ÝSTÝKLAL MARþINA ÝHANET

BÝZ TüRKðüZ TüRK KALIRIZ - YAZAN: SADUN KüPRüLü - Biz Türkðüz Türk olmaktan mutluluk kývanç duymaktayýz, Ulu Tanrýya þükürler olsun, bizleri Türk, Müslüman yarattý. Al bayraðýmýzdan, Ýstiklal marþýmýzdan, Büyük Türkiyemiz'den, Türk dünyasýndan ölürüz kan veririz, can veririz vazgeçmeyiz, ayrýlmayýz bu topraklar, bu yerler bu ülkeler dünyanýn neresinde olursa olsun Türklerindir, ve Türklerin kalacaktýr Türkiyeðde Türkðü sevenler, Türklük için can atanlar kan verenler yaþayacak. Türkiye'yi, Al bayraðý , Ýstiklal marþýný beðenmeyenler, sevmeyenler býrakýp gedmeli.

Bu Türk topraklarýný terk etmeli Türkðe karþý duranlar hýyanet edenler kýyanlar cezasýný bulacaklar, Türk bayraðýný yakanlar el uzatanlarýn elleri kýrýlsýn , Ýstiklal marþýna Ýhanet edenlerin dili lal olsun sussun Türkðü sevmeyenler parçalansýn yok olsun. dünya durdukça Türkiye Türk devleti var olsun yaþasýn sonsuza tek.

Büyük Türk Türkiye Cumhuriyeti , büyük Türk milleti Türk diline, yüce Türk tarihine sahip çýkarak, Türk varlýðýný canýyla, kanýyla koruyarak tüm kýyýcý teröristler, çocuk katilleri, PKK yöneticileri, bölücüler, hainler bunu iyice bilmelidirler Türk milleti hiçbir zaman susmayacak, sesiz kalmayacaktýr. Onlarýn cezalarýný verecektir .

Anavatan Türk Türkiye tüm dünya Türklerinindir,ve tek Türklerinde kalacaktýr,her Türk, Türklük ile coþmalý, duygulanmalý, Türkðe karþý duranlara tepkiler göstermeli ders vermelidir .

Her bir Türk dünyanýn neresinde olursa olsun Türk milletinin, büyük Türk Türkiye devletinin geleceðini haklarýný savunmalýdýr.

Son günlerde eylemler yoðunlaþarak Türkiyeðni, Türk topraðýný, Türk al bayraðýný, Ýstiklal marþýný sevmeyenler ortalýkta görünmektedirler, Türk olmayan bu insanlar hainler Türk devletini, Ýstiklal marþýný sevmeyenler, istemeyenler, beðenmeyenler, bu Türk topraklarýný, Türkiye Cumhuriyetini býraksýnlar, Türk Bayraðý, Ýstiklal marþý tüm vatan hainlerine karþý Türkiye, Türk dünyasýnda canlanarak dünyaya seslenecektir.

Ýstiklal marþý haftada bir deðil her gün okunmasý Türkiyeðnin, Türk topraklarýnýn da bunun yanýnda Ýstiklal marþý, iþ yerlerinde, daire , Televizyon, radyo evlerinde ve Türkiyeðnin resmi olarak okunmalý Al bayrak asýlmalýdýr .

Ýstiklal marþýyla ilgili Kartal kaymakamý Dursun Ali þahin Eðitim Müdürlüðüne 30- 11- 2004 tarihinde ve 966 sayý numaralý yazýsý ortadan Ýstiklal marþýný yok etmek kaldýrmaya çalýþmaktadýr.

Ýstiklal marþýný sevmeyenler Türkiyeðni, Al bayraðý Türk topraðýný da sevemezler, Sayýn Necdet Sevinç beyin söylediði gibi biz kimseyi Türkiyeðde zorla ikamete mecbur etmiyoruz ki ð.Rahatsýz olan basar gider !!.

Ýstanbulðda olduðum sýrada 7 yaþýnda olan kýzým Gül esen için Ay yýldýzlý bir kolye almýþtým, Türkðü sevmeyen hain bir bölücü Kürtçü kadýn;
- neden ay yýldýzlý kolye takýyorsun ,
kýzým;
- neden takmayým ki ben Türkðüm buda benim al bayraðým, sen neden soruyorsun , sen nesin ..
Kadýn :
- bu kolyeyi takma bu sakýncalý seni öldürürler, kaçýrýrlar bir daha baba, annen, kardeþlerini görmeyeceksin.
Gül esen:
Allah balanýzý cezanýzý versin o zaman sen bölücü, PKK sin, Kürtçüsün, sizin gününüz yaklaþtý yok olacaksýnýz, Milliyetçi, ülkücüler, kahraman Mehmetçik peþinizde bu vatan Türklerindir bu yolda Türklük için kan verenlerindir.

Bölücü kadýn bu sözlere sýnýrlanarak elin kýzýmýn boynuna uzatarak kolyeni kýrmaya kýzým eline vurarak kadýna baðýrarak ortalýk kalabalýk olmadan kadýn durmadan koþarak yok olmuþtur, kýzýmý bu halda görenlerin yardýmýyla eve getirmiþlerdir, ellerinde al bayraðý sallayarak mutluydu .

Bir avuç PKK, bölücüler al bayraðý yakýyorlar , al bayraðý tutanlara saldýrýyorlar, büyük Türkðün kurtarýcýsý Ata Türkðe laf söylemektedirler .

Bugünde Türk asýllý olmayanlar her türlü oyunlara kalkarak,Türkiyeðnin simgesi, Türklüðünü yansýtan al bayraðý, büyük þair Mehmet Akif Ersoy yazmýþ olduðu Ýstiklal marþýnýn söylenmesini okullarda her yerde okunmasýný yasaklamak istiyorlar.

Artýk uslarýný baþlarýna toplamalýdýrlar Türk milletinin Sabri tükendi baþlarýna bala olarak onlarý cezalandýrmaya kalkacak bu kötü davranýþlarýna son verdireceðiz .

Türk milleti büyük millet, yiðit. Efendi, kültürlü, atýlgan millet, Göklerden hiçbir zaman Türk bayraðý inmeyecek, daðlarda, þehirlerde, köylerde, ilçelerde, denizlerde, göklerde, her bir ülkede dalgalanacak, Türkiye, Türk devleti diye Türkçülük, ülkücülük diye bozkurt , diye Ýstiklal marþý ülkücü doðru Türk olanlarýn Türkiyeli ve tüm dünya Türklerinin dillerinde söylenecek , Ýstiklