þikayet No:1001516

Tüm þikayet Konularý Ýade ve deðiþim þikayetleri ürün teslimat sorunlarý ürün þikayetleri Müþteri hizmetleri þikayetleri Diðer

ünceki þikayetSonraki þikayet

16 Kasým 2011, 13:20:57
tunsele yazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ ürün Ýþe Yaramadý!
Ýki kutu olarak kullandýðým reishi mantarý takviyesi hiç iþe yaramadýðý gibi firmaya attýðým maile cevap alamadým. Trigiseridim daha da yükseldi. Firmanýn sadece satýþta ilgisi þikayet konusunda yardýmcý olmamasý, þikayetimi size bildirmeme yol açtý. Ýlginize þimdiden teþekkür ederim. Gereðini yapmanýzý rica ederim.

þikayetVar / þikayet Oku / KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ ürün Ýþe Yaramadý!

mustafa clavis panaks kullanýcý yorumlarý, clavis panaks kullananlar | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

14/11/2011, 10:47
arkadaþlar bende aldým bu ürünü 1 aydýr kullanýyorum hiç bir faydasýný daha görmedim / clavis panax

Alinti igokcek Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
Annem Mustafa Eraslan'ýn Clavis Panax yüzünden böbreklerini kaybetti, Allah bunlarýn belasýný versin

ayþe solmaz

14/12/2011, 08:17 clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý
annem panax yüzünden böbreklerini kaybetti .þu an haftada 3 gün diyalize giriyor.Siz her þeyi bu kadar iyi biliyorsunuz da o zaman bu doktorlar boþuna mý 6 yýl okuyor.Cahil insanlarý kandýrýp sýrtýndan para kazanýyorsunuz.Buraya ürün bana çok iyi geldi yorumunu yapanlarýn çoðu kendileri.Burada kazandýnýz ama öbür dünyada ellerim yakanýzda sizlere hakkýmýzý da paramýzýda haram ediyorum.Annemin çektiklerini gördükçe sizlerin daha beter olmanýz için Allah ýnýzdan bulun diyorum:yataðýnýzda rahat yatmayýn inþaallah.

Geniþ bilgi için http://www.dogaltedavi.net/f259/must...rnet-6616.html
Saðlýk Bakanlýðý, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli ürünlerin toplatýlmasýna karar verdi.
Saðlýk Bakanlýðý, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli ürünlerin toplatýlmasýna karar verdi Saðlýk Bakanlýðý, "Clavis panax", "Clavis" ve "Klavis panax" isimli ürünlerin toplatýlmasýna karar verdi. ürünlerin reklamlarýnýn durdurulmasý için de RTüK'e konunun hassasiyeti iletildi.

Saðlýk Bakanlýðý'ndan yapýlan yazýlý açýklamada, Dr. Mustafa Eraslan'ýn "Clavis" ve "Clavis panax", Dr. ümer Coþkun'un ise "Klavis panax" isimli ürünle ilgili bazý televizyon ve radyo kanallarý ile internet sitelerinde endikasyon belirtip, gerçeðe aykýrý beyanlarda bulunarak tanýtým ve satýþ yaptýðý yolunda þikayetler ulaþtýðý ifade edildi.

Açýklamada, Geleneksel Bitkisel Týbbi ürünler Danýþma Komisyonu'nun dün konuyla ilgili yaptýðý toplantýda aldýðý kararlara yer verildi.

Buna göre, komisyonun kararýnda, Dr. Mustafa Eraslan ve Dr. ümer Coþkun isimli þahýslarýn, "Clavis panax', "Clavis' ve "Klavis panax' isimli ürünlerin muhtelif televizyon, radyo kanallarý ve internet sitelerinde satýþýný yaptýðý, gerçeðe aykýrý beyanlarda bulunarak halký istismar ettiði, yanýlttýðý, herhangi bir tedavi etkisi olmayan ürünleri para karþýlýðý satarak menfaat temin ettiði, ayrýca halkýn saðlýðýný bu fiilleri ile tehlikeye düþürdüðü belirtildi.

Söz konusu ürünlerin endikasyon belirtilerek satýþ ve tanýtýmlarýnýn yapýldýðý, bu nedenle belirtilen hususlar göz önünde bulundurulduðunda, olasý saðlýk problemlerinin de önlenmesi amacýyla "Clavis panax' da dahil olmak üzere "Clavis' markalý ürünlerin ve "Klavis Panax' isimli ürünün piyasadan toplanmasý gerektiði yönünde bilimsel kanaat doðduðu anlatýldý.

Söz konusu ürünlerin mühür altýna alýnarak satýþýnýn engellenmesi konusu il valiliklerine bildirilirken, her türlü reklamýn acilen durdurulmasý için de RTüK'e konunun hassasiyeti iletildi. - Ankara

mustafa
14/11/2011, 10:47 clavis panaks kullanýcý yorumlarý, clavis panaks kullananlar | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý
arkadaþlar bende aldým bu ürünü 1 aydýr kullanýyorum hiç bir faydasýný daha görmedim / clavis panaks

Kibarlý Doðal Saðlýkürünleri

Dr. Mustafa Eraslan'dan inciler:

Bugün 07.10.2011 saat 19.00 gibi akþam Tempo Tv yiizlerken Mustafa ERASLAN'IN programý ile karþýlaþtým, ne diyor diye birazdinlemek istedim çok komik þeyler söyledi ve beni güldürdü.Efendim dostlarýmlaotelde idim oradan boylu boslu bir karý koca geldiler ve ortalarýnda 4-5yaþalarýnda bir çocuk vardý çocuðu sarýp sarmalamýþlardý.Geldiler ve banateþekkür ettiler ''Hocam Panax kullandýk çocuðumuz oldu saðolun dediler''demiþler.Lafa bak.Panax dediðin ürün kaç yýldýr piyasada 2 yýldýr.Peki bu çocuk4-5 yaþýndaysa anne ve babasý nasýl oluyorda panax kullanarak çocuk sahibioluyor.üok komik deðil mi? Ben çok güldüm ama bu durmumdan haberdar olmayanlargülebildimi? ÝSTEYENLER benimle ilgisi olmayan bir site var oraya bakarakbunlar hakkýnda daha geniþ bilgi sahibi olabilirler.http://www.sikayetvar.com/arama/?typex=1&q=kibarlý&x=0&x=24&y=14

Size bir hikaye anlatayým Mustafa bey: Benim küçüklüðüm13 yaþýna kadar köyde geçti.Köyümüzde çok güzel bir köy odasý vardý.Sonbahar,kýþ ve ilkbahar aylarýnda takriben heryýl bu köy odasýnda 7-8 ay sohbetlerolurdu.Rahmetli amcam Hz. Aliden, Battalý Gaziden ve Eba Müslimden hikayelerokur veya dini sohbetler oldurdu ve hergün toplantýya 25-40 kiþi katýlýrdý vehemen hepsi yaþlý insandý çocuk olarak sadece ben katýlýrdým, çünkü busohbetleri severdim.Karlý soðuk bir kýþ günü yine güzel sohbet sýrasýnda anidenDursun aða koþarak içeri girdi ve ''Köyü bir kurt sürüsü bastý en az 50 kurtvar'' dedi.Rahmetli Babam Mehmet Aðaya göz kýrptý Mehmet Aða kurt sürüsünübende gördüm ama o kadar yoktu, olsa olsa 20 adet vardý dedi.Babam bu sefer.AliAðaya baktý, Ali Aða ''Kurt sürüsünü bende gördüm ama o kadar yoktu olsa olsa3-4 tane'' dedi.Dursun aða sizde beni yalancý çýkaracaksýnýz ayýp oluyor amadedi ve bu sýrada babam söze karýþan babam evet bende gördüm o bir tilkiyidibizim kümesi basmýþ ve tavuklarý öldümüþ'' dedi.Dursun aða caným benim gözümiyi görmüyor zaten olabilir kardan dolayý seçememiþ olabilirim dedi ve bütünköylü gülmekten öldü.

Mustafa bey böyle bir hikayeyide Almanyada yineyaþadým.Ben birgün Antalyaya gidiyorum bir arsa alacaðým dedim, sözümütamamlamadan Tekin söze girdi ve evet benim Antalyada çok büyük bir çifliðimvar ve çifliði ibrahim abiye satacaðým onun için Antalyaya gidiyor dedi.Benbaka kaldým.Ýþte Antalyada ki binlerce dönümlük çifliðinden bahsetti veballandýra ballandýra anlattý.Tekini iyi tanýyanalar güldü, tanýmayanlar banabaktý.Böyle büyük bir çifliði nasýl alacaksýn dediler.Bende ne söylüyeceðimiþaþýrdým kaldým, ama Allahtan Tekin beyimiz bana söz býrakmadý konuþtudakonuþtu.Tekini insanlar tanýdýkca sadece gülmek için onun yanýna gidipbirþeyler sorarak onu konuþtutup bol bol gülüyorlardýlar.Evet herkesin birliktegüleceði o vakit yavaþ yavaþ geliyor.Yalancýnýn mumu yastýya kadar deratalarýmýz.Bunu hem Dursun'da hemde Tekin'de gördüm.Darýsý..................................... ............. .................

Varan 1.
CLAVÝS PANAX UYARISI!

xprodoksit gönderdi. | 19.07.2011

TEB' den 'clavis panax' uyarýsý

Türk Eczacýlarý Birliði, kalp-damar hastalarýnýn kullanmasý gerektiði iddiasýyla internet üzerinden satýþa sunulan 'Clavis Panax' adlý ürünün, halk saðlýðý için açýk bir tehdit olduðu uyarýsýnda bulundu.
BÝTKÝSEL üRüNLER ÝüÝN “GIDA TAKVÝYESÝ üRüN” ONAYI ALIP ÝLAü GÝBÝ SATIYORLAR

HALKIMIZ AüIKüA KANDIRILIYOR!

Son zamanlarda bitkisel içerikli ürünlerin kullanýmýnda yoðun bir talep yaþanmaya baþlandý. Talebin artmasýnda, bu tür ürünlerin içeriðinin bitkisel olmasý nedeniyle sanki “hiçbir zararý yokmuþ” gibi bir algý oluþmasýnýn ve kitle iletiþim araçlarýnýn insanlarý yanlýþ bilgilendirmesinin etkisi çok büyük. Bununla birlikte, bazý sorumsuz þahsiyetlerin, bilim insaný kisvesi altýnda halkýn iyi niyetini kendi menfaatleri doðrultusunda hiç çekinmeden kullanmakta olduðu da acý bir gerçek. Bu gibi kiþilerin tanýtýmýný yaptýðý ürünlere, “gýda takviyesi ürün” olarak onay alýnmakta, daha sonra bu ürünler “çeþitli hastalýklara iyi geliyor” ibaresi ile pazarlamasý yapýlmaktadýr.

