indirim yaparz nk tedavi sreci lseratif kolit de 4-5 ay srebilir dedi.brahim bey size msade ederseniz ibrahim abi demek istiyorum abi siz olmasanz benim hayatm kararacakt ALLAH SZDEN RAZI OLSUN NE MURADINIZ VARSA VERSN.Size hayatm boyunca dua edeceim, dualarm sizinle sizin ok ok baarl olmanz diliyorum.

Dilek hanm evet malesef birok ikayet geliyor, inann hergn en az 4-5 kii bizi arayarak kibarl rnlerini kullandk yle oldu byle oldu diyorlar, biz bundan bir yl ncesine kadar kibarlya rn veriyorduk fakat nerdeyse bir yl geti rn vermiyoruz.Bu firmann bizimle ilgisi yok desem de yine aranyoruz.Muhtemelen televizyonlardaki programlar seyredenler telefon numarasn yazarken yanl yazyorlar.Dilek hanm yine sizden yarm saat nce bizi arayan vatanda kibarl sizin bayinizdi onlarla m alyorsunuz ben eskiden sizde rn almtm ok iyi gelmiti, imdide kardeim iin panax aldk hibir faydasn grmedik dedi.Ben ona biz kibarlyala bir yldr almyoruz verdiim bayilik szlemesini iptal ettik ama halla bizi onlarla birlikte zannedenler var demekten artk bende usandm, fakat insalarn aresizliini hastaln suistimal etme kullanmann sonu felakettir.Allah islahettin, islah olmayanlarn Alllah bildii gibi yapsn, biz akma rn retenleri mahkemeye verdik, yapacak baka bir ey yok sadece ok ok dikkat edilmeli rasgele bir yerlerden rn alnmamal.

http://www.dogaltedavi.net/f259/kiba...html#post18794

Varan 8.
    http://forum.donanimhaber.com/m_51460993/tm.htm,
    Panax ve reish mantarn ubat ayndan temmuz ayna kadar aksatmadan kullanp toplamda 1300 tl para vermi biri olarak;
    lk kullanmaya baladmda tansiyonda bariz bir azalma oldu.Oratalama 13,8-14 den 12-12,5 seviyelerine dt.
    Kan yalarm ila kullanmama ramen en dk 235 seviyelerini grmt ilala birlikte 175-185 seviyelerine indi.
    eker seviyelerimde aylk ortalamada ok bir deime meydana gelmedi.
    En kts ila kullanmay braknca ortaya kt olarak dnyorum.lac braktktan 2 hafta sonra yaptrdm tahlil sonularna gre Kan yalarm 465 seviyesine kt.Hi 285 in zerine kmamt.Kollestrol deerlerim hep normal snrlar iinde gezerdi.O 230 seviyesine km.Tansiyonum 14,2-14,5 seviyelerine kmaya balad.
    Tlf ile arayp konuyu ilettiimde bizim ilalarn le bir etkisi yoktur deyip salladlar.Bende bir daha almadm.in kt yan gerekten olumsuz etkisi var ise bakalarna olumlu olarak arac olmamdr.
    Bu bana gre salk bakanlnn aslnda bir ie yaramadnn gstergesidir.nt ve TV yoluyla adamlar salk konusuna girmiler bangr bangr reklam yapp rn satyorlar.Bakanlk sadece seyirci.Sanki olumsuz bir durum ortaya ktnda o hastalarn tedavisi ile ilgilenmeyecekmi gibi.Aln rn numuneleri tahlil edin inceleyin ve devlet ciddiyeti iinde gereini yapn.Faydal ise sattrn.Faydas yok ise halk syletmeyin.
    Halk sulayabilirler.aresiz olanlar en kk are ihtimaline bile sarlrlar.Atalarmzn denize den ylana sarlr szn unutmayalm.Trkiye Cumhuriyeti gl bir devlettir.Bu devletin iinde bir ekilde kendine i bulanlar,makam edinenler bunu akllarndan karmasnlar.Halk heralanda korumak onlarn grevidir._____________________________Allah hepimizi insan gibi insanlarla karlatrsn.
    Kim bu Dr. Mustafa Eraslan?

Clavis Panax ve Reishi Mantar hakkndaki olumlu yorumlar genelikle saylar 100 den fazla olan KBARLI DOAL SALIK RNLER firmasnn bayilerinde alan binlerce kii tarafndan yapldndan olumlu yorumlarn % 99'u doruyu yanstmamaktadr.

Alnt: Kullanc Yorumlarn dan

1. halil zgen

23 Ekim 2011, 11:12
    Aldm gnden 3 hafta sonra ila yznden yksek tansiyona yakalandm. Kalp ritmim bozuldu ve kendimi olduka yorgun hissediyorum. Ritm bozukluundan tedavi olacam. Eskiden 3 km koan biriydim. imdi 2. kata kamyorum. Beynim patlayacak gibi oluyor. la bende ters etki yapt. Aradm kimse bana bir ey demiyor. Muhattap bulamyorum. Doktora sordum. Hemen brak dedi. lac kullandm iin ok pimanm. Mustafa Eraslan kimse bulamyor. Bu doktor nerede????

http://www.kullanici-yorumlari.net/clavis-panax-kullananlari-kullanici-yorumlari.html

2
    . gonavy clavis panaks kullanc yorumlar, clavis panaks kullananlar | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar

23 Ekim 2011, 20:56
    Bu panax ksa sreli kullandm son derece zararl yan etkileri var sakn doktora danmadan kullanaym demeyin tamamen bitlisel deniyor fakat ok zararl sonular dourabilir….Panax kullanp ara kullanaym demeyin , ayn firma reishi mantarn da satyor bunun da son derece zararl olduu belirtiliyor yllar nce amerikada FDA tarafndan i kanamalara sebep olduu iin yasaklanm ama bizde ikletmi gibi satlyor.Tarm bakanlndaki memurlar ne anlarsa izni onlardan alyorlar.
    ARTIK FACILARI SIKI TAKBE ALMAK GEREKYOR SALIK BAKANLII NEY BEKLYOR BU BEN M YAPACAIM.

3.m.orhan clavis panaks kullanc yorumlar, clavis panaks kullananlar | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar

23 Temmuz 2011, 10:47
    damar ac panax nasl retiliyor faydalysa niin bukadar insan bak altnda lkedeki paralar yurtdna ila hammade paras olarak gidiyor lkedeki bu kadar tp adam demekki bou bouna tedavi neriyor benim yksek kolestrolum var 8-10 yldr kolestrol drc ila kullanyorum ilaca devletin dedii para bounaysa devlet niin bu konuda uraanlara destek olmuyor bu konuda uraanlar arlatansa devlet niin cezai meyyide uygulamyor nerde devlet, nerde babakan, nerde salk bakan, nerede tp otoriteleri bu kadar vurdum duymazlk olmaz clavis panaxn faydas varsa aklansn zarar varsa salk bakan ksn aklasn ve meyyide uygulansn. Bu konuda lkemizde boluk var frsatlara gn dodu raknn ve parann sahtesinin yapld lkemizde kimsenin bilmedii reishing mantar ve dierlerini kapsl iine koyup 100-200 tl.ye satanlar belkide kalpazanlardan daha tehlikeli yazktr gnahtr ayptr herkesi greve davet ediyorum. iin dorusunu salk bakanl aratrsn tahlillerinin neticesi ile sertefikalandrsn ve yarar varsa aklasn insanlarda gnl rahatlyla bunlar kullansn teekkrler

4.eyp clavis panaks kullanc yorumlar, clavis panaks kullananlar | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar

29 Temmuz 2011, 16:45
    bende clavis panax aldm kullanyorum ama yazdklarnz ok doru kesinlikle
    katlyorum ..zellikle u ksma “” bu konuda uraanlar arlatansa devlet niin cezai meyyide uygulamyor nerde devlet, nerde babakan, nerde salk bakan, nerede tp otoriteleri bu kadar vurdum duymazlk olmaz clavis panaxn faydas varsa aklansn zarar varsa salk bakan ksn aklasn”"”

5.erdal clavis panaks kullanc yorumlar, clavis panaks kullananlar | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar

27 Mays 2011, 06:57
    Bu rn aldk
    kullanm bilgisi ile ilgili herhangi bir reete ve bilgi yok
    yazan telefon numarasn da aradm kimse cevap vermedi
    sipari alrken 126 tl gibi bir rakam yazyordu.
    Bize geldi 200 tl iinde 90 kapsl varm.
    zoraki alm olduk
    kimse sakn almasn ve kanmasn byle eylere
    Dolandrldk gibi hissettim kendimi.
    Peki ya 200 tl olmasayd zerimde tekrar sylyorum bu rn kimse almasn.

6.cemal uzunkaya clavis panax ikayetleri | clavis panax | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar

25 Eyll 2011, 08:10
    clavis panax kullanyorum ve evremdeki btn arkadalarma hatta doktorlara bile tavsiye ettim ve bunun vesilesiyle onlarda siparile getirtip kullanyorlar ama bursada geen haftalarda tarm fuarnda kutusu 75 lirayd biz ise 124 liraya getirtiyoruz yazk deilmi bizlere nerdeyse yar yarya satlan bu rn bundan sonra ne alrm nede kimseye tavsiye ederim.
    Bu yazm zellikle dr.mustafa eraslan okusun

7. salk clavis panax ikayetleri | clavis panax | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar

09 Eyll 2011, 08:10
    Bacak damar tkanklmda vard. 2 kutu bitirmeme ragmen hi bir faydasn grmedim.

8. yasar karacan clavis panax ikayetleri | clavis panax | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar

11 Austos 2011, 13:46
    3 kutu panax aldm nc kutu bitmek zere hi bir faydasn gremedim.Gnde 2 kapsl kullanyorum.Kaytlarnza bakarsanz ne zaman alndgn grrsnz.Tv reklamlarnza baklrsa Maallah btn kanallar igal etmiiniz.Gayeniz milletin srtndan para kazanmakm yoksa dertlere derman aramakm.Bir kutu daha clavis panax almam m gerekiyor bilgi vermenizi rica ederim. Yasar Karacan/Akdagmadeni-YOZGAT

9. abdullah panax kullanc yorumlar, panax yorumlar, panax ikayet | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar

21 Temmuz 2011, 10:42
    panax adl damar ac olduu iddia edilen ilac by pass ameliyat olan babam iin aldk (drt kutu). u an yaklak beinci ayn kullanmakta. Fakat imdiye kadar herhangi bir faydasn grdn syleyemeyiz.Satan kiiye sorunca en az alt ay kullanmanz lazm diyorlar(O da drt kutu=400TL) Bakalm, altnc ayn bitmesini bekliyoruz.

10.
    cemali clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc10/11/2011, 09:31
    ben cemali mustafa eraslann damar ac ilacndan drt kutuyu be ayda itim ama hi faydasn grmedim elimde adet anjio filmi mevcuttur ncesi ve sonras 04 /11/2011 tarihinde tarsus medikalda stent taktrdm mustafa bey hala idda ediyorsa ben burdaym devlet babada ilgilenirse her zaman yardmc olurumm yani ksaca bunlarla kim ilgilenirse yardmc olurum kimse insan salyla oynamasn sayglarmla

11. mustafa clavis panaks kullanc yorumlar, clavis panaks kullananlar | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar
    14/11/2011, 10:47
    arkadalar bende aldm bu rn 1 aydr kullanyorum hi bir faydasn daha grmedim / clavis panaks

12. saglk clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc

15/11/2011, 05:54
    Halit ahin bey, doru sylyorsunuz. Damarlarn alp almadn ispat etmek o kadar zor deil. Ama neden bunu ispat etmiyorlar. bu ispat belgelerle olur. Demekki bir aldatmaca sz konusu. ben 3 kutu bitirdim. fakat hi bir faydasn grmedim.

