Gsterilen sonular: 1 ile 2 ve 2

Konu: Atatrk yahudiler!

Question Atatrk yahudiler!

Atatrk yahudiler!

'Gazetemiz yazarlarndan Yakup Almelek'in szlerini yazd, olu Alper Almelek'in bestesini yapt mar, Atatrk Dnce Dernei'nin (ADD) resmi mar olarak kabul edildi. (24 Ekim 2001 - ALOM)'

Bir sre nce, komonistlerin (sosyalistlerin) faaliyetlerine dair aldiklar kararlar madde madde sralamtk. lerinden biri yle idi: '-Hangi lkede faaliyet gsteriyor iseniz, o lkenin lm devlet adamlarn sahiplenecek, yapacanz propaganda ile onu ve dediklerini izgimize ekeceksiniz. Aradan yllar getikten sonra herkes onu 'devrimci (solcu)' bilecek.'

Tokat Milletvekili Ahmet Grkan, Byk Millet Meclisi'nde yapt konumada '-Sosyalizmann anas masonluktur!' diyor. yle oldugunu da madde madde elindeki delillerle ispat ediyor. Siz yaadnz sre iinde; okulda, ite, iyerinde, arda, pazarda her yerde karlatnz insanlardan, tandklarnz veya deil hangisinden duydunuz birinin kp da '-MASONUM' dedigini?

Duymadnz, duyamazsnz... Ama onlar '-solcuyum, sosyalistim, devrimciyim, ateistim, komunistim' derler. Klktan kla girerler.

lginizi ekeceini umduumuz ibret dolu bir yaz, Eski Van milletvekili ve vatann sevilen asil evlad muhterem brahim Arvas'in kaleminden:

'Hatratm sona yaklarken memleketimizde localar bulunan Masonlardan biraz bahs etmek isterim. Masonlarn stanbul, zmir, Adana ve Ankara'da bir ok localar vardr.

Mustafa Kemal Paa'nn sevmedii iki zmre vard. Birincisi DNMELER , ikincisi de MASONLAR'd.

Bir gn eski adliye vekili Mahmut Esat Bozkurd'u ard. Kendisine Masonlarn taksimat, tekilat ve ahvalini bildirir bir kitab verdi.

'-Bunu gzelce mtalaa et, bir takrirle Halk Partisi Gurup Bakanlna ver, gurupta bunlara iddetli bir hcum yap ve gurupa kapanmasna delalet et. Seninde bu ide byk eref payn olacaktr.' dedi.

Gurup gn Mahmut Esat Bozkurt riyaset makamna bir takrir verdi ve takririn okunmasn reisten rica etti. Katip takriri okudu. Gurup dinledi. Hlasas yle idi:

'Bizim Eba ancet gelen atalarmzn mensubu bulunduu tarikatlar kapattk, Masonluk ta kk darda bir Yahudi tarikatndan baka bir ey deildir. Memleketimizde bunun ne ii vardr? Bunu da gurup kararyla kapatalm.'

Ve sz istedi, krsye gelerek takririni gayet veciz olarak izah etti.

Meclisteki Masonlar bir teladr ald. Hele szcleri kr Kaya'y grse idiniz, bandan st dklms kediye benziyordu.

Mehur hatib Mahmut Esat Beye sz yetiebilir mi idi. kr Kaya Masonluun bir hayir (!) messesesi olduunu krsden syledii zaman gurubun hemen btn azas yzne haykrdlar.

Hayr eserleri dediiniz nedir, birisini gsterebilir misiniz? Yalan sylyorsun, in aa! dediler. Mahmut Esat ise MASONLUUN kk darda, gizli, memleket ve millet iin muzur bir tarikat olduunu ve her yerde umumi reislerinin yani merik-i azamlarnn YAHUD olduunu bir ok vesikalarla ispat etti.

kr Kaya, Kazm zalp, Mazhar Germen son areyi Katib-i umumi Recep Peker'e iltica etmekte buldular. Ve salonda oturan Recep Peker'in etrafn alarak yalvarmaa baladlar. Guruptaki hava ok elektrikli idi. Heyecan son haddini bulmu, her taraftan

'-KAPATALIM!' sesleri ykseliyordu. O esnada Recep Peker sz istedi ve krsye gelerek:

'-Arkadalar, ok mhim bir iin stndeyiz, msaade buyurun, bu ii bir defa da devlet reisine gtrelim, onun da reyini alalm, gelecek hafta bugn tekrar huzurunuza getireceim, dedi.