“Ýlaç” gibi özellikler sergilediði ifade edilen ürünler, hiçbir saðlýk profesyonelinin yönlendirmesi olmadan halkýmýza tanýtýlarak satýlmaktadýrlar. Bu durum halkýmýzýn hastalýklar ile ilgili olarak yanlýþ ve tehlikeli bir biçimde yönlendirilmesi anlamýna gelmektedir. Bu nedenle, ortaya çýkmasý muhtemel çok ciddi saðlýk sorunlarý ve hatta ölümle sonuçlanan vakalarýn olmasý, sürece bir an önce müdahale edilmesini gerektirmektedir.
“Gýda takviyesi ürün” olduðu iddiasýyla sadece internet üzerinden satýþý gerçekleþtirilen ürünlerden biri de “Clavis Panax”dýr. Bu ürünün, “kalp ve damar rahatsýzlýðý ile buna baðlý hastalýklarý bulunanlarýn mutlaka kullanmasý gerektiði” ibaresiyle hem internet sitesinden hem de çeþitli televizyon kanallarýndan reklamý yapýlmaktadýr. ürünle ilgili olarak bilgisine baþvurduðumuz TEB Eczacýlýk Akademisi Baþkaný ve Farmakognozi Profesörü Sayýn Kemal Hüsnü Can Baþer’in deðerlendirmelerine göre; tamamen bitkisel olduðu iddia edilen bu ürünün içerisinde Tribulus terrestris (Demirdikeni), Avena sativa (Yulaf) ve Panax ginseng (Ginseng) bitkilerinin “hangi kýsýmlarýnýn” ve “bunlarýn ne miktarda” olduðu belli deðildir. Prof. Baþer’e göre internet dýþýndan temini mümkün olmayan bu ve benzeri ürünlerin, Saðlýk Bakanlýðý’ndan ruhsat almaksýzýn, ister ilaç isterse gýda takviyesi adý altýnda pazarlanmasý halk saðlýðý için açýk bir tehdittir. Bu nedenle, yasaklanmasý ve adli takibi gerekmektedir. Ayrýca, “Clavis Panax” isimli ürünü pazarlayan doktor olduðunu iddia eden kiþi, yaptýðý bu etik dýþý davranýþ sebebiyle kendi meslek kuruluþu tarafýndan takibe alýnmalýdýr.
ÝüÝNDE ÝLAü HAMMADDESÝ OLABÝLÝR
Prof Dr. Baþer’e göre; kalp ve damar rahatsýzlýðý ile buna baðlý hastalýklarý olan kiþilerin bu ürünü kullanabilmesi için, geleneksel üin ilaçlarýnda sýkça rastlanan bir taðþiþ (katýþtýrma) þekli olan “bitkisel karýþýma bilinen bir ilaç hammaddesinin katýlmasý durumu” bu üründe söz konusu olabilir. Zira Saðlýk Bakanlýðýndan ruhsatý olmadýðý anlaþýlan bu ürünün içerisinde, bahsedilen droglarýn bulunup bulunmadýðý bile belli deðildir. Tüm bu nedenlerle tamamen bitkisel bir gýda takviyesi olarak lanse edilerek bu þekilde satýþýnýn gerçekleþtirmesi ile halkýmýz en düzgün ifade ile kandýrýlmaktadýr.
Bütün bu deðerlendirmeler ýþýðýnda, biz eczacýlar ilkesel olarak tüm ilaç ve ilaç etkisi gösteren ürünlerin tamamýnýn yalnýzca Saðlýk Bakanlýðý onayý ile halka ulaþtýrýlmasý gerektiðine inandýðýmýz tekrarlamak istiyoruz. Mevzuattaki boþluklardan faydalanarak, karlarýna kar katmak amacýyla toplumun saðlýðýyla oynamaktan çekinmeyen bahsi geçen ürünleri üreten ve pazarlayan kiþileri “vicdanlý” davranmaya davet ediyor, bu ürünlerin satýþý ve kullanýmý konusunda tüm toplumu bir kere daha uyarýyoruz. Bu vesile ile doktor tavsiyesi ve eczacý danýþmanlýðý olmadan hiçbir ürünün kullanýlmamasý ve bu tür ürünlerin tanýtýmýný yapan kiþilerin de bilimsellik kisvesini kullanmalarýna itibar edilmemesi gerektiðini bir kez daha hatýrlatmak isteriz.
TüRK ECZACILARI BÝRLÝðÝ -MERKEZ HEYETÝ

* PANAX Hakkýnda SUü DUYURUSU 12.11.2011

Varan 2.
PANAX HAKKINDA SUü DUYURUSU CLAVÝS PANAX UYARISI! - Haber - www.XprodoksiT.com
xprodoksit gönderdi. | 12.11.2011
üzgürce reklamý yapýlan ve satýlan, bitkisel olduðu için birçok kiþi tarafýndan ‘masum’ kabul edilen ilaçlarýn ciddi sorunlara, hatta ölümlere yol açabildiði malum. üoðunluðu Gýda Tarým ve Hayvancýlýk Bakanlýðý onaylý söz konusu ürünlerle ilgili somut bir adým henüz atýlmýþ deðil. Türk Kardiyoloji Derneði bitkisel ilaçlar yapan, yalan yanlýþ vaatlerle satan üç doktorla bir eczacý hakkýndaAnkara Cumhuriyet Baþsavcýlýðý’na suç duyurusunda bulundu...

Avukat Hasan Tiftik
(46) geçen þubat’a kalp krizi geçirdi, müdahaleyle týkalý damarý stentle açýldý. Bir damarýnda daha yüzde 60 týkanýklýk vardý. Doktorlarý iki ay sonra bir kontrol anjiyosu istedi. Tiftik, reçete edilen ilaçlarý kullanmaya baþladý. Ama bazý televizyonlarda sýk sýk boy gösteren Dr. Mustafa Eraslan’ýn ürünlerinden Panax Clavis’i de içmeye baþladý. Dr. Eraslan’ýn anlattýklarýndan etkilendi, kestirme yoldan iyileþmek istedi. Dr. Eraslan, ilaçlarýnýn altý ay boyunca kesintisiz kullanýlmasýný söylediði için anjiyosunu geciktirdi. Anjiyoya giderken “Bütün damarlarým kesin iyileþmiþtir” diye düþünüyordu. Fakat yüzde 60 oranýnda týkalý damarýn, altý ayda yüzde 90 oranýnda týkandýðý fark edildi. Doktoru “Ne yaptýn böyle, bu damar nasýl bu kadar kýsa sürede, bu kadar týkandý?” diye sorunca kullandýðý bitkisel ilacý anlattý. Tiftik, “Belki anjiyoyu biraz daha geciktirseydim bir kriz daha geçirebilirdim. Doktorlar derhal by-pass’a aldý. Beþ damarým deðiþti” diyor.
RTüK’E DE BAþVURDULAR
Türk Kardioloji Derneði derhal bir dava açtý. Dava dilekçesinde, Dr. Mehmet Eraslan ve birlikte çalýþtýðý eczacý Mustafa Ekin ve Dr. ümer Coþkun’un “nitelikli, organize ve örgütlü dolandýrýcýlýkla kiþilerin hayatýný, saðlýðýný tehlikeye sokacak biçimde ilaç yapýp sattýklarý” öne sürüldü. Ayrýca söz konusu ürünlerin reklam ve ilanlarýnýn yasaklanmasý, piyasadan toplatýlmasý, radyo ve televizyon reklamlarýnýn durdurmasý ve satýþ hizmeti veren internet sitelerine ulaþýmýn engellenmesi talep edildi. Dernek, Dr. Eraslan, Ekin ve Dr. Coþkun ile yapýlan televizyon ve radyo yayýnlarý ve ürünlerin reklamlarýnýn durdurulmasý için ikinci kez RTüK’e de baþvurdu.
MUCÝZEVÝ VAATLER
Türk Kardiyoloji Derneði Baþkaný Prof. Dr. Oktay Ergene, bitkisel destek olarak satýlan ürünlerin, kalp ve damar saðlýðý için ciddi bir tehdit oluþturduðunu söylüyor: “Tanýtýmý yapýlan bitkisel ürünlerle çok büyük vaatlerde bulunuluyor. Toplumda en sýk ve yaygýn görülen kronik hastalýklarý tamamen iyileþtirdiklerini iddia ediyorlar. Bir ilaç nasýl olur da hem damar týkanýklýklarýný açar hem de görme bozukluðunu düzeltir, MS, Parkinson, Alzheimer’e iyi gelir, cinsel sorunlarý çözer, kýsýrlýðý tedavi eder, safra kesesi taþlarýný çözebilir, romatizma-eklem hastalýklarýný ve tüm kanserleri iyileþtirir, diyabetlilerin kan þekerini düzenler? Böyle bir ilaç, týp devrimi demek. üaðýmýzýn tüm kronik hastalýklarýný birkaç ay içinde tamamen iyileþtirdiklerini söylerken, modern týbbýn insanlarý ömür boyu ilaç kullanmaya mahkum ettiðini söyleyerek gerçek tedaviden uzaklaþtýrýyorlar. Ortalama bir vatandaþ, televizyon yayýnlarýný izlediðinde, internet sitelerindeki bilgileri okuduðunda bunlarý baþlý baþýna bitkisel bir ilaç olarak görüyor” diyor.
HAYATI RÝSKE GÝRENLER VAR
Televizyonlardan bu ilaçlarýn tanýtýmlarý izleyen birçok hasta týbbi tedavilerini terk ediyor. Kimi de reçeteli ilaçlarla birlikte kullanýyor. Prof. Dr. Ergene, “Modern týp tedavisini býrakan hastalarýn hastalýðý aðýrlaþýyor. Bitkisel ürünlerin, modern ilaçlarla etkileþimlerini bilmiyoruz. Bu bitkisel ürünler nedeniyle hayati tehlike atlatan hastalar var.”
üLüMDEN DüNDü

61 yaþýndaki Sýrma üzcimbit de ‘mucizevi’ ilaçlar satan Dr. ümer Coþkun’un ürünlerinden maðdur olan, hatta ölümden dönen hastalardan. Felç geçiren ve romatizmal kalp kapaðý hastalýðý bulunan üzcimbit televizyonda izlediði Coþkun’un vaatlerinden etkildi. Oðlundan kendisini ona götürmesini istedi. Dr. Coþkun hastayý muayene bile etmeden, yaklaþýk 15 kutu omega 3, amber çiçeði, ginkgo biloba, turmeriç, böðürtlen kökü, kýrkkilit otu, ebegümecili bitki çayý, çörek otu, vitaminler ve biberiye içeren ilaçlarý verdi. Tümüne yaklaþýk bin lira ödeyen üzcimbit, reçeteli ilaçlarý bir kenara koyup bunlarý içmeye baþladý. üzcimbit, “Televizyonda güzel güzel anlatýyordu. Umutlandým. Ýyileþeceðimi düþünerek aldým” diyor. Ancak geçen Temmuz’da ölümcül bir ritim bozukluðu geçirdi. Yoðun bakýma alýndý, solunum cihazýna baðlandý. Hastaneye zamanýnda ulaþtýðý için kurtarýldý. Doktoru Doç. Dr. Hüseyin Sürücü, “Böyle bitkisel ilaçlara koþulsuz inanan hasta çok maalesef. Ýnsanlarýn saðlýðýný ilgilendiren bu ürünlerin Tarým Hayvancýlýk ve Köyiþleri Bakanlýðý tarafýndan ruhsatlandýrýlmasý son derece yanlýþ. Bu Saðlýk Bakanlýðý’nýn iþi olmalý” diyor.

