1354651627.jpgŞiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden ayrılan AKP Ağrı Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi Fatma Salman Kotan’a koruma tahsis edildi. Konuyla ilgili olarak Bakan Fatma Şahin, ”Fatma kardeşimizin yanındayız. Her türlü desteği vereceğiz“ diye destek verdi.

AKP’li vekil kocasından korunacak!
Şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden ayrılan AKP Ağrı Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi Fatma Salman Kotan’a koruma tahsis edildi. Fatma Salman Kotan, bir süre önce boşanma davası açtığı kocası İdris Kotan’a karşı koruma kararı verilmesi için mahkemeye başvuruda bulundu. Mahkeme, İdris Kotan hakkında 6 ay karısına yaklaşmama ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmeme kararı verdi..Bu süreçte bazı internet siteleri, Fatma Salman Kotan’ın, eşinden şiddet gördüğünü ileri sürdü. 10 gün önce Kotan’ın hastaneye gittiği ve 10 günlük rapor aldığı öne sürüldü. İddialarla ilgili açıklama yapan Fatma Kotan, “Şiddet olayı yanlış bir haber. Gayet sağlıklıyım. Boşanma konusu doğru, ancak özel bir konudur. Şiddet konusunu haber yapan bir internet sitesi de benden özür diledi” dedi.
5 yıldır milletvekili olduğunu hatırlatan Fatma Salman Kotan, “Farklı konularda koruma taleplerim olmuştur” diye konuştu, Kotan, koruma kararının neden Aile Mahkemesi’nden alındığıyla ilgili olarak da “O benim özelim” yanıtını verdi.

“Fatma kardeşimizin yanındayız”
Bu gelişmelerin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan’a koruma verildiğini belirterek, “Fatma kardeşimizin yanındayız. Her türlü desteği vereceğiz, süreci birlikte yöneteceğiz” dedi. Şahin, “Ulaşımda, İletişimde, Hayatın İçerisinde Ben de Varım” projesinin tanıtım töreninden ayrılırken, gazetecilerin AK Parti Ağrı Milletvekili Kotan ile ilgili sorularını yanıtladı. Milletvekillerinin de milletin evladı olduğunu belirten Şahin, “Milletvekilimiz, ailesi içinde farklı bir sorun yaşamış. Milletvekilleri de sorun yaşamaz anlamına gelmiyor. Çünkü onlar da milletin içinden geliyorlar. Fatma kardeşimizin yanındayız. Her türlü desteği vereceğiz, süreci birlikte yöneteceğiz” dedi. Kotan’a koruma verilip verilmediğine ilişkin soru üzerine Bakan Şahin, Kotan’a koruma tahsis edildiğini söyledi.