13. hasan clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc

28/11/2011, 09:09
    Ben 3 kutu kullandim hic bir faydasini grmedim daha Tansiyonum ykseldi bu da yzlerce ilac gibi inden ithal edilen ne oldugu bilinmeyen bir sey…

14.
    Kibarl Doal Salk rnleri: Clavis Panax sadece para tuza
    ismail

09/12/2011, 19:29 clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc
    hi br faydas yok kibarl clavis panaxn para tuzaklar
    DAHA ONCEK YORUMLARIDA OKUMANIZI TAVSYE EDERM.

15. Kibarl Clavis Panax ve Reishi Mantar ile insanlar dolandryor

RIZA ZAYDIN clavis panax yorumlar, clavis panax kullanc yorumlar | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc yorumlar
    30/11/2011, 08:42
    SELAMLAR BEN TESADFEN TELEVZYONDA DEVAMLI DNEN REKLAMLARDAN GRNCE ALMAYA KARAR VERDM CLAVSPANAKSI NK KULANMAYA BALADIINIZ LK GNDEN FARKI GRECEKSNZ DYORDU.FATH TE BAYSNDEN BR KUTU ALDIM .ORADAKLER GNDE SABAH AKAM BRER TANE ALMAMI SYLEDLER KUTUYU BTRDM AMA BR FARK GREMEDM.NTERNETTE GRDM DR MUSTAFA ERASLANA SORUN LNKNE YAZDIM.ERTES GN ARADILAR DR ENOL OLDUUNU SYLEYEN K.ADETA PAZARLAMACI GB ISRARLA ALTIAR KUTU CLAVSPANAKS VE REMANTARI SATMAYA ALITI VE GNDE K DEL ER TANE KULLANMAM GEREKTN SYLED . KRED KARTINA TAKST CRETSZ KARGO FALAN DYORDU SREKL BUNLARI KULANIN KONTROLUMDA OLACAKSINIZ DYORDU .SONRA BAKA BRGN FATHTE BAKA BR DKKANDA BUNA BENZER LALAR YARI FYATINA SATMAYA ALIIYORLARDI HALA AKINIM ALSAMMI BLEMEDM

16. ismail Kibarl Salk rnleri:Clavis Panax para tuza hi bir faydas yok

09/12/2011, 19:29
    clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc

hi br faydas yok kibarl clavis panaxn para tuzaklar
    DAHA ONCEK YORUMLARIDA OKUMANIZI TAVSYE EDERM.

17.
    Clavis panax ile insanlarn sal zerinden para kazanyor
    misafir
    10/12/2011, 23:56 clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc
    Adam birka bitkinin ieriini ya da kendisini bir kapsle doldurmu insanlarn sal zerinden para kazanyor.Ksa srede de keyi dner.
    Sizin hi aklnz alyor mu acaba hi bir temele, deneye ya da aratrmaya dayanmayan sadece kendini doktor olark tantan birinin syledikleriyle snrl bir eyin tm kalp ve damar hastalklarna ve daha biroklarna iyi geleceine.

Paranza yazk etmeyin…

18. Dr.
    Mustafa Eraslan Clavis Panax kullandm 2. hafta kalp krizi geirdim
    Hasan Saraolu
    11/12/2011, 11:58 clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc
    Clavis Panax Dr.Mustafa Eraslan’nn reklamn yapt rnden getirttik ancak 2 .hafta kalp krizi geirdim,hastaneye kaldrldm bu rn asla ve asla desteklemyorum.Para tuza resmen.inden getirdikleri HUATUO isimli bitkiden yaplyor.yoksa oban keren mi accakm damarlar yok yle birey.

19.
    Annem Mustafa Eraslan'n Clavis Panax yznden bbreklerini kaybetti, Allah bunlarn belasn versin

aye solmaz

14/12/2011, 08:17 clavis panax kullananlarn kullanc yorumlar ikayetleri, clavis panax kullananlar kullanc yorumlar yan etkileri | Kullanc Yorumlar - Gerek rn Yorumlar, Tketici Yorumlar, kullanclarn yorumlar, yorumlar, yorumlar, orjinal kullanc
    annem panax yznden bbreklerini kaybetti .u an haftada 3 gn diyalize giriyor.Siz her eyi bu kadar iyi biliyorsunuz da o zaman bu doktorlar bouna m 6 yl okuyor.Cahil insanlar kandrp srtndan para kazanyorsunuz.Buraya rn bana ok iyi geldi yorumunu yapanlarn ou kendileri.Burada kazandnz ama br dnyada ellerim yakanzda sizlere hakkmz da paramzda haram ediyorum.Annemin ektiklerini grdke sizlerin daha beter olmanz iin Allah nzdan bulun diyorum:yatanzda rahat yatmayn inaallah

Alnt: ikayetimvar.com dan

1.muco56yazd
    KBARLI SALIK RNLER zel Karm Dediler2000 TL Aldlar!
    Yeenimin hastal iin kibarl salk rnleriniaradk. C** ** adl kendisini doktor olarak tantan kii yeeniminrahatszln tedavi edilebileceini fakat ilacn zel olarak karmhazrlanacan ve fiyatnnda 2000 TL olduunu syledi.

Bizde M** E**'a inandmz iin 2000 TL kredikartna 12 taksitle M** ** adna ektirdik. ila geldi fakat ok olduk.Gnderilen ilalar unlardr: 10 adet clavis panax, 10 adet reish mantarimdi size soruyorum. Bu yaplan dorumu hepsini parasn bir seferdealyorsunuz? Bize anlatsaydnz ilalar bittike alrdk.

Bu ne insanla ne de ticaret anlayna yakr.Resmen hayal krklna uradk. zel karm dediniz tablet geldi. Ayrcayava yava alacamz ilalar sadece kendi menfaatiniz iin bir seferdesattnz. Ve bunu ila alan herkese anlatacam. Resmen duygumuz rencide edildimaduriyetimin giderilmesini rica ediyorum cevabnz mail adresime bekliyorum.
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...00+TL+Aldilar!