Varan 3.
Alinti a_sarikaya Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
Ben Ahmet Sarýkaya istanbulda borsada çalýþýrken çok stresli iþ ortamýndan dolayý tansiyonum 15-16 dan aþaðý düþmüyordu, kolesterolum, trigliseridim yüksek, karaciðerimde yaðlanma, baðýrsaklarýmda hazýmsýzlýk ve þiþkinlik vardý.Sonunda baktým olmuyor ya para saðlýk ve iþimi býrakarak Saroza yerleþtim.Hocam ben sizi yýllardýr tanýrým ürünlerinizinde faydasýný gördüm.Fakat reklamlara kandým ve 6 ay kibarlýnýn panax isimli kapýný kullandým bir faydasýný görmedim, sonrada safra kesemde oluþan taþ içinde onlardan sarý bir toz aldým safra tozu diye bana bir etkisi olmadý artý çok ama çok fahiþ paralar ödedim, keþke size gelseyim.Adamlarý arýyorsun cahil çocuklar çýkýyor bir cevap verebilecek bir Allahýn kulluda yok hep iþleri alavere dalavere.Allah bunlarý islah etsin.Sonunda sizin ürünleri yeniden kullanmaya karar verdim. Yarýn inþallah üanakkaleden istanbula sizi görmek için geleceðim Allah nasip ederse ordayým.

Evet sizi çok iyi tanýyorum bizim eski ofise de gelmiþtiniz bundan 5-6 yýl önce, bizim ürünleri çok az kullandýnýz ve çok kýsa sürede iyileþmiþ ve tedaviyi yarýda býrakmýþtýnýz.Ben siz en az 3-4 ay kullanmanýz gerekir dememe raðmen siz sadece 6 hafta kullanmýþ ve baþkada kullanmadýnýz.Bizim ürünler 6 hafta kullandýz tansiyon, kolersterol, trigliserid düþmüþ, mide ve baðýrsaklarýnýz iyileþmiþ ve 4-5 sene rahat ettiniz.Keþke 4 ay kullanabilseydiniz., þimdi bu rahatsýzlýklar olmazdý.Kibarlý'nýn ürünlerini 6 ay kullanmýþsýnýz ve faydasýný görmemiþsiniz.
Varan 4
http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_urun_etkinligini_gos termedi-6250.html#post18794
Alinti e_yilmaz Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
Sayýn Hocam annemde ileri derecede kemik erimesi mevcut malum piyasada herkesin kandýrýldýðý mustafa beyin güya tedavisi ilaç kullandýk ancak erimeye hiç faydasý olmadý, artý aylarca kullandýðýmýz ilaçlar için bir milyara yakýn para verdik. Hocam ne tavsiye ederseniz yönlendirmelerinize uyacaðýz artýk birþeyler yapýp sonuç alamamaktan da býktýk size güveniyoruz yardým edin...

Doðrusu bende çok þaþýrdým bizi arayan bir çok hasta onara ulaþamadýklarýndan beni arýyorlar bazýlarý bunlarýn üretiði panax hapýnýn kiminde allerjik reasiyonlarý tetiklediði kimi kabýzlýða sebep olduðundan bahsediyorlar ve hatta reishi mantarý hapý ve k1 haplarýný iç kanamalara sebep olduðu bir hasta þimdi þuanda hastanede yatýyor.Hastaneden yatan Ali Duman bey lenf kanseri çok aðýr bir hasta adamcaðýnýzýn üzerinde iyileþeceksiniz diye önce panax sonra k1 denmiþler ve bu haplar iç kanamalara sebep olmuþtur.Valla ne diyeyim Allah akýl fikir versin.Dünyanýn hiç bir ülkesinde narkabuýðu þimdiye kadar týbbi maksatla kullanmamýþtý bunlar kullanýyor, sanki buluþ yapmýþlar gibi.Reishi mantar 2002 yýlýndan beri ABD' de FDA tarafýnda toksik madde oluðu yönünde ki raporlarla yasakalndý ama bunlar halla üretiyor ve satýyorlar.Benim aklým izaným almýyor.
Varan 5
http://www.dogaltedavi.net/f259/kiba...html#post18794
Alinti matbacier Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
Ben engin 6-7 ay iksir, tonik, aloevera jel, damar çayý ve enfeksiyon çayý kullandým.Tansiyon ve kolesterolum 6 hafta içerisinde normale döndü, fakat trigliseridim 750 lerden aþaðý düþmüyordu çok þükür bu 4. ayýn sonunda trigliseridimde normale döndü.Ýksir kiþinin cinsel performasýnýda artýrýyor, ama sarýmsak kokusundan dolayý iksiri býrakýp tv lerde çok sýkca reklamýný gördüðümüz panax hapýný kullanmaya baþladým.Panax 4 ay kullandým bir faydasýný görmedim, satýcý ve üretici firmayý aradým kimse ilgilenmedi.Bende ibrahim gökçeki iyi tanýdýðýmdan belki yardýmcý olur diye onu aradým.ibrahim bey panax'ýn böyle bir özeliði yokdedi ve bir çok þey anlatý ama anladýðým içinde ne damar açýcý ne cinsel güçü artýrýcý bir bitki olamadýðý, yani paramýz ve zamanýmýz boþa gitti artý ben bu panax dan sonra kabýz oldum ve kaþýntý baþladý.Ýbrahim beyin ürünlerini kullanmadýðýma çok çok piþmaným.

Engin bey bana getirdiðiniz panax kutusunun üzerinde yulaf, ginseng ve çakýrdiken ekstrelerini gördüm, fakat Mustafa Eraslan beyin tv lerde içinde olduðunu ideea ettiði epimedium (azgýnteke otu) ekstresini görmedim.Oysa Mustafa Eraslan birleþiminde epimedim ekstraktý var diyor ve bugün tesadüfen baktým ve dikkat ettim epimedium dan bahsediyor.Fakat kutunun üzerinde epimedium yazmýyor, yani içerisinde yok demektir, yoksa nasýl etki ediyor.Olmayan bir bitki ekstraktý nasýl etki ederki bunu bilen biri varsa bana açýklasýn.Bizde Epimedium Macunu üretiyoruz ve bu macunun içinde epimedium var ve bu bitki ekstraktýnýn kilogramý üinde 3300 USD yani çok çok pahalýdýr.Engin bey allerji ve kabýzlýðýn tedavisi biraz zaman alacak demektir, yani bozulan baðýrsak floranýz 3-4 ayda yeniden düzelir inþ.
Varan 6
http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_urun_etkinligini_gos termedi-6250.html#post18794

Alinti a.duman Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
''Ben Ali Duman Rize'den Gýrtlak kanseri nedeniyle bir kaç defa tedavi oldum, kemo terapi gödüm, 1,5 yýl önce amaliyat oldum. Sonra olarak kýrtlaðýmda bir kist oluþtu bu kitleye ye karþý 8 ay Kibarlýnýn Reishi Mantarý hapýný kullandým kitlede bir milim küçülme olmadý ve kanama baþlayýnca korkudan Kibralý’nýn REÝSHÝ MANTARI HAPINI BIRAKTIM.Doktorum amaliyat edemeyiz çok metazdaz oluþmuþ bütün boðazý sarmýþ dedi.Ben ibrahim Gökçek'i aradým ve bana mayýs 2011'’de iksir, jel, kist çayý ve damar çayý gönderdi.Bu ürünleri 4 ay kullandýktan sonra 29.09.2011 Trabzon’da hastaneye gittim ve en büyüðü 10 cm olan kist 4 cm'e kadar küçüldü.Bu arada baþka bir firma bana CLEVÝS K1 diye hap gönderdi kansere karþý diye onuda kullanmaya baþladým.Ne olduysa bu CLEVÝS K1 'i kullandýktan sonra oldu ve benim boðazýmda kanama baþladý.Ýbrahim beyi aradým ne oluyor diye bana RESHÝ MANTARI kullananlarda iç kanamalar oluyor bu nedenle ABD'de yasaklandý dedi.Ben Reshi Mantarý kullanmýyorum dedim, ibrahim beyde ýsrarla içinde Reshi Mantarý olan bir ürün kullanýyorsunuz iyi bakýn dedi.Bende ona Dr. Mustafa Eraslan'ýn CLEVÝS K1 hapýný kullanýyorum dedim.Ýbrahim bey bana çok kýzdý ve bu K1 ne içeriyor biliyormusun dedi.Ben hayýr bilmiyorum dedim oda bu CLEVÝS K1’ýn içerisinde propolis var.Propolis bir zamanlar Sovyetlerde moda idi, faka propolisin siroza, yani karaciðeri iflasýna sebep olduðu için yasaklandý, sen yaþadýðýna dua et dedi.Allah ibrahim beyden razý olsun.Az kasýn iç kanamadan ölecektim, doktorlar kanamayý durduramýyor ve þimdi hastanede yatýyorum.Bana bir þey olursa bu Mustafa Eraslanýn yakasýna yapýþýn hocam Alla rýzasý için.Hocam iyi ki varsýnýz bundan kendi doktorlarýmla ve bitki uzmaný olarakta sadece sizinle irtibata geçeceðim.Hoca size teþekkür etmek için istanbula geldim, ama aniden kötüleþtiðimden yanýnýza gelemedim hastaneye yatmak zorunda kaldým, hastaneden çýkar çýkmaz, yanýnýza geleceðim.Allaha emanet olun, saðlýcakla kalýn.Bunlarý yazmasý için yegenime ben rica ettim, isteyen bana ulaþabilir.''

Ali Duman beyin dostu iki doktor bugün buraya gelerek Ali beyin durumu hakkýnda bana bilgi verdiler.Bende Reishi Mantarýný iç kanamalara sebep olduðunun bilindiðini ve ABD 'de FDA tarafýndan üretimin ABD de yasaklandýðýný söyledim ve Türkiye'de Prof.Dr. Ýsmail üelik kendisi onkolog Hacettepe üniversitesinde ve bunun toksik madde olduðuna dair raporu var, fakat bazý insanlar para kazanmak için buna raðmen bu ürünü üretmekteler, ben bunu anlamýþ deðilim.Allahtan ki geç kalmadan Ali beyin durumuna doktorlarýn dostlarýnýn yardýmý ile önlem alýndý ve CLAVÝS K1'in kullanýmý yasaklandý. CLAVÝS K1'in içerdiði propolis Rusya’da binlerce insanda siroza sebep olduðunda dahili olarak kullanýmý yasaklanmýþtýr, bu nedenle propolis sadece harici olarak kremi yapýlýr.Dünyada ki olup bitenlerden bi haber olmak maalesef çok tehlikeli olabiliyor. CLAVÝS K1'in içinde yine hiç klinik araþtýrmasýna dayanamýyan Nar kabuðu ektresinin ne iþe yaradýðýbilinmemektedir, neden bu veya benzeri maddeleri karýþtýrp karýþtýrp insanlarýperiþan ediyorlar.Ali bey kanama takriben 3-4 günde yok olur, fazla stres yapmayýn tedavi ederiz inþallah.üok þükür sizin durumunuzu geç olmadan farkettik, bazýlarýna maalesef yetiþemiyoruz ve Allah korusun çok geç kalýnýyor.

