Ýnadýna Ne Mutlu Türküm Diyene
Behiç Kýlýç Yazdý...
Bugün size bana gönderilen bir mesajý hiç yorumsuz iletmek istiyorum..
Buyrun deðerlendirin...

"Ýyi günler size önemli bir konuda yazacaðým... Ben Beritanlý Aþiretine mensup bir gencim... Biz tam bir konar göçer Türkmen yörük aþiretiyiz... her yönümüz yörük kültürüdür... bizlere dedemin de anlattýðý gibi yýllardýr batýlý istihbarat örgütlerinin diðer türkmen aþiretlerine de yaptýðý gibi kürtlük propagandasý sonucunda insanlarýmýzýn önemli bir kýsmý kendini Türkten ayrý birþey zannetmektedir... ayný þey Karakeçili Türkmenlerine de yapýlmýþtýr fakat insanlar tarihini araþtýrdýkça Türklük gerçeði ile karþýlaþmýþtýr... þuan 3 arkadaþýz... birimiz Karakeçili birimiz Badýllý yani Beðdili Türkmeni bende beritan Türkmeniyim... Karakeçili arkadaþým sýrf bunun için Kýrýkkale'ye ve Kütahya'ya gitti ve oradaki Karakeçililerle her þeylerinin ayný olduðunu ve dokuduklarý kilimlerin motiflerinin bile ayný olduðunu gördü... Söylenenlerin propaganda deðil koskoca bir gerçek olduðunu gördü... Araþtýrdý ve Kayý boyuna mensup olduklarýný ve Osmanlýnýn kuruluþunda var olduklarýný gördü... Ve gözümüzün önünde Türkçeden baþka bir dil konuþmayacaðýna yemin etti... Badýllý arkadaþým Türk olduðunun zaten farkýndaydý ama araþtýrmamýþtý... Araþtýrdýðýnda 24 Oðuz boyunun olduðu ve onlarýnda Beðdili boyunun ta kendisi olduðu gerçeðini gördü... Akrabalarýnýn soyadlarýnýn Beydili Beydilli Baydilli Baydil ve Badýllý olduðunu zaten biliyordu... Bir an doðunun üzerinde nasýl bir oyun oynandýðýný konuþmaya baþladýk... Türk olmamýza raðmen nasýl Türkten ayrý bir þey zannettirdiler bize diye düþündük... Ve o gün bizlerde Türkçeden baþka bir dil konuþmamaya yemin ettik... Ve harýl harýl Türk tarihi okumaya baþladýk... Kürt sözünün tarihte ilk defa Orta Asya'da Elegeþ yazýtlarýnda geçtiðini öðrendik.. Alp Urungu Beðleri idi ve öz be öz Türk idi... sonra düþündük Kürt ne demekti... Ýlk defa farkettik ki konuþtuðumuz Kürtçe dediðimiz dilde Kürt diye bir kelime yoktu... Bunu neden daha önce düþünmediðimize yandýk.. Anlaþtýðýmýz dil ise Türkçe . Ben Zazaca konuþuyorum hiç anlamýyolar... Onlar Kürtçe konuþuyolar ben anlamýyorum... Anlaþtýðýmýz dil tabii ki Türkçe... Beritan sözünü araþtýrdým tamamen Türkçe bir kelime... Göçer göçebe anlamýnda...Yörükleri araþtýrdým. Her þeyimiz ayný... üok yaþlý dedelerimize danýþtým, çok önceleri yalnýzca Türkçe konuþtuðumuzu söyledi... Anladýk ki bizler öz be öz Türküz... þimdi ise yeminimizde olduðu gibi Türkçeden baþka bir dil konuþmuyoruz... Vatanýmýza sýmsýký baðlandýk milli kimliðe sýmsýký baðlandýk... Bekliyoruz ki vatansever gazeteciler üniversite hocalarý bu konuyu ele alsýnlar... Biz insanlarýmýzý uyarýyoruz... Ve inanýn insanlarýmýz Türk olduklarýný duymak istiyorlar... Koskoca Avþar boyunu Kürt yaptýlar... Ama onlar bunu yemiyorlar artýk gençleri araþtýrýyorlar Avþarlarýn Oðuz Türkünün geniþ bir boyu olduðunu öðreniyorlar... Sizleri gazeciliðe davet ediyorum... neden gidip Türkan aþiretinin üyeleriyle yaþlýlarý ile röportaj yapmýyorsunuz neden kendine Kürt denmesinden hoþlanmayan zaza dedeleriyle röportaj yapmýyorsunuz... Neden Karakeçili Türkmenleriyle röportajlar yapmýyorsunuz... Neden Kürt sözünün Türkçe olduðunu ve ilk defa Türk yazýtlarýnda geçtiðini söylemiyorsunuz... Neden Hakkari'ye adýný veren Türk aþiretinden Saka Türklerinden Akari aþiretiyle konuþmuyorsunuz.. Neden Gur Türklerinin Aþireti olan Guran Türklerini üniversite hocalarýndan dinlemiyorsunuz... Fatihin hocasý Molla Gurani'nin aþiretinin neden kendini Türk saymadýðýný araþtýrmýyorsunuz... Neden ayný aþiretin Azerbaycan'daki kolu kendini Türk biliyorda Kürtçe tek kelime bilmiyorda Türkiye'deki kolu kendini Türkten ayrý bir þey sanýyor... Araþtýrmak bir vatan görevidir.... Haksýzlýk karþýsýnda susan dilsiz þeytandýr demiþ Peygamberimiz...Bu araþtýrmalar terörü bitirir... üünkü hepsi öz be öz Türk.. Kaynak bir sürü... Korktuðunuzu aklýma bile getirmek istemiyorum Ýnanmýyorum da.... Allah aþkýna araþtýrmaya deðmez mi?.... Devletin dikkatini neden bu noktaya çekmiyorsunuz...lütfen."

Ben üzerime düþeni yapmaya çalýþacaðým.. þimdi bu yazýyý karalamak isteyenler saldýracaklardýr ama böyle yürekli çýkýþlarýn, ülkemize göz dikenlere en geçerli gözdaðý olduðunu düþünüyorum..

Ýþte budur..

Ne Mutlu Türküm demenin bir önemli yolu da budur..