2. genclikisteyazd
    KBARLI SGARA BIRAKMA rnlerin Faydas Yok!
    Kibarl rnlerinden sigara braktrma rnolarak aldm sar kantoron'lu bitki tableti ile zingeber doal rnleri gnde1 paket sigara ien biri olarak brakmak zere aldm. Byk mitlerle aldmbu rnlerin hi bir faydasnn olmadn grdm.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...n+Faydasi+Yok!

3.KARANYILDIZyazd
    KBARLI SALIK RNLER Forza Man lac eYaramyor!
    Yaklak 3 ay nce Kibarl Salk rnleri'ndenFORZA MAN isimli ilac aldm. Ancak hibir fayda gremedim. Bu konuyunemsemedim ama dn bana doktorun asistan olduunu syleyen biri ( ismi vetelefonu bende mevcut ) reklamlarda ki fayda iddialarnn doru olmadn" Forza Man in ie yaramamas sebebiyle Doktor bey yepyeni bir rnhazrlad ve bunu size cret karl hemen gndermek istiyoruz " diyerekbeni arad.

Sk durun ayn; metodu bana tam 20 gn nce" Ben *** Cokun'un asistanym . For man isimli ila ie yaramyor; amasize yeni formlmz cret karl hemen gndermek istiyoruz " diyerekarayan bir bayanda uygulad.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Ise+Yaramiyor!

4.smaliariyazd
    KBARLI SALIK RNLER Fiyatlar SrekliYkseltiyorlar!
    Kibarl Salk rnlerini kullanan bizlerden paraalmak iin ellerinden geleni yapyorlar.Nasl m ? rnn kullanmas iin enaz alt ay kullanlmas gerektiini syleyerek insanlar alm yapma konusundatevik ediyorlar. lk iki aylk kullanm iin 4 kutu demesi olan 350.00 TLcivarnda benden deme aldlar.

Sonraki iki aylk kullanm iin 4 kutu + baka birrn ilavesini youn etki gstermesi iin tevik ederek telefonda aldryorlarve benden 450.00 TL daha alyorlar. Son iki ay iin 6 kutuya 580.00 TL demeistiyorlar. Son kullanm olduunu bile bile ve belirli aralklarla rnn bitipbitmediini aldrmak iin telefonla srekli aryorlar. Bizler paray sokaktabulmuyoruz. Alnmzn teriyle kazanyoruz. Ama Kibarl Salk rnleri'ninbandaki insanlar nasl olsa eninde sonunda alacak mecbur dncesiyle fiyatmaksimum syleyerek ve szde inidirim yaparak hi taviz ve anlaygstermeyerek 580.00 TL istiyorlar.

Halbuki ilk defa almak ve kullanmak iin ka taklaatarak bizi ikna emeye alp ve %40 - %50 gibi indirimler yaparak almayatevik ediyorlar. Sonrasnda da malum para almak iin ellerinden geleniyapyorlar.

Bu insanlar bizlerin hastalklarna yardmcolacaklarna, fiyat konusunda yardmc olacaklarna bizleri madur ediyorlar.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...;kseltiyorlar!

5. reyyan-asudeyazd
    KBARLI SALIK RNLER rn adesiniYapmad!
    Birka gn nce Kibarl doal salk rnlerinden1 adet reishi mantar aldm. nann 1 adet kapsl kullandm. Her zaman 10'a 6civarnda normalde seyreden tansiyonum 14'e 10, kalp atm 100'n zerinekt. Kendilerine bata sormutum benim tansiyonum bu ekilde, bunun zararolur mu diye, bana tansiyonu dengeleyeceini sylediler. O kadar rahatsz oldumki kendimden midi kestim.

Sonra bu firmaya 2 defa mesaj gnderdim. Bu rniade etmek istediimi sylememe ramen hi ses kmad. Satarken durmadanarayanlardan bir daha ses kmad. Bende kendilerini ikayet edeceimisylememe ramen yine ses yok. 99 TL deme yaptm. Hakkm istiyorum.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...esini+Yapmadi!

6. ebrarazrayazd
    KBARLI SALIK RNLER ade Almadlar!
    Kibarl'dan 2 eit rn aldm dn geldi eimlemzakere yapnca kullanmaktan vazgetim. Hemen aradm almam olan rnleriniadesini talep ettim fakat gelen cevap olduka ilgin.

Kiisel bakm rn olduu iin iadesininolmadn sylediler. 7gn iinde ambalaj almam rn iade hakkmolduunu syledim kabul etmediler. Bu insanlardaki i ahlakn anlayabilmemmmkn deil.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...ade+Almadilar!

7. gdemirbilekyazd
    KBARLI SALIK RNLER rn ade EtmemeRamen deme Yapmyorlar!
    Kibarl Salk rnleri (Kargo poetinde iseBotanik Bahesi yazyor) firmas tarafndan nisan ay ierisinde babama 2kutudan oluan ve kalbe bilumum olumlu etkileri olduu ifade edilen 200.00TL'ye 2 kutu rn satlm.

Babam rn teslim aldnn ertesi gn kalpdoktoruna dantnda ise bu ilac asla kullanamazsnz cevabn almaszerine ilgili firmay 212-553*** nolu telefondan aram, kendisine "rngeri alamayz" cevab verilmi, daha sonra ben grtm iadealabileceklerini sylediler.

24 Mays 2011'de rn kendilerine kargo ilegnderdim, 25 Mays 2011'de ise teslim aldklarn teyit ettim, aradan geenyaklak 1 aylk srete en az 20 kez her bir personeli ile grtm. Hesapbloke oldu, arkada atlam, yaaa hala yatrmamlar m vb oyalayckonumalar, iade edilen rnn parasn yatrmyorlar.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...e+Yapmiyorlar!

8. DOGU75yazd
    KBARLI SALIK HZMETLER rnm ade Etmekstiyorum!
    02 Austos 2011 tarihinde Kibarl.com sitesindesipari ettiim clavis reis mantar 99 TL kredi kartmdan 12 taksitle tahsiledilmitir.04 Austos 2011 tarihinde elime ulasan rn clavis panax olarak U**kargo ile teslimat edilmi ve yanl rn yollandndan ve faturasz olduu,herhangi bir kullanm klavuzu olmadndan ve yanl rn gnderdiklerindentekrar kargo ile iadesinin denmesi iin ayn gn iade ettim .