Varan 7. http://www.dogaltedavi.net/f221/ulse...html#post19323
Alinti d.aslan Nickli Üyeden Alinti Mesaji göster
Ben Dilek Aslan Konya'dan bende yýllardýr ülseratif kolit var ve Kibarlý reklamlarýndan dolayý Cemre Ab-ý Hayat Suyu aldým kullandým tam 10 gün sonra kanama baþladý.Kibarlýyý aradým bende kanama yoktu ishal oluyordum ne oldu da kanama baþladý dedim geçer geçer dediler.Fakat kanamalar 15 gün geçmesine raðmen makattan gelen kanama durmadý.Kibarlýyý yine aradým geçer geçer dediler baktým onlar ben ölsemde bunlarýn umurlarýnda deðil.Ýnternetten tekrar araþtýrma yaptým ki Cemre ab-ý hayat dedikleri lahana suyu ve ve zencefilli limon suyunun Gökçek Tentür ve Gökçek Tonik'in çakma versiyonu olduðunu öðrendim.Kibarlýyý yine aradým siz sahtekarsýnýz sahte ürünler üretip insan saðlýðý ile oynuyorsunuz dedim.Bana aðýr küfürler ederek telfonu yüzüme kapattýlar ve istediðin yere þikayet et dediler.Doðrusu bunlar bu cesareti nereden alýyorlar anlamadým, adamlar açýkca beni tehdit ettiler.Ýbrahim beyi aradým iyi ki býraktýnýz iç kanamadan ölebilirdiniz asla kýbarlý ürünleri kullanmayýn çünkü bunlar içeriðinde ne olduðunu bilmedikleri ürünlerin benzerlerini üretmeye çalýþýyorlar dedi ve bana iksir, tonik, kolit çayý ve ishal çayý gönderdi.Ben ibrahim beyin gönderdiði ürünleri kullanmaya baþladýktan tam 8 gün sonra kanamalarým durdu çok þükür þimdi kendimi daha iyi hissediyorum.Ýbrahim beyi aradým teþekkür ettim o da bana siz bir yazý yazarsanýz bir çok insaný uyarmýþ olursunuz ve bizde size % 20 indirim yaparýz çünkü tedavi süreci ülseratif kolit de 4-5 ay sürebilir dedi.Ýbrahim bey size müsade ederseniz ibrahim abi demek istiyorum abi siz olmasanýz benim hayatým kararacaktý ALLAH SÝZDEN RAZI OLSUN NE MURADINIZ VARSA VERSÝN.Size hayatým boyunca dua edeceðim, dualarým sizinle sizin çok çok baþarýlý olmanýzý diliyorum.

Dilek haným evet malesef birçok þikayet geliyor, inanýn hergün en az 4-5 kiþi bizi arayarak kibarlý ürünlerini kullandýk þöyle oldu böyle oldu diyorlar, biz bundan bir yýl öncesine kadar kibarlýya ürün veriyorduk fakat nerdeyse bir yýlý geçti ürün vermiyoruz.Bu firmanýn bizimle ilgisi yok desem de yine aranýyoruz.Muhtemelen televizyonlardaki programlarý seyredenler telefon numarasýný yazarken yanlýþ yazýyorlar.Dilek haným yine sizden yarým saat önce bizi arayan vatandaþ kibarlý sizin bayinizdi onlarla mý çalýþýyorsunuz ben eskiden sizde ürün almýþtým çok iyi gelmiþti, þimdide kardeþim için panax aldýk hiçbir faydasýný görmedik dedi.Ben ona biz kibarlýyala bir yýldýr çalýþmýyoruz verdiðim bayilik sözleþmesini iptal ettik ama halla bizi onlarla birlikte zannedenler var demekten artýk bende usandým, fakat insalarýn çaresizliðini hastalýðýný suistimal etme kullanmanýn sonu felakettir.Allah islahettin, islah olmayanlarýn Alllah bildiði gibi yapsýn, biz çakma ürün üretenleri mahkemeye verdik, yapacak baþka bir þey yok sadece çok çok dikkat edilmeli rasgele bir yerlerden ürün alýnmamalý.

http://www.dogaltedavi.net/f259/kiba...html#post18794

Varan 8.
http://forum.donanimhaber.com/m_51460993/tm.htm,
Panax ve reishý mantarýný þubat ayýndan temmuz ayýna kadar aksatmadan kullanýp toplamda 1300 tl para vermiþ biri olarak;
Ýlk kullanmaya baþladýðýmda tansiyonda bariz bir azalma oldu.Oratalama 13,8-14 den 12-12,5 seviyelerine düþtü.
Kan yaðlarým ilaç kullanmama raðmen en düþük 235 seviyelerini görmüþtü ilaçla birlikte 175-185 seviyelerine indi.
þeker seviyelerimde üç aylýk ortalamada çok bir deðiþme meydana gelmedi.
En kötüsü ilaç kullanmayý býrakýnca ortaya çýktý olarak düþünüyorum.Ýlacý býraktýktan 2 hafta sonra yaptýrdýðým tahlil sonuçlarýna göre Kan yaðlarým 465 seviyesine çýktý.Hiç 285 in üzerine çýkmamýþtý.Kollestrol deðerlerim hep normal sýnýrlar içinde gezerdi.O 230 seviyesine çýkmýþ.Tansiyonum 14,2-14,5 seviyelerine çýkmaya baþladý.
Tlf ile arayýp konuyu ilettiðimde bizim ilaçlarýn öle bir etkisi yoktur deyip salladýlar.Bende bir daha almadým.Ýþin kötü yaný gerçekten olumsuz etkisi var ise baþkalarýna olumlu olarak aracý olmamdýr.
Bu bana göre saðlýk bakanlýðýnýn aslýnda bir iþe yaramadýðýnýn göstergesidir.Ýnt ve TV yoluyla adamlar saðlýk konusuna girmiþler bangýr bangýr reklam yapýp ürün satýyorlar.Bakanlýk sadece seyirci.Sanki olumsuz bir durum ortaya çýktýðýnda o hastalarýn tedavisi ile ilgilenmeyecekmiþ gibi.Alýn ürün numuneleri tahlil edin inceleyin ve devlet ciddiyeti içinde gereðini yapýn.Faydalý ise sattýrýn.Faydasý yok ise halký söyüþletmeyin.
Halký suçlayabilirler.üaresiz olanlar en küçük çare ihtimaline bile sarýlýrlar.Atalarýmýzýn denize düþen yýlana sarýlýr sözünü unutmayalým.Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir.Bu devletin içinde bir þekilde kendine iþ bulanlar,makam edinenler bunu akýllarýndan çýkarmasýnlar.Halký heralanda korumak onlarýn görevidir._____________________________Allah hepimizi insan gibi insanlarla karþýlaþtýrsýn.
Kim bu Dr. Mustafa Eraslan?

Clavis Panax ve Reishi Mantarý hakkýndaki olumlu yorumlarý genelikle sayýlarý 100 den fazla olan KÝBARLI DOðAL SAðLIK üRüNLERÝ firmasýnýn bayilerinde çalýþan binlerce kiþi tarafýndan yapýldýðýndan olumlu yorumlarýn % 99'u doðruyu yansýtmamaktadýr.

Alýntý: Kullanýcý Yorumlarýn dan

1. halil özgen

23 Ekim 2011, 11:12
Aldýðým günden 3 hafta sonra ilaç yüzünden yüksek tansiyona yakalandým. Kalp ritmim bozuldu ve kendimi oldukça yorgun hissediyorum. Ritm bozukluðundan tedavi olacaðým. Eskiden 3 km koþan biriydim. þimdi 2. kata çýkamýyorum. Beynim patlayacak gibi oluyor. Ýlaç bende ters etki yaptý. Aradýðým kimse bana bir þey demiyor. Muhattap bulamýyorum. Doktora sordum. Hemen býrak dedi. Ýlacý kullandýðým için çok piþmaným. Mustafa Eraslaný kimse bulamýyor. Bu doktor nerede????

http://www.kullanici-yorumlari.net/clavis-panax-kullananlari-kullanici-yorumlari.html

2
. gonavy clavis panaks kullanýcý yorumlarý, clavis panaks kullananlar | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

23 Ekim 2011, 20:56
Bu panax ý kýsa süreli kullandým son derece zararlý yan etkileri var sakýn doktora danýþmadan kullanayým demeyin tamamen bitlisel deniyor fakat çok zararlý sonuçlar doðurabilir….Panax kullanýp araç kullanayým demeyin , ayný firma reishi mantarýný da satýyor bunun da son derece zararlý olduðu belirtiliyor yýllar önce amerikada FDA tarafýndan iç kanamalara sebep olduðu için yasaklanmýþ ama bizde çikletmiþ gibi satýlýyor.Tarým bakanlýðýndaki memurlar ne anlarsa izni onlardan alýyorlar.
ARTIK þÝFACILARI SIKI TAKÝBE ALMAK GEREKÝYOR SAðLIK BAKANLIðI NEYÝ BEKLÝYOR BU ÝþÝ BEN MÝ YAPACAðIM.

