'BÝR ÝHTÝMAL DAHA VAR'

Hayýr. Osman Nihat Akýn''ýn, bir zamanlar dillerden düþmeyen nihavent bestesinden bahsetmiyorum. Kemanla, kanunla, ney'le yapýlan bestelerden de bahsetmiyorum. Korkarým ki udu, tamburu býrakýp, Türklüðün istiklalini ve istikbalini yeniden makineli tüfek tarrakalarýna karýþan top gümbürtüleriyle besteleyemezsek,

bizden sonraki nesillere güftenin ikinci mýsraýnda seslendirilen ölmekten baþka bir ihtimal kalmayacaktýr!

Yukarýdaki ifadeler Milli Güvenlik Kurulu''nun sayýn Cumhurbaþkaný dahil asker üyelerine sitem ve hatta tepki olarak deðerlendirilmelidir.

üünkü onlar toplantý halindeyken Batman''da Mehmetçikle çatýþarak öldürülen bölücü teröristler için anma toplantýsý düzenlenmiþtir!

MGK üyeleri olarak, ellerinde PKK çaputlarý ve Apo''nun posterleri olduðu halde devlete meydan okuyarak þehirden mezarlýða kadar giden o güruhun derhal derdest edilmesini emredemiyorsanýz, Türkiye''nin bütünlüðünü koruyabileceðinize inanamayýz ki biz!

Efendim yatýrým yapacaklarmýþ...

Sakýn ha...

Köprü yaptýk, yýktýlar!

Okul yaptýk, yaktýlar!

Fabrikalarý, atölyeleri tahrip ettiler!

Doktor gönderdik, vurdular!

üðretmen yolladýk, öldürdüler!

Sizden yatýrým deðil, toprak isteniyor, toprak!

Sadece Cumhuriyet tarihinin deðil, Türkiye tarihinin en büyük yatýrýmý olan GAP''ýn inþa edilmesi, terörün durmasýný saðladý mý ki, yatýrýmdan falan bahsediyorsunuz bana?

Güneydoðu''da kurtla - kuzunun yanyana yaþamasý saðlanmadýðý takdirde o bölgeye bir tek çivi çakarsanýz, yarýn devletin sahib-i aslisi vaziyeti hakim olduðunda billahi Yüce Divan''a gönderir sizi!

Cumhuriyet''in korunacaðýna dair iddianýzýn inandýrýcý olmasý için, Mehmetçiðe kurþun sýkarken öldürülen teröristin anýt mezarýný berhava etmeniz gerekmez miydi?

Güvenlik güçleriyle çatýþýrken ölen bir baþka teröristin heykeli Diyarbakýr meydanýnda dikili dururken, Cumhuriyet''in temel ilkelerinden nasýl bahsedebiliyorsunuz?

Söyler misiniz lütfen, hangi þehidim anýt mezarda yatýyor benim?

Hangi þehidimin heykeli dikildi?

Devletin ve milletin birliðini, vatanýn bütünlüðünü saðlayacak dirayete sahip olsaydýnýz, teröriste baþsaðlýðý dileyen belediye baþkanlarýný kulaklarýndan tutup Dicle''ye fýrlatmanýz gerekirdi.

Fýrlatmayacaksanýz artýk toplanmasanýz da olur.

Necdet Sevinç, 25 Aðustos 2005, Yeniçað