15 Austos 2011 tarihine kadar iadem gereklemedi1 hafta iinde gerekleeceini sylediler u anda telefonla aradm haldeKibarl yani Botanik Bitkisel Pazarlama Ticaret Ltd. irketine ulaamyorumuan nasl iademi alabilirim.Bu konu hakknda yardmc olmanz rica ederim.

http://www.dogaltedavi.net/newthread...ewthread&f=259

9. askin.81yazd
    KBARLI SALIK RNLER Yanl rn Yolland!
    www.kibarli.net adresindenPanax damar ac bitkisel tedavi rn ile beraber toplam 4 adet rn aldm.

demeyi kapda kredi kart ile yaptm. 4 Adetrne 440 TL dedim. Panax yerine farkl bir rn gnderildi ve 10 gndrherhangi bir sonu alamyorum. Gelen rn zerinde yazl numaray aryorum.Sipariiniz kargoya veriliyor dendi hala bir gnderi almadm.

Bayram sebebiyle biraz da bekledim dzelir diyeancak nafile. Bir hattan baka bir hatta balanp bekletiliyorum sonra da hatdyor. Telefon numaram alnyor 1 saat sonra dneceiz deniyor ve dnlmyor.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Urun+Yollandi!

10. ganzayazd
    KBARLI SALIK RNLER 2000 TL'yiTaksitlendirilmeden Kartmdan Direk ekildi!
    Benim MS hastas kardeim var, tpta aresiolmayan bir hastalk, bizde son are bitkisel ilalara yneldik, Kibarl Salkrnleri Doktor M*** E*** aradk bize ilalar tavsiye etti aldk kullandk 1ay, 7 ay kullanmanz gerektiini sylediler. imdi 2000 TL'lik ila sipariiverdim ve kredi kartna 12 taksit yapacaklard ilala ge de olsa geldi kredikart ekstrem geldi 2000 TL'yi taksit yapmamlar, tek ekim yapmlar.

Ben askari cretle alan biriyim, aryorum banailalar pazarlayan C*** beyi telefonuma cevap vermiyor, danma hattndanaryorum yok toplantda yok burada deil yok biz sizi arayacaz bankaylagrtk halletik taksitlendirdik diyorlar, bankay aryorum yok yle bir eydiyorlar. Benim ve ailemin bu ilalardan bir umudu kalmad.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Ccedil;ekildi!

11. atd32yazd
    KBARLI SALIK RNLER Sipariim EksikGeldi!
    D1-E1-Panax siparii verdim yannda hediye olaraksigara braktrma seti verileceini sylediler. Fakat kargo geldiinde eksikolduunu amadan F** beye ilettim, iinde var teslim al dedi. Atmda eksikolduunu bir rn daha olmas gerektiini syledim, hakarete varan szlersyleyerek iade et kardeim dedi.

Kendisini ikayet edeceimi syledim ve telefondaalmazsan alma dedi ve yzme kapad. nanmasam rn dahi almak istemem amakullanmak istiyorum nk M** E** beye inanyorum F** bey yakmyor burayauyarn kendisini.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...m+Eksik+Geldi!

12. talartyazd
    KBARLI FA ade Almyorlar!
    Bu firmann milyonlarca satt ilaca ramenticaret anlaynda geri iadenin olmamas ok artc bir durum. Medyayoluyla 21 milyon insana ila sattklarn anlatyorlar.

stelik her laflar hayrl olsun, selamnaleykm, allaha emenet ol gibi kendinden mesajl cilal laflar ama 1.5 ay oldubelkide 30 kere inadna aramama ramen daha sonu alamadm.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...de+Almiyorlar!

13.
    ikayet No:1001516
    Tm ikayet Konular ade ve deiim ikayetleri rn teslimat sorunlar rn ikayetleri Mteri hizmetleri ikayetleri Dier

nceki ikayetSonraki ikayet

16 Kasm 2011, 13:20:57
    tunsele yazd
    KBARLI SALIK RNLER rn e Yaramad!
    ki kutu olarak kullandm reishi mantar takviyesi hi ie yaramad gibi firmaya attm maile cevap alamadm. Trigiseridim daha da ykseldi. Firmann sadece satta ilgisi ikayet konusunda yardmc olmamas, ikayetimi size bildirmeme yol at. lginize imdiden teekkr ederim. Gereini yapmanz rica ederim.

ikayetVar / ikayet Oku / KBARLI SALIK RNLER rn e Yaramad!

14. 2 Aralk 2011, 15:03:51
    melih4155 yazd
    KBARLI SALIK RNLER la Etkinliini Gstermedi!
    ikayetVar / ikayet Oku / KBARLI SALIK RNLER la Etkinliini Gstermedi!
    Babam diyabet hastas olduu iin televizyondaki bu firmann iddial ilalarndan kulland. 2 ay dzenli kullanmasna ramen aspirin etkisi dahi gstermedi. Ayrca firma alanlar kesinlikle profesyonel deil. Devlet yetkililerinin 24 saat boyunca ekranlar kalabalk eden bu tccarlara mdahalesi art. Sikayetvar.com'a teekkrler.

15.
    Kibarl Salk rnleri
    12 Aralk 2011, 12:32:03 ikayetVar / ikayet Oku / CLAVS PANAX Tansiyona Sebep Oluyor Ve Kolesterolu Tetikliyor!
    b_elik yazd
    CLAVS PANAX Tansiyona Sebep Oluyor Ve Kolesterolu Tetikliyor!
    Ben babama 6 ay Panax kapsl aldm ve babam kulland adam iyileeceine ktleti. Doktoru kalp damarlarnda yalanma daralma daha da artm ne yaptnz diye ok kzd. Babamn tansiyonu 13 ' gemezdi imdi 14'den aa dmyor. Kolesterolu 230 civarnda idi imdi 450'den aa dmyor. imdi ne yapacamz bilemiyoruz. 6 ay yeterli deil 6 ay daha kullann diyorlar.