3.m.orhan clavis panaks kullanýcý yorumlarý, clavis panaks kullananlar | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

23 Temmuz 2011, 10:47
damar açýcý panax nasýl üretiliyor faydalýysa niçin bukadar insan býçak altýnda ülkedeki paralar yurtdýþýna ilaç hammade parasý olarak gidiyor ülkedeki bu kadar týp adamý demekki boþu boþuna tedavi öneriyor benim yüksek kolestrolum var 8-10 yýldýr kolestrol düþürücü ilaç kullanýyorum ilaca devletin ödediði para boþunaysa devlet niçin bu konuda uðraþanlara destek olmuyor bu konuda uðraþanlar þarlatansa devlet niçin cezai müeyyide uygulamýyor nerde devlet, nerde baþbakan, nerde saðlýk bakaný, nerede týp otoriteleri bu kadar vurdum duymazlýk olmaz clavis panaxýn faydasý varsa açýklansýn zararý varsa saðlýk bakaný çýksýn açýklasýn ve müeyyide uygulansýn. Bu konuda ülkemizde boþluk var fýrsatçýlara gün doðdu rakýnýn ve paranýn sahtesinin yapýldýðý ülkemizde kimsenin bilmediði reishing mantarý ve diðerlerini kapsül içine koyup 100-200 tl.ye satanlar belkide kalpazanlardan daha tehlikeli yazýktýr günahtýr ayýptýr herkesi göreve davet ediyorum. iþin doðrusunu saðlýk bakanlýðý araþtýrsýn tahlillerinin neticesi ile sertefikalandýrsýn ve yararý varsa açýklasýn insanlarda gönül rahatlýðýyla bunlarý kullansýn teþekkürler

4.eyüp clavis panaks kullanýcý yorumlarý, clavis panaks kullananlar | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

29 Temmuz 2011, 16:45
bende clavis panax aldým kullanýyorum ama yazdýklarýnýz çok doðru kesinlikle
katýlýyorum ..özellikle þu kýsma “” bu konuda uðraþanlar þarlatansa devlet niçin cezai müeyyide uygulamýyor nerde devlet, nerde baþbakan, nerde saðlýk bakaný, nerede týp otoriteleri bu kadar vurdum duymazlýk olmaz clavis panaxýn faydasý varsa açýklansýn zararý varsa saðlýk bakaný çýksýn açýklasýn”"”

5.erdal clavis panaks kullanýcý yorumlarý, clavis panaks kullananlar | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

27 Mayýs 2011, 06:57
Bu ürünü aldýk
kullaným bilgisi ile ilgili herhangi bir reçete ve bilgi yok
yazan telefon numarasýný da aradým kimse cevap vermedi
sipariþ alýrken 126 tl gibi bir rakam yazýyordu.
Bize geldi 200 tl içinde 90 kapsül varmýþþ.
zoraki almýþ olduk
kimse sakýn almasýn ve kanmasýn böyle þeylere
Dolandýrýldýk gibi hissettim kendimi.
Peki ya 200 tl olmasaydý üzerimde tekrar söylüyorum bu ürünü kimse almasýn.

6.cemal uzunkaya clavis panax þikayetleri | clavis panax | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

25 Eylül 2011, 08:10
clavis panax ý kullanýyorum ve çevremdeki bütün arkadaþlarýma hatta doktorlara bile tavsiye ettim ve bunun vesilesiyle onlarda sipariþle getirtip kullanýyorlar ama bursada geçen haftalarda tarým fuarýnda kutusu 75 liraydý biz ise 124 liraya getirtiyoruz yazýk deðilmi bizlere nerdeyse yarý yarýya satýlan bu ürünü bundan sonra ne alýrým nede kimseye tavsiye ederim.
Bu yazýmý özellikle dr.mustafa eraslan okusun

7. saðlýk clavis panax þikayetleri | clavis panax | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

09 Eylül 2011, 08:10
Bacak damar týkanýklýðýmda vardý. 2 kutu bitirmeme ragmen hiç bir faydasýný görmedim.

8. yasar karacan clavis panax þikayetleri | clavis panax | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

11 Aðustos 2011, 13:46
3 kutu panax aldým üçüncü kutu bitmek üzere hiç bir faydasýný göremedim.Günde 2 kapsül kullanýyorum.Kayýtlarýnýza bakarsanýz ne zaman alýndýgýný görürsünüz.Tv reklamlarýnýza bakýlýrsa Maþallah bütün kanallarý iþgal etmiþiniz.Gayeniz milletin sýrtýndan para kazanmakmý yoksa dertlere derman aramakmý.Bir üç kutu daha clavis panax almam mý gerekiyor bilgi vermenizi rica ederim. Yasar Karacan/Akdagmadeni-YOZGAT

9. abdullah panax kullanýcý yorumlarý, panax yorumlarý, panax þikayet | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý

21 Temmuz 2011, 10:42
panax adlý damar açýcý olduðu iddia edilen ilacý by pass ameliyatý olan babam için aldýk (dört kutu). þu an yaklaþýk beþinci ayýný kullanmakta. Fakat þimdiye kadar herhangi bir faydasýný gördüðünü söyleyemeyiz.Satan kiþiye sorunca en az altý ay kullanmanýz lazým diyorlar(O da dört kutu=400TL) Bakalým, altýncý ayýn bitmesini bekliyoruz.

10.
cemali clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý10/11/2011, 09:31
ben cemali mustafa eraslanýn damar açýcý ilacýndan dört kutuyu beþ ayda içtim ama hiç faydasýný görmedim elimde üç adet anjio filmi mevcuttur öncesi ve sonrasý 04 /11/2011 tarihinde tarsus medikalda stent taktýrdým mustafa bey hala idda ediyorsa ben burdaym devlet babada ilgilenirse her zaman yardýmcý olurumm yani kýsaca bunlarla kim ilgilenirse yardýmcý olurum kimse insan saðlýyla oynamasýn saygýlarýmla

11. mustafa clavis panaks kullanýcý yorumlarý, clavis panaks kullananlar | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý
14/11/2011, 10:47
arkadaþlar bende aldým bu ürünü 1 aydýr kullanýyorum hiç bir faydasýný daha görmedim / clavis panaks

12. saglýk clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý

15/11/2011, 05:54
Halit þahin bey, doðru söylüyorsunuz. Damarlarýn açýlýp açýlmadýðýný ispat etmek o kadar zor deðil. Ama neden bunu ispat etmiyorlar. bu ispat belgelerle olur. Demekki bir aldatmaca söz konusu. ben 3 kutu bitirdim. fakat hiç bir faydasýný görmedim.

13. hasan clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý

28/11/2011, 09:09
Ben 3 kutu kullandim hic bir faydasini görmedim daha Tansiyonum yükseldi bu da yüzlerce ilac gibi çinden ithal edilen ne oldugu bilinmeyen bir sey…

14.
Kibarlý Doðal Saðlýk ürünleri: Clavis Panax sadece para tuzaðý
ismail

09/12/2011, 19:29 clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý
hiç býr faydasý yok kibarlý clavis panaxýn para tuzaklarý
DAHA ONCEKÝ YORUMLARIDA OKUMANIZI TAVSÝYE EDERÝM.

15. Kibarlý Clavis Panax ve Reishi Mantarý ile insanlarý dolandýrýyor

RIZA üZAYDIN clavis panax yorumlarý, clavis panax kullanýcý yorumlarý | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý yorumlarý
30/11/2011, 08:42
SELAMLAR BEN TESADüFEN TELEVÝZYONDA DEVAMLI DüNEN REKLAMLARDAN GüRüNCE ALMAYA KARAR VERDÝM CLAVÝSPANAKSI üüNKü KULANMAYA BAþLADIðINIZ ÝLK GüNDEN FARKI GüRECEKSÝNÝZ DÝYORDU.FATÝH TE BAYÝSNDEN BÝR KUTU ALDIM .ORADAKÝLER GüNDE SABAH AKþAM BÝRER TANE ALMAMI SüYLEDÝLER KUTUYU BÝTÝRDÝM AMA BÝR FARK GüREMEDÝM.ÝNTERNETTE GüRDüðüM DR MUSTAFA ERASLANA SORUN LÝNKÝNE YAZDIM.ERTESÝ GüN ARADILAR DR þENOL OLDUðUNU SüYLEYEN KÝþÝ.ADETA PAZARLAMACI GÝBÝ ISRARLA ALTIþAR KUTU CLAVÝSPANAKS VE REÝþÝMANTARI SATMAYA üALIþTI VE GüNDE ÝKÝ DEðÝL üüER TANE KULLANMAM GEREKTÝðÝNÝ SüYLEDÝ . KREDÝ KARTINA TAKSÝT üCRETSÝZ KARGO FALAN DÝYORDU SüREKLÝ BUNLARI KULANIN KONTROLUMDA OLACAKSINIZ DÝYORDU .SONRA BAþKA BÝRGüN FATÝHTE BAþKA BÝR DüKKANDA BUNA BENZER ÝLAüLAR YARI FÝYATINA SATMAYA üALIþIYORLARDI HALA þAþKINIM ALSAMMI BÝLEMEDÝM

16. ismail Kibarlý Saðlýk ürünleri:Clavis Panax para tuzaðý hiç bir faydasý yok

09/12/2011, 19:29
clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý

hiç býr faydasý yok kibarlý clavis panaxýn para tuzaklarý
DAHA ONCEKÝ YORUMLARIDA OKUMANIZI TAVSÝYE EDERÝM.

17.
Clavis panax ile insanlarýn saðlýðý üzerinden para kazanýyor
misafir
10/12/2011, 23:56 clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý
Adam birkaç bitkinin içeriðini ya da kendisini bir kapsüle doldurmuþ insanlarýn saðlýðý üzerinden para kazanýyor.Kýsa sürede de köþeyi döner.
Sizin hiç aklýnýz alýyor mu acaba hiç bir temele, deneye ya da araþtýrmaya dayanmayan sadece kendini doktor olark tanýtan birinin söyledikleriyle sýnýrlý bir þeyin tüm kalp ve damar hastalýklarýna ve daha birçoklarýna iyi geleceðine.

Paranýza yazýk etmeyin…

18. Dr.
Mustafa Eraslan Clavis Panaxý kullandým 2. hafta kalp krizi geçirdim
Hasan Saraçoðlu
11/12/2011, 11:58 clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý
Clavis Panax Dr.Mustafa Eraslan’nýn reklamýný yaptýðý üründen getirttik ancak 2 .hafta kalp krizi geçirdim,hastaneye kaldýrýldým bu ürünü asla ve asla desteklemýyorum.Para tuzaðý resmen.üinden getirdikleri HUATUO isimli bitkiden yapýlýyor.yoksa çoban çökeren mi acýcakmýþ damarlarý yok öyle birþey.

19.
Annem Mustafa Eraslan'ýn Clavis Panax yüzünden böbreklerini kaybetti, Allah bunlarýn belasýný versin

ayþe solmaz

14/12/2011, 08:17 clavis panax kullananlarýn kullanýcý yorumlarý þikayetleri, clavis panax kullananlarý kullanýcý yorumlarý yan etkileri | Kullanýcý Yorumlarý - Gerçek ürün Yorumlarý, Tüketici Yorumlarý, kullanýcýlarýn yorumlarý, yorumlarý, yorumlar, orjinal kullanýcý
annem panax yüzünden böbreklerini kaybetti .þu an haftada 3 gün diyalize giriyor.Siz her þeyi bu kadar iyi biliyorsunuz da o zaman bu doktorlar boþuna mý 6 yýl okuyor.Cahil insanlarý kandýrýp sýrtýndan para kazanýyorsunuz.Buraya ürün bana çok iyi geldi yorumunu yapanlarýn çoðu kendileri.Burada kazandýnýz ama öbür dünyada ellerim yakanýzda sizlere hakkýmýzý da paramýzýda haram ediyorum.Annemin çektiklerini gördükçe sizlerin daha beter olmanýz için Allah ýnýzdan bulun diyorum:yataðýnýzda rahat yatmayýn inþaallah

Alýntý: þikayetimvar.com dan

1.muco56yazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ üzel Karýþým Dediler2000 TL Aldýlar!
Yeðenimin hastalýðý için kibarlý saðlýk ürünleriniaradýk. C** þ** adlý kendisini doktor olarak tanýtan kiþi yeðeniminrahatsýzlýðýn tedavi edilebileceðini fakat ilacýn özel olarak karýþýmhazýrlanacaðýný ve fiyatýnýnda 2000 TL olduðunu söyledi.