Bu sz gurubun tasvibine mazhar oldu ve mesele gelecek haftaya kald. Bir hafta sonra olsun, biz herhalde btn localar kapatrz dediler. Ertesi hafta Recep Peker geldi ve krsye karak u mjdeyi verdi:

-Arkadalar; bugnden itibaren Trkiye'de Masonluk kalmamtr ve btn localar kapanmtr.

Salonda bir kyamettir koptu, alklar, barmalar ve KAHROLSUN YAHUDI USAKLARI! sesleri tavanlar nlatyordu.

kr Kaya ile arkadalar ortadan srra kadem basmlard. Gurup daldktan sonra doktor Mim Kemal'i ne katarak meclisteki Masonlar toplu olarak Reisicumhura gitmilerdi. Mim Kemal, Reisicumhura hitaben:

-Efendim biz zaten maiyet-i devletinizdeyiz, fakat siz merik-i azammz olursanz biz pervane gibi etrafnzda dnp dolarz, demi. Reisicumhur,

-Peki bir ey soracam, bana cevap veriniz de sonra... Siz Avrupada hangi locaya balsnz ve metbuunuzun ismi nedir?

-Biz Cenova'ya tabiiz ve reisimiz de BARCA MISON Cenaplardr, demiler. Bunun zerine kplere binen MUSTAFA KEMAL PAA onlara hitaben:

-HAYD DEFOLUN BURADAN, CEHENNEM OLUN GDN, YAHUDI UAKLARI! Benim milletim bana kahraman sfatn verdi, ben sizin gibi, bir ft yahudiye uak m olacam? Bu gece sabaha kadar Trkiye'deki btn localarnz kapatmadnz takdirde yarn tekil edeceim divan- harbi rfi'ye hepinizi verir ve astrrm! Haydi defolun karmdan!

diyerek onlar kovmu, onlar da yldrm telgraf ve telefonlarla vaziyeti stanbul, zmir ve Adana'ya bildirdiler ve sabah olmadan hepsinin kapanma kararlarn getirip henz sofrasndan kalkamayan reisicumhura verdiler ve derin bir nefes aldlar.

Reisicumhur Mustafa Kemal Paa bu suretle btn MASON localarn kapatt.

smet Paa'nn reisicumhurluu srasnda kanun-u mahsusla localar kapanmad diye Masonlarn mracaat zerine tekrar localar alp faaliyete baladlar.

Ve 1952 de ise Atatrk geinen ve onunla iftihar eden CELAL BAYAR da, Ahmet Grkan'n teklif ettii ve Masonlarn loacalarn kapatmak istedii kanun teklifini red ederek bu suretle localarn kanunla pekitirdi.

Tabii bu ameliyeyi Meclis yapt, fakat bu mzakerelerin devam ettii celse zarfnda Celal Bayar reisicumhur locasna gelerek (1) kanunun mzakerelerini sonuna kadar takip etmitir.

(1) Bu tarihi mzakereleri ben de basn locasndan takip ediyordum. Yanmda Burla'nn Ankara Mdr Alaeddin Mizanolu vard. Milyonluk messesini kapatp gelmi, heyecan iinde mzakereleri takip ediyordu. Celal Bayar da olanca heyecanyle hatipleri dinliyor fakat gzlerini benden ayramyordu. Hakl idi, onu bir hilikten o mevkiiye dnya masonluu getirmiti.

Cevat Rifat Atilhan

bozok
    Guest
    Hay eline salk gzel kardeim. Bunlarn ne olduunu bilmek lazm. Kendi milletinden baka dayanak arayanlarla asla bizim iimiz olamaz.