16. CLAVS PANAKS Ambalaj Delinmi!kutusu delinmi ve haplar torbaya dk24 Austos 2011, 09:20:57
    cafemustafa yazd
    CLAVS PANAKS Ambalaj Delinmi!
    Clavis Panax'tan kargo yolu ile alm olduum rnn kutusu delinmi ve haplar torbaya dklm. Firmay aradmda rn geri gndermemi uygun grlrse yenisiyle deitireceklerini sylyorlar ama ben artk firmaya gvenmiyorum haplarn bayat olmas ihtimali yksek. Salmzla da oynuyorlar.

17. CLAVS PANAKS rnden Memnun Kalmadm! koroner kalp hastasym 2 ade19 Eyll 2011, 08:22:51
    mustar57 yazd
    CLAVS PANAKS rnden Memnun Kalmadm!
    2004 ylndan beri koroner kalp hastasym. Kalp damarlarmdan birinde 2 adet stent takl. Salk raporu belgem ile birlikte 3 adet tbbi ilaca destek olsun diye Tv reklamlarndan izlemem sonras Clavis Panax rnnden satn almaya baladm.

Sat grevlisi toplamda 6 kutu bitirmem gerektiini syledi. 5. kutuyu da satn alarak toplamda 600 TL. dediim Clavis Panax rn televizyon kanallarnda izlenildii kadar faydal deil.

Temmuz 2011 ay ierisinde 6 aylk muayenemi ve tahlillerimi yaptrmam sonrasnda kolesterolmn 188 olduu tespit edildi. Firmay aradm, karma hep sat temsilcileri kyor, sizin sorununuzla ilgilenen yok.

Zaten daha nce de 2 - 3 kez telefonla, 2 kez de e.mail ortamndaki yazl ve telefon grmelerime cevap alamadm. Firmann grme kaytlar incelenirse sylediklerim dorulanacaktr.

18. CLAVS PANAKS Alerji Yapt! benim hibir eye alerjim yoktu16 Aralk 2011, 08:05:14
    patenxxl yazd
    CLAVS PANAKS Alerji Yapt!

Hibir yan etkisi yoktur diye reklam yapyorlar; fakat asl benim hibir eye alerjim yoktu. Bu rnden 4 ya da 5 kutu kapsl yuttum kant yapmaya balad, ilac kestim kant da gitti. Kendi sitelerinden mail attm, aradlar; fakat iade almyoruz dediler.

Raporlar aada ki linktedir.
    Raporlar

Baz Firmalar sahte rnler reterek insan saln tehdit ediyor
    Ben brahim GKEK, 32 yl boyunca alternatiftp ile ilgili almalar yaptktan sonra, bilgi ve birikimlerimi 3 ciltlik birkitapta topladm. Bunun yannda ksir, Tonik, Jel, Tentr, Ozon ya ve Bitkiaylar gibi bitkisel yan etkisiz rnler rettim. Bugnlerde de en songelitirmi olduum rnlerden, dk tansiyon problemi olanlar iin Cemreksir ve Cemre Tonik rnlerinin, almalarmdan daha nce haberi olan eskibir alanm tarafndan, Kibirli firmasna servis edilip, bu rnn, szde ikidoktorun icat ettii sylenerek piyasaya srlmeye balanmtr. Cemre rnleriformulasyon ve gelitirme olarak tamamiyle bana aittir. Sahtekarlk,kalpazanlk ve sahte rn retmekte ok yetenekli olan Kibirli firmas benimalmalarm taklit ederek insanlar smrmeye almaktadr.
    Ayrca bu insanlar ne yaptn bilmeden stnkraldklar bilgilerle bu rnleri kararak insan salyla oynamaktadrlar.rnein; Cemre ksir ‘inin bileimindeki bitkilerden bir tanesinin eksik olmasya da oranlarnn yanl olmas durumunda iddetli ba ars yapar, farklbitkilerin kartrlmas ise zlen iltihabn bbreklerden atlamamasnasebep olur bu da insanda kronik bbrek yetmezliini tetikleyebilir. Bizrnlerimizde bbrek yetmezliini nlerken, taklitci insanlarn yapm olduurnlerle, salkl bbrekleriniz bile iflas ettirebilir.
    Sonuta bu firma ve emrinde ki bu zavall ikidoktor (gerek doktorlar tenzih ederim) nce babalar gibi Azerbaycan'a gidiporadaki niversitelerden cret karl Prof. lk diplomalarn satnalsnlar. Bu kiiler ABD'de FDA tarafndan i kanamalara sebep olduugerekesiyle yasaklanan "Reishi Mantar"ndan rnler yappsatyorlar. Yani insan saln hibir ekilde nemsemeyen, aratrmadanyoksun gzn para hrs brm bu insanlara kanmaynz, itibar etmeyiniz,kanarsanz hem salnz bozulur hem de paranzdan olursunuz.
    Bu sahtekarlarn retmi olduu rnlerikullanrsanz faydas olmaz, nk Bizim rettiimiz Cemre iksirde sarmsak vezencefil konsantre halde iken bu taklitilerin rnnde sarmsakbulunmamaktadr. Yani Gkek Tentr kopyalamak istemilerdir ve ok zel bazbitkileri de iinde barndrmamaktadr. rnein Trkiye’de 90 eit al, 52eit kekik, 83 eit ada ay, 40 eit papatya yetiir. Bu bitkilerin birksmn zel olarak Uluda, Kei Da, Kaz dalar veya Beydalarndan zelizinle toplatmaktaym. rnein: Adaaylar iinde sadece bir tr ifamaksadyla kullanlr. Peki, bunlar hangi adaay ifal hangisi deilbiliyorlar m? Hayr, bilemezler nk kalpazann ilimle ilgisi olamaz. Szdedoktor, gerekte kalpazan olan bu kiiler ne anlar iksir, tonik, tentr, diyetve aloe vera jel, ozon ya ve dier rnlerden ve bu rnlerin formasyonundan.Burada 3 ciltlik “ifal bitkiler ve Alternatif Tp” isimli kitab yazan (bukitap; bu alanda son 1000 yln ilk ve tek ilmi kitabdr, nk bu kitapta1000’den fazla klinik aratrmaya yer verilmitir.) Ayrca kendi ekmi olduum7000 ifal bitki fotorafn yandaki linktewww.dogaltedavi.net grebilirsiniz.En nemlisi de yakalandm hastalklardan kurtulmak iin binlerce bitkiyikendi zerimde denedikten sonra bu rnleri gelitiren tek kiiyim. Romatizmayakar 4 yl ve alerjiye kar 17 yl aratrma yaptktan sonra bir buluyaptm. rnein Aloe vera kaynatlmaz, halanmaz ve ekstresi yaplmazsa ancak ozaman % 100 doal olur ve dnyada ilk ve tek doal aloeverajeli ben rettim ve19 ylm ald. Dnyann en byk firmalar dahi aloevera jeli doal retemedi.Nemrut ld, Hz. brahim Rahmana kavutu, fakat Nemrudun varisleri ile Hz.brahim’ in varisleri arasnda ki mcadele kyamette kadar devam edecektir.

Yeni bir oyun: http://www.kibarlidogalsaglik.com/re...ayfa=sahtesite
    Bu u demektri:
    1. Panax hakknda kan bir ok olumsuz yaz ve yorumlardan kurtulmak iin bu zaten bizim deil demek iin bir taktik, nk alan tazminat davalar ok
    2. Panax n sahtesi yaplyorsa orjinal hakknda zaten yzlerce ikayet vard, imdide sahteleri retiliyorsa binlerce insann sal tehdit ve tehlike altndadr.
    Bu sitede aadaki linklerde sahte panax satld iddea ediliyor bu linklerin ou kibarl salk rnleri satan bayilerin siteleri.Bu ne demektir kendi elemanlar sahte rnler retiyorlar, orjinal hakknda ikayetler varken sahteleri de varsa bu insalarn hayat tehdit ve tehlike altnda demektir.Bazlar para iin hereyi yapabilmektedir.Bana kalrsa hayali sahte rnler olduunu retmek ve rn vermek istemedii firmalarn sahte panax retiini ideea ederek kendini temize karma ve alan tazminat davalarndan kurtulmak iin yary yanltma olabilir.Binlerce ikayet ve binlerce insann saln bozulduunu dnrsek, bu onlar iin bir zm gibi gzkmektedir.Birka sitede deiik kutularda deiik panax trleri satldn iddeaa etmek gzel bir oyun.Bylece kendilerinin temiz olduklarn bu ikayetlerin kendileri ile bir ilgisi olmadn iddeaa edecekler.Uyanklar kendilerini akl milleti aptal yerine koyacaklar.

<<< SATHE RN SATAN SITELER LSTES >>>
    clavispanax.gen.tr
    panaxsatis.gen.tr
    orjinalpanax.gen.tr
    orjinalpanaxclavis.gen.tr
    kibarliurunleri.gen.tr
    kibarlisaglikurunleri.gen.tr
    sifabitki.gen.tr
    clavis.gen.tr
    clavispanaxburada.com
    guvendevamerkezi.com
    vega-mar.com
    sifakapinda.com
    sanalpazar.com
    panaxsatisi.com
    alisverisdeyiz.com
    makdis.com
    tiklasepette.com
    clavispanaxorjinal.com
    eskula.com
    clavis-panax.org
    yenidenal.com
    yasammarketim.com
    kirmizireishimantari.gen.tr
    megasayfa.com
    sifaeli.net
    nebbu.com
    corvaspanax.com
    ekoal.com
    panax.siparisiver.net
    alternatifecza.com
    gelburaya.com
    saglikdestek.de
    elfkozmetik.com
    kibarliclavispanax.net
    panaxturkiye.net
    telesiparis.com
    x-sir.com
    orjinshop.com
    clavis-panax.info
    mutluyasa.com
    bitkiselkarisim.com
    kampanyaliclavispanax.com
    kibarliclavispanax.net
    kibarli.gen.tr
    kibarlipanax.org
    panaxsiparis.com
    bitkiselkozmetikcim.com
    clavispanaxsiparis.com
    netvitrinim.com
    botanikecza.com
    devasepeti.com
    clavispanax-tr.com
    alternatifecza.com
    panax.tk
    guvendeva.com
    guzellikvesaglik.com
    vitrinalisveris.com
    akildakal.com
    orjinalclavise1.com
    bitkice.com
    medista.com.tr
    clavispanaxorjinal.com
    panax-plus.com
    saglampazarlama.com
    clavis-reishimantari.com
    bitkioutlet.com
    WebYeni.com
    drclavis.com
    indirimci.com
    clavis-romaflex.com
    istanbul.olx.com.tr
    panaxsiparis.net
    clavise1.com
    sifamerkezi.com
    orjinal-clavis-panax.com

Alinti abdullah. ankara Nickli yeden Alinti
    Hocam ben sizin rnlerinizi Doal Ecza'da sipari verdim ve geldi, fakat bana etiketsiz ielerde baz rnler geldi ve bu rnler ayn su gibi hibir etkisi yok, Hocam ben sizin telefon numaranz unutugumdan onlardan sipari vermiti.Sizin rnlerin etkisini biliyorum ltfen bu tr dolandrclarla bizi muhatap etirmeyin ve salmzla oynamasnlar.
    Evet malesef bu tr ikayetler bize de geliyor, stanbul, Ankara, zmir ve Antalya'da nerede nasl yapld bilinmeyen rnler yapanlar var.Ulaabildiklerimizi nlyoruz.