Bizde M** E**'a inandýðýmýz için 2000 TL kredikartýna 12 taksitle M** þ** adýna çektirdik. ilaç geldi fakat þok olduk.Gönderilen ilaçlar þunlardýr: 10 adet clavis panax, 10 adet reishý mantarýþimdi size soruyorum. Bu yapýlan doðrumu hepsini parasýný bir seferdealýyorsunuz? Bize anlatsaydýnýz ilaçlar bittikçe alýrdýk.

Bu ne insanlýða ne de ticaret anlayýþýna yakýþýr.Resmen hayal kýrýklýðýna uðradýk. üzel karýþým dediniz tablet geldi. Ayrýcayavaþ yavaþ alacaðýmýz ilaçlarý sadece kendi menfaatiniz için bir seferdesattýnýz. Ve bunu ilaç alan herkese anlatacaðým. Resmen duygumuz rencide edildimaðduriyetimin giderilmesini rica ediyorum cevabýnýzý mail adresime bekliyorum.
http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...00+TL+Aldilar!

2. genclikisteyazdý
KÝBARLI SÝGARA BIRAKMA ürünlerin Faydasý Yok!
Kibarlý ürünlerinden sigara býraktýrma ürünüolarak aldýðým sarý kantoron'lu bitki tableti ile zingeber doðal ürünleri günde1 paket sigara içen biri olarak býrakmak üzere aldým. Büyük ümitlerle aldýðýmbu ürünlerin hiç bir faydasýnýn olmadýðýný gördüm.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...n+Faydasi+Yok!

3.KARANYILDIZyazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ Forza Man Ýlacý ÝþeYaramýyor!
Yaklaþýk 3 ay önce Kibarlý Saðlýk ürünleri'ndenFORZA MAN isimli ilacý aldým. Ancak hiçbir fayda göremedim. Bu konuyuönemsemedim ama dün bana doktorun asistaný olduðunu söyleyen biri ( ismi vetelefonu bende mevcut ) reklamlarda ki fayda iddialarýnýn doðru olmadýðýný" Forza Man in iþe yaramamasý sebebiyle Doktor bey yepyeni bir ürünhazýrladý ve bunu size ücret karþýlýðý hemen göndermek istiyoruz " diyerekbeni aradý.

Sýký durun ayný; metodu bana tam 20 gün önce" Ben ü*** Coþkun'un asistanýyým . For man isimli ilaç iþe yaramýyor; amasize yeni formülümüzü ücret karþýlýðý hemen göndermek istiyoruz " diyerekarayan bir bayanda uyguladý.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Ise+Yaramiyor!

4.smaliariyazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ Fiyatlarý SürekliYükseltiyorlar!
Kibarlý Saðlýk ürünlerini kullanan bizlerden paraalmak için ellerinden geleni yapýyorlar.Nasýl mý ? ürünün kullanýmasý için enaz altý ay kullanýlmasý gerektiðini söyleyerek insanlarý alým yapma konusundateþvik ediyorlar. Ýlk iki aylýk kullaným için 4 kutu ödemesi olan 350.00 TLcivarýnda benden ödeme aldýlar.

Sonraki iki aylýk kullaným için 4 kutu + baþka birürün ilavesini yoðun etki göstermesi için teþvik ederek telefonda aldýrýyorlarve benden 450.00 TL daha alýyorlar. Son iki ay için 6 kutuya 580.00 TL ödemeistiyorlar. Son kullaným olduðunu bile bile ve belirli aralýklarla ürünün bitipbitmediðini aldýrmak için telefonla sürekli arýyorlar. Bizler parayý sokaktabulmuyoruz. Alnýmýzýn teriyle kazanýyoruz. Ama Kibarlý Saðlýk ürünleri'ninbaþýndaki insanlar nasýl olsa eninde sonunda alacak mecbur düþüncesiyle fiyatýmaksimum söyleyerek ve sözde inidirim yaparak hiç taviz ve anlayýþgöstermeyerek 580.00 TL istiyorlar.

Halbuki ilk defa almak ve kullanmak için kaç taklaatarak bizi ikna emeye çalýþýp ve %40 - %50 gibi indirimler yaparak almayateþvik ediyorlar. Sonrasýnda da malum para almak için ellerinden geleniyapýyorlar.

Bu insanlar bizlerin hastalýklarýna yardýmcýolacaklarýna, fiyat konusunda yardýmcý olacaklarýna bizleri maðdur ediyorlar.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...;kseltiyorlar!

5. reyyan-asudeyazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ ürün ÝadesiniYapmadý!
Birkaç gün önce Kibarlý doðal saðlýk ürünlerinden1 adet reishi mantarý aldým. Ýnanýn 1 adet kapsül kullandým. Her zaman 10'a 6civarýnda normalde seyreden tansiyonum 14'e 10, kalp atýþým 100'ün üzerineçýktý. Kendilerine baþta sormuþtum benim tansiyonum bu þekilde, bunun zararýolur mu diye, bana tansiyonu dengeleyeceðini söylediler. O kadar rahatsýz oldumki kendimden ümidi kestim.

Sonra bu firmaya 2 defa mesaj gönderdim. Bu ürünüiade etmek istediðimi söylememe raðmen hiç ses çýkmadý. Satarken durmadanarayanlardan bir daha ses çýkmadý. Bende kendilerini þikayet edeceðimisöylememe raðmen yine ses yok. 99 TL ödeme yaptým. Hakkýmý istiyorum.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...esini+Yapmadi!

6. ebrarazrayazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ Ýade Almadýlar!
Kibarlý'dan 2 çeþit ürün aldým dün geldi eþimlemüzakere yapýnca kullanmaktan vazgeçtim. Hemen aradým açýlmamýþ olan ürünleriniadesini talep ettim fakat gelen cevap oldukça ilginç.

Kiþisel bakým ürünü olduðu için iadesininolmadýðýný söylediler. 7gün içinde ambalajý açýlmamýþ ürünü iade hakkýmolduðunu söyledim kabul etmediler. Bu insanlardaki iþ ahlakýný anlayabilmemmümkün deðil.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...ade+Almadilar!

7. gdemirbilekyazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ ürünü Ýade EtmemeRaðmen üdeme Yapmýyorlar!
Kibarlý Saðlýk ürünleri (Kargo poþetinde iseBotanik Bahçesi yazýyor) firmasý tarafýndan nisan ayý içerisinde babama 2kutudan oluþan ve kalbe bilumum olumlu etkileri olduðu ifade edilen 200.00TL'ye 2 kutu ürün satýlmýþ.

Babam ürünü teslim aldýðýnýn ertesi günü kalpdoktoruna danýþtýðýnda ise bu ilacý asla kullanamazsýnýz cevabýný almasýüzerine ilgili firmayý 212-553*** nolu telefondan aramýþ, kendisine "ürünügeri alamayýz" cevabý verilmiþ, daha sonra ben görüþtüm iadealabileceklerini söylediler.

24 Mayýs 2011'de ürünü kendilerine kargo ilegönderdim, 25 Mayýs 2011'de ise teslim aldýklarýný teyit ettim, aradan geçenyaklaþýk 1 aylýk süreçte en az 20 kez her bir personeli ile görüþtüm. Hesapbloke oldu, arkadaþ atlamýþ, yaaa hala yatýrmamýþlar mý vb oyalayýcýkonuþmalarý, iade edilen ürünün parasýný yatýrmýyorlar.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...e+Yapmiyorlar!

8. DOGU75yazdý
KÝBARLI SAðLIK HÝZMETLERÝ ürünümü Ýade EtmekÝstiyorum!
02 Aðustos 2011 tarihinde Kibarlý.com sitesindesipariþ ettiðim clavis reis mantarý 99 TL kredi kartýmdan 12 taksitle tahsiledilmiþtir.04 Aðustos 2011 tarihinde elime ulasan ürün clavis panax olarak U**kargo ile teslimat edilmiþ ve yanlýþ ürün yollandýðýndan ve faturasýz olduðu,herhangi bir kullaným kýlavuzu olmadýðýndan ve yanlýþ ürün gönderdiklerindentekrar kargo ile iadesinin ödenmesi için ayný gün iade ettim .

15 Aðustos 2011 tarihine kadar iadem gerçekleþmedi1 hafta içinde gerçekleþeceðini söylediler þu anda telefonla aradýðým haldeKibarlý yani Botanik Bitkisel Pazarlama Ticaret Ltd. þirketine ulaþamýyorumþuan nasýl iademi alabilirim.Bu konu hakkýnda yardýmcý olmanýzý rica ederim.

http://www.dogaltedavi.net/newthread...ewthread&f=259

9. askin.81yazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ Yanlýþ ürün Yollandý!
www.kibarli.net adresindenPanax damar açýcý bitkisel tedavi ürünü ile beraber toplam 4 adet ürün aldým.

üdemeyi kapýda kredi kartý ile yaptým. 4 Adetürüne 440 TL ödedim. Panax yerine farklý bir ürün gönderildi ve 10 gündürherhangi bir sonuç alamýyorum. Gelen ürün üzerinde yazýlý numarayý arýyorum.Sipariþiniz kargoya veriliyor dendi hala bir gönderi almadým.

Bayram sebebiyle biraz da bekledim düzelir diyeancak nafile. Bir hattan baþka bir hatta baðlanýp bekletiliyorum sonra da hatdüþüyor. Telefon numaram alýnýyor 1 saat sonra döneceðiz deniyor ve dönülmüyor.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Urun+Yollandi!

10. ganzayazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ 2000 TL'yiTaksitlendirilmeden Kartýmdan Direk üekildi!
Benim MS hastasý kardeþim var, týpta çaresiolmayan bir hastalýk, bizde son çare bitkisel ilaçlara yöneldik, Kibarlý Saðlýkürünleri Doktor M*** E*** aradýk bize ilaçlar tavsiye etti aldýk kullandýk 1ay, 7 ay kullanmanýz gerektiðini söylediler. þimdi 2000 TL'lik ilaç sipariþiverdim ve kredi kartýna 12 taksit yapacaklardý ilaçla geç de olsa geldi kredikartý ekstrem geldi 2000 TL'yi taksit yapmamýþlar, tek çekim yapmýþlar.

Ben askari ücretle çalýþan biriyim, arýyorum banailaçlarý pazarlayan C*** beyi telefonuma cevap vermiyor, danýþma hattýndanarýyorum yok toplantýda yok burada deðil yok biz sizi arayacaðýz bankaylagörüþtük halletik taksitlendirdik diyorlar, bankayý arýyorum yok öyle bir þeydiyorlar. Benim ve ailemin bu ilaçlardan bir umudu kalmadý.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...Ccedil;ekildi!

11. atd32yazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ Sipariþim EksikGeldi!
D1-E1-Panax sipariþi verdim yanýnda hediye olaraksigara býraktýrma seti verileceðini söylediler. Fakat kargo geldiðinde eksikolduðunu açmadan F** beye ilettim, içinde var teslim al dedi. Açtýðýmda eksikolduðunu bir ürün daha olmasý gerektiðini söyledim, hakarete varan sözlersöyleyerek iade et kardeþim dedi.

Kendisini þikayet edeceðimi söyledim ve telefondaalmazsan alma dedi ve yüzüme kapadý. Ýnanmasam ürün dahi almak istemem amakullanmak istiyorum çünkü M** E** beye inanýyorum F** bey yakýþmýyor burayauyarýn kendisini.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...m+Eksik+Geldi!

12. talartyazdý
KÝBARLI þÝFA Ýade Almýyorlar!
Bu firmanýn milyonlarca sattýðý ilaca raðmenticaret anlayýþýnda geri iadenin olmamasý çok þaþýrtýcý bir durum. Medyayoluyla 21 milyon insana ilaç sattýklarýný anlatýyorlar.

üstelik her laflarý hayýrlý olsun, selamünaleyküm, allaha emenet ol gibi kendinden mesajlý cilalý laflar ama 1.5 ay oldubelkide 30 kere inadýna aramama raðmen daha sonuç alamadým.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no...de+Almiyorlar!

13.
þikayet No:1001516
Tüm þikayet Konularý Ýade ve deðiþim þikayetleri ürün teslimat sorunlarý ürün þikayetleri Müþteri hizmetleri þikayetleri Diðer

ünceki þikayetSonraki þikayet

16 Kasým 2011, 13:20:57
tunsele yazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ ürün Ýþe Yaramadý!
Ýki kutu olarak kullandýðým reishi mantarý takviyesi hiç iþe yaramadýðý gibi firmaya attýðým maile cevap alamadým. Trigiseridim daha da yükseldi. Firmanýn sadece satýþta ilgisi þikayet konusunda yardýmcý olmamasý, þikayetimi size bildirmeme yol açtý. Ýlginize þimdiden teþekkür ederim. Gereðini yapmanýzý rica ederim.

þikayetVar / þikayet Oku / KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ ürün Ýþe Yaramadý!

14. 2 Aralýk 2011, 15:03:51
melih4155 yazdý
KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ Ýlaç Etkinliðini Göstermedi!
þikayetVar / þikayet Oku / KÝBARLI SAðLIK üRüNLERÝ Ýlaç Etkinliðini Göstermedi!
Babam diyabet hastasý olduðu için televizyondaki bu firmanýn iddialý ilaçlarýndan kullandý. 2 ay düzenli kullanmasýna raðmen aspirin etkisi dahi göstermedi. Ayrýca firma çalýþanlarý kesinlikle profesyonel deðil. Devlet yetkililerinin 24 saat boyunca ekranlarý kalabalýk eden bu tüccarlara müdahalesi þart. Sikayetvar.com'a teþekkürler.

15.
Kibarlý Saðlýk ürünleri
12 Aralýk 2011, 12:32:03 þikayetVar / þikayet Oku / CLAVÝS PANAX Tansiyona Sebep Oluyor Ve Kolesterolu Tetikliyor!
b_çelik yazdý
CLAVÝS PANAX Tansiyona Sebep Oluyor Ve Kolesterolu Tetikliyor!
Ben babama 6 ay Panax kapsülü aldým ve babam kullandý adam iyileþeceðine kötüleþti. Doktoru kalp damarlarýnda yaðlanma daralma daha da artmýþ ne yaptýnýz diye çok kýzdý. Babamýn tansiyonu 13 'ü geçmezdi þimdi 14'den aþaðý düþmüyor. Kolesterolu 230 civarýnda idi þimdi 450'den aþaðý düþmüyor. þimdi ne yapacaðýmýzý bilemiyoruz. 6 ay yeterli deðil 6 ay daha kullanýn diyorlar.

16. CLAVÝS PANAKS Ambalaj Delinmiþ!kutusu delinmiþ ve haplar torbaya dök24 Aðustos 2011, 09:20:57
cafemustafa yazdý
CLAVÝS PANAKS Ambalaj Delinmiþ!
Clavis Panax'tan kargo yolu ile almýþ olduðum ürünün kutusu delinmiþ ve haplar torbaya dökülmüþ. Firmayý aradýðýmda ürünü geri göndermemi uygun görülürse yenisiyle deðiþtireceklerini söylüyorlar ama ben artýk firmaya güvenmiyorum haplarýn bayat olmasý ihtimali yüksek. Saðlýðýmýzla da oynuyorlar.

17. CLAVÝS PANAKS üründen Memnun Kalmadým! koroner kalp hastasýyým 2 ade19 Eylül 2011, 08:22:51
mustar57 yazdý
CLAVÝS PANAKS üründen Memnun Kalmadým!
2004 yýlýndan beri koroner kalp hastasýyým. Kalp damarlarýmdan birinde 2 adet stent takýlý. Saðlýk raporu belgem ile birlikte 3 adet týbbi ilaca destek olsun diye Tv reklamlarýndan izlemem sonrasý Clavis Panax ürününden satýn almaya baþladým.

Satýþ görevlisi toplamda 6 kutu bitirmem gerektiðini söyledi. 5. kutuyu da satýn alarak toplamda 600 TL. ödediðim Clavis Panax ürünü televizyon kanallarýnda izlenildiði kadar faydalý deðil.

Temmuz 2011 ayý içerisinde 6 aylýk muayenemi ve tahlillerimi yaptýrmam sonrasýnda kolesterolümün 188 olduðu tespit edildi. Firmayý aradým, karþýma hep satýþ temsilcileri çýkýyor, sizin sorununuzla ilgilenen yok.

Zaten daha önce de 2 - 3 kez telefonla, 2 kez de e.mail ortamýndaki yazýlý ve telefon görüþmelerime cevap alamadým. Firmanýn görüþme kayýtlarý incelenirse söylediklerim doðrulanacaktýr.

18. CLAVÝS PANAKS Alerji Yaptý! benim hiçbir þeye alerjim yoktu16 Aralýk 2011, 08:05:14
patenxxl yazdý
CLAVÝS PANAKS Alerji Yaptý!

Hiçbir yan etkisi yoktur diye reklam yapýyorlar; fakat asýl benim hiçbir þeye alerjim yoktu. Bu üründen 4 ya da 5 kutu kapsül yuttum kaþýntý yapmaya baþladý, ilacý kestim kaþýntý da gitti. Kendi sitelerinden mail attým, aradýlar; fakat iade almýyoruz dediler.

Raporlar aþaðýda ki linktedir.
Raporlar

Bazý Firmalar sahte ürünler üreterek insan saðlýðýný tehdit ediyor
Ben Ýbrahim GüKüEK, 32 yýl boyunca alternatiftýp ile ilgili çalýþmalar yaptýktan sonra, bilgi ve birikimlerimi 3 ciltlik birkitapta topladým. Bunun yanýnda Ýksir, Tonik, Jel, Tentür, Ozon yaðý ve Bitkiüaylarý gibi bitkisel yan etkisiz ürünler ürettim. Bugünlerde de en songeliþtirmiþ olduðum ürünlerden, düþük tansiyon problemi olanlar için CemreÝksir ve Cemre Tonik ürünlerinin, çalýþmalarýmdan daha önce haberi olan eskibir çalýþaným tarafýndan, Kibirli firmasýna servis edilip, bu ürünün, sözde ikidoktorun icat ettiði söylenerek piyasaya sürülmeye baþlanmýþtýr. Cemre ürünleriformulasyon ve geliþtirme olarak tamamiyle bana aittir. Sahtekarlýk,kalpazanlýk ve sahte ürün üretmekte çok yetenekli olan Kibirli firmasý benimçalýþmalarýmý taklit ederek insanlarý sömürmeye çalýþmaktadýr.
Ayrýca bu insanlar ne yaptýðýný bilmeden üstünkörüçaldýklarý bilgilerle bu ürünleri çýkararak insan saðlýðýyla oynamaktadýrlar.ürneðin; Cemre Ýksir ‘inin bileþimindeki bitkilerden bir tanesinin eksik olmasýya da oranlarýnýn yanlýþ olmasý durumunda þiddetli baþ aðrýsý yapar, farklýbitkilerin karýþtýrýlmasý ise çözülen iltihabýn böbreklerden atýlamamasýnasebep olur bu da insanda kronik böbrek yetmezliðini tetikleyebilir. Bizürünlerimizde böbrek yetmezliðini önlerken, taklitci insanlarýn yapmýþ olduðuürünlerle, saðlýklý böbrekleriniz bile iflas ettirebilir.
Sonuçta bu firma ve emrinde ki bu zavallý ikidoktor (gerçek doktorlarý tenzih ederim) önce babalarý gibi Azerbaycan'a gidiporadaki üniversitelerden ücret karþýlýðý Prof. lük diplomalarýný satýnalsýnlar. Bu kiþiler ABD'de FDA tarafýndan iç kanamalara sebep olduðugerekçesiyle yasaklanan "Reishi Mantarý"ndan ürünler yapýpsatýyorlar. Yani insan saðlýðýný hiçbir þekilde önemsemeyen, araþtýrmadanyoksun gözünü para hýrsý bürümüþ bu insanlara kanmayýnýz, itibar etmeyiniz,kanarsanýz hem saðlýðýnýz bozulur hem de paranýzdan olursunuz.
Bu sahtekarlarýn üretmiþ olduðu ürünlerikullanýrsanýz faydasý olmaz, çünkü Bizim ürettiðimiz Cemre iksirde sarýmsak vezencefil konsantre halde iken bu taklitçilerin ürününde sarýmsakbulunmamaktadýr. Yani Gökçek Tentürü kopyalamak istemiþlerdir ve çok özel bazýbitkileri de içinde barýndýrmamaktadýr. ürneðin Türkiye’de 90 çeþit alýç, 52çeþit kekik, 83 çeþit ada çayý, 40 çeþit papatya yetiþir. Bu bitkilerin birkýsmýný özel olarak Uludað, Keþiþ Daðý, Kaz daðlarý veya Beydaðlarýndan özelizinle toplatmaktayým. ürneðin: Adaçaylarý içinde sadece bir tür þifamaksadýyla kullanýlýr. Peki, bunlar hangi adaçayý þifalý hangisi deðilbiliyorlar mý? Hayýr, bilemezler çünkü kalpazanýn ilimle ilgisi olamaz. Sözdedoktor, gerçekte kalpazan olan bu kiþiler ne anlar iksir, tonik, tentür, diyetve aloe vera jel, ozon yaðý ve diðer ürünlerden ve bu ürünlerin formasyonundan.Burada 3 ciltlik “þifalý bitkiler ve Alternatif Týp” isimli kitabý yazan (bukitap; bu alanda son 1000 yýlýn ilk ve tek ilmi kitabýdýr, üünkü bu kitapta1000’den fazla klinik araþtýrmaya yer verilmiþtir.) Ayrýca kendi çekmiþ olduðum7000 þifalý bitki fotoðrafýný yandaki linktewww.dogaltedavi.net görebilirsiniz.En önemlisi de yakalandýðým hastalýklardan kurtulmak için binlerce bitkiyikendi üzerimde denedikten sonra bu ürünleri geliþtiren tek kiþiyim. Romatizmayakarþý 4 yýl ve alerjiye karþý 17 yýl araþtýrma yaptýktan sonra bir buluþyaptým. ürneðin Aloe vera kaynatýlmaz, haþlanmaz ve ekstresi yapýlmazsa ancak ozaman % 100 doðal olur ve dünyada ilk ve tek doðal aloeverajeli ben ürettim ve19 yýlýmý aldý. Dünyanýn en büyük firmalarý dahi aloevera jeli doðal üretemedi.Nemrut öldü, Hz. Ýbrahim Rahmana kavuþtu, fakat Nemrudun varisleri ile Hz.Ýbrahim’ in varisleri arasýnda ki mücadele kýyamette kadar devam edecektir.

Yeni bir oyun: http://www.kibarlidogalsaglik.com/re...ayfa=sahtesite
Bu þu demektri:
1. Panax hakkýnda çýkan bir çok olumsuz yazý ve yorumlardan kurtulmak için bu zaten bizim deðil demek için bir taktik, çünkü açýlan tazminat davalarý çok
2. Panax ýn sahtesi yapýlýyorsa orjinalý hakkýnda zaten yüzlerce þikayet vardý, þimdide sahteleri üretiliyorsa binlerce insanýn saðlýðý tehdit ve tehlike altýndadýr.
Bu sitede aþaðýdaki linklerde sahte panax satýldýðý iddea ediliyor bu linklerin çoðu kibarlý saðlýk ürünleri satan bayilerin siteleri.Bu ne demektir kendi elemanlarý sahte ürünler üretiyorlar, orjinalý hakkýnda þikayetler varken sahteleri de varsa bu insalarýn hayatý tehdit ve tehlike altýnda demektir.Bazýlarý para için herþeyi yapabilmektedir.Bana kalýrsa hayali sahte ürünler olduðunu üretmek ve ürün vermek istemediði firmalarýn sahte panax üretiðini ideea ederek kendini temize çýkarma ve açýlan tazminat davalarýndan kurtulmak için yarðýyý yanýltma olabilir.Binlerce þikayet ve binlerce insanýn saðlýðýný bozulduðunu düþünürsek, bu onlar için bir çözüm gibi gözükmektedir.Birkaç sitede deðiþik kutularda deðiþik panax türleri satýldýðýný iddeaa etmek güzel bir oyun.Böylece kendilerinin temiz olduklarýný bu þikayetlerin kendileri ile bir ilgisi olmadýðýný iddeaa edecekler.Uyanýklar kendilerini akýlý milleti aptal yerine koyacaklar.

<<< SATHE üRüN SATAN SITELER LÝSTESÝ >>>
clavispanax.gen.tr
panaxsatis.gen.tr
orjinalpanax.gen.tr
orjinalpanaxclavis.gen.tr
kibarliurunleri.gen.tr
kibarlisaglikurunleri.gen.tr
sifabitki.gen.tr
clavis.gen.tr
clavispanaxburada.com
guvendevamerkezi.com
vega-mar.com
sifakapinda.com
sanalpazar.com
panaxsatisi.com
alisverisdeyiz.com
makdis.com
tiklasepette.com
clavispanaxorjinal.com
eskula.com
clavis-panax.org
yenidenal.com
yasammarketim.com
kirmizireishimantari.gen.tr
megasayfa.com
sifaeli.net
nebbu.com
corvaspanax.com
ekoal.com
panax.siparisiver.net
alternatifecza.com
gelburaya.com
saglikdestek.de
elfkozmetik.com
kibarliclavispanax.net
panaxturkiye.net
telesiparis.com
x-sir.com
orjinshop.com
clavis-panax.info
mutluyasa.com
bitkiselkarisim.com
kampanyaliclavispanax.com
kibarliclavispanax.net
kibarli.gen.tr
kibarlipanax.org
panaxsiparis.com
bitkiselkozmetikcim.com
clavispanaxsiparis.com
netvitrinim.com
botanikecza.com
devasepeti.com
clavispanax-tr.com
alternatifecza.com
panax.tk
guvendeva.com
guzellikvesaglik.com
vitrinalisveris.com
akildakal.com
orjinalclavise1.com
bitkice.com
medista.com.tr
clavispanaxorjinal.com
panax-plus.com
saglampazarlama.com
clavis-reishimantari.com
bitkioutlet.com
WebYeni.com
drclavis.com
indirimci.com
clavis-romaflex.com
istanbul.olx.com.tr
panaxsiparis.net
clavise1.com
sifamerkezi.com
orjinal-clavis-panax.com

Alinti abdullah. ankara Nickli Üyeden Alinti
Hocam ben sizin ürünlerinizi Doðal Ecza'da sipariþ verdim ve geldi, fakat bana etiketsiz þiþelerde bazý ürünler geldi ve bu ürünler ayný su gibi hiçbir etkisi yok, Hocam ben sizin telefon numaranýzý unutugumdan onlardan sipariþ vermiþti.Sizin ürünlerin etkisini biliyorum lütfen bu tür dolandýrýcýlarla bizi muhatap etirmeyin ve saðlýðýmýzla oynamasýnlar.
Evet malesef bu tür þikayetler bize de geliyor, Ýstanbul, Ankara, Ýzmir ve Antalya'da nerede nasýl yapýldýðý bilinmeyen ürünler yapanlar var.Ulaþabildiklerimizi önlüyoruz.

Kibarlý Saðlýk ürünleri pazarlama þirketine artýk ürün vermiyoruz.Gökçek Ýksir, Gökçek Tonik, Gökçek Diyet, Gökçek Tentür, Gökçek Masaj Yaðý ve çeþitli çay karýþýmlarýný biz üretip biz satýyoruz.Sahte ürülerden kaçýnmak için mutlaka bizden almalýsýnýz.Bir dönem bu firmaya bayilik verdik ve þimdi vermiyoruz, fakat buna raðmen fahiþ fiyata ürün aldýklarýný iddaa edenler var þayet bu durumda olanlar varsa maduriyetlerini gidermek için hasta ve hasta yakýnlarýna uygun ürün vermeyi biz bir borç adediyoruz.üok üzgünüz bizim dýþýmýzda bizden habersiz geliþen durumlar için

Bazý bayilerin insanlarý dolandýrdýklarýný farkettik ve bayiliklerine son verdik, bazý paragözler bizden 6 þiþ tonik bir þiþe iksir ve iki kavanoz çay alýyor ve bunu 180 tl ye satmasý gerekirken, bizim satýþ sitemiz Bitkisel Tedavi da olduðu gibi, fakat bu paragöz bazý kiþiler 6 þiþe tonik yerine hastaya 1 þiþe tonik, iksir ve iki kavanoz çay gönderiyor ve 180 tl talep ediyor.Bu tür insanlarla çalýþmamýz mümkün deðildir ve bu paragöz bayilerden 12 sinin bayiliðini iptal ettik.Bizim için önce insan ve insan saðlýðýdýr, ilkemize ters düþenler bize milyon dolarda kazandýracak olsa bile bir önemi yoktur.Nitekim milyon dolarlýk bayilik sözleþmesini çöpe attým ve atarým da, tazminat ödeme pahasýna da olsa

Bazý hastalar ve hasta yakýnlarý sürekli indirim yaparmýsýnýz lütfen 10-20 size dokunmaz diyerek kendi durumlarýný anlatýp, bizden yardýmcý olmamýzý istiyorlar dýþarýdan biz çok para kazanýyormuþ gibi gözüküyoruz.Fakat kimse bizim durmumuzu bilmiyor bilmeside gerekmez.Fakat sürekli indirim talebi beni rahatsýz ediyor.Benim birlikte çalýþtýðým bir bayi bize ödemelerini zamanýnda yapmadý, verdiði çekler ve senetler karþýlýksýz çýktý.Ben çeklerim yazýlmasýn diye Arabamý, satým, 5 defa kredi aldým, evimi satým ve arsamý satým, ama çok þükür borçlarýmýzý ödedik.Nemrut ve çetesi iþbirliði yaptýðý firmalarý ele geçirir, geçiremezse üretiði ürünleri üretebilmek için firmayý iflasa zorlar.Dios...firmasýndan Mehmet beyde bu þebekeye ürün vermiþ.Mehmet bey beni aradý ve siz paranýzý alabiliyormusunuz ibrahim bey biz paramýzý alamýyoruz dedi.Mehmet beyin 400 bin liralýk çek ve senetleri karþýlýksýz çýkmýþ, bana danýzþan Mehmet beye vallahi yardýmcý olmak isterdim ama onlarý biliyorsunuz iþte saðlam anlaþma yapacaktýnýz, güvendiðiniz için þimdi birþey yapamýyorsunuz dedim.Bir kaç ay sonra Mehmet beyin oðlu Ejder bey beni aradý ve babam vefat etti, üzüntüden kalp kirizi geçirmiþ.Nemrut ve çetesinin karþýsýnda bu sefer ben varým.Ben kimim? Ben Hz. Ýbrahimin varisiyim.

Evet bundan 4 hafta önce ürünlerimizi üreten sahtekarlar hakkýnda yazý yazdým ve bu yazýdan bir hafta sonra yani 04.11.2011 saat 18 40 gibi saldýrýya ugradým.Ofisimden çýkýp evime giderken 1-0-15 metre sonra bana aniden 3 kiþi saldýrdý ve 3 kiþide geriden takip ediyordu.Olayda yere düþtüm ve tekmeler sonucu alnýmýn sol köþesinde bir damar yýrtýldý ve oluk gibi kan kaybetmeme raðmen onlar Alman Nazileri gibi beni tepiklemeye devam ettiler.Olaya komþu esnaflarýn yetiþmesi ile canýmý kurtararabilim.Haseki hastanesinde beyin kanamasý olup olmadýðýný tesbiti için rötgen çektirdik ve sonra þehremini Karakoluna þikayette bulunduk.Fýndýkzade ilköðretim okulunun kamarasýndan saldýrganlarýn kim olduðunu tesbit ettim, fakat muhtemelen olayýn saldýrganlarý baþka bir semtten geldiklerinden Polisin olayý çözmesi zaman alacak gibi.Adamlarda ki yüzsüzlüðe bakýn hem Cemre Ýksir ve Cemre Tonik'in sahtesini yapýyorlar hemde bana gözdaðý vermek için saldýrganlarý gönderiyorlar.Türkiye bir hukuk devletimi deðilmi bir çok faile meçhul olaylara karýþan Nemrut ve çetesi hakkýnda neden herhangi bir iþlem yapýlmýyor.Bunlar derin devlette de mi derinler bunu anlýyamadým.