Kibarl Salk rnleri pazarlama irketine artk rn vermiyoruz.Gkek ksir, Gkek Tonik, Gkek Diyet, Gkek Tentr, Gkek Masaj Ya ve eitli ay karmlarn biz retip biz satyoruz.Sahte rlerden kanmak iin mutlaka bizden almalsnz.Bir dnem bu firmaya bayilik verdik ve imdi vermiyoruz, fakat buna ramen fahi fiyata rn aldklarn iddaa edenler var ayet bu durumda olanlar varsa maduriyetlerini gidermek iin hasta ve hasta yaknlarna uygun rn vermeyi biz bir bor adediyoruz.ok zgnz bizim dmzda bizden habersiz gelien durumlar iin

Baz bayilerin insanlar dolandrdklarn farkettik ve bayiliklerine son verdik, baz paragzler bizden 6 i tonik bir ie iksir ve iki kavanoz ay alyor ve bunu 180 tl ye satmas gerekirken, bizim sat sitemiz Bitkisel Tedavi da olduu gibi, fakat bu paragz baz kiiler 6 ie tonik yerine hastaya 1 ie tonik, iksir ve iki kavanoz ay gnderiyor ve 180 tl talep ediyor.Bu tr insanlarla almamz mmkn deildir ve bu paragz bayilerden 12 sinin bayiliini iptal ettik.Bizim iin nce insan ve insan saldr, ilkemize ters denler bize milyon dolarda kazandracak olsa bile bir nemi yoktur.Nitekim milyon dolarlk bayilik szlemesini pe attm ve atarm da, tazminat deme pahasna da olsa

Baz hastalar ve hasta yaknlar srekli indirim yaparmsnz ltfen 10-20 size dokunmaz diyerek kendi durumlarn anlatp, bizden yardmc olmamz istiyorlar dardan biz ok para kazanyormu gibi gzkyoruz.Fakat kimse bizim durmumuzu bilmiyor bilmeside gerekmez.Fakat srekli indirim talebi beni rahatsz ediyor.Benim birlikte altm bir bayi bize demelerini zamannda yapmad, verdii ekler ve senetler karlksz kt.Ben eklerim yazlmasn diye Arabam, satm, 5 defa kredi aldm, evimi satm ve arsam satm, ama ok kr borlarmz dedik.Nemrut ve etesi ibirlii yapt firmalar ele geirir, geiremezse retii rnleri retebilmek iin firmay iflasa zorlar.Dios...firmasndan Mehmet beyde bu ebekeye rn vermi.Mehmet bey beni arad ve siz paranz alabiliyormusunuz ibrahim bey biz paramz alamyoruz dedi.Mehmet beyin 400 bin liralk ek ve senetleri karlksz km, bana danzan Mehmet beye vallahi yardmc olmak isterdim ama onlar biliyorsunuz ite salam anlama yapacaktnz, gvendiiniz iin imdi birey yapamyorsunuz dedim.Bir ka ay sonra Mehmet beyin olu Ejder bey beni arad ve babam vefat etti, zntden kalp kirizi geirmi.Nemrut ve etesinin karsnda bu sefer ben varm.Ben kimim? Ben Hz. brahimin varisiyim.

Evet bundan 4 hafta nce rnlerimizi reten sahtekarlar hakknda yaz yazdm ve bu yazdan bir hafta sonra yani 04.11.2011 saat 18 40 gibi saldrya ugradm.Ofisimden kp evime giderken 1-0-15 metre sonra bana aniden 3 kii saldrd ve 3 kiide geriden takip ediyordu.Olayda yere dtm ve tekmeler sonucu alnmn sol kesinde bir damar yrtld ve oluk gibi kan kaybetmeme ramen onlar Alman Nazileri gibi beni tepiklemeye devam ettiler.Olaya komu esnaflarn yetimesi ile canm kurtararabilim.Haseki hastanesinde beyin kanamas olup olmadn tesbiti iin rtgen ektirdik ve sonra ehremini Karakoluna ikayette bulunduk.Fndkzade ilkretim okulunun kamarasndan saldrganlarn kim olduunu tesbit ettim, fakat muhtemelen olayn saldrganlar baka bir semtten geldiklerinden Polisin olay zmesi zaman alacak gibi.Adamlarda ki yzszle bakn hem Cemre ksir ve Cemre Tonik'in sahtesini yapyorlar hemde bana gzda vermek iin saldrganlar gnderiyorlar.Trkiye bir hukuk devletimi deilmi bir ok faile mehul olaylara karan Nemrut ve etesi hakknda neden herhangi bir ilem yaplmyor.Bunlar derin devlette de mi derinler bunu anlyamadm.

Bir tane bile bilimsel veri sunulmadan yazlan bu tr yaynlara itibar etmeyiniz. Ganoderma 6 aylk bebekten balayarak snrsz yaa kadar kullanlabilen ierisinde birok bioaktif bileen bulunan etkili bir gda takviyesidir. Yasakland hibir lke yoktur. 30u akn yldr Japonya ve in'de 10 yldr da lkemizde kullanlmaktadr. Zarar gren bir kiiye rastlanmad gibi fayda grenlerin says olduka fazladr. u anda lkemizde 1 milyondan fazla kullanc olduu tahmin edilmektedir. 22 farkl firma reishi mantar ticareti yapmaktadr. rn kullanrken bilinli olmanz ve sertifikal rn kullanmanz nemlidir. Biliyorsunuz alkol ldrmez ancak sahtesi ve ar tketimi ldrebilir. Daha ayrntl bilgi isterseniz https://www.antioksidan.info/index.p...eishi-mantari/ web sayfamz ziyaret edebilirsiniz. Son olarak www.pubmed.com sitesini incelerseniz reishi mantar hakknda binlerce bilimsel makale bulabilirsiniz. Japonya'da reishi organizasyonu bulunmakta olup kanser konusunda kemoterapi ve radyoterapi uygulamalaryla birlikte kullanlmaktadr. Reishi adndan ok sz ettirecek bir rn olup diyabet, hipertansiyon, kolestrol gibi mr boyu kullanlacak ilalarn yan etkisiz alternatifi olmas baz kesimleri rahatsz edebilmektedir, olduka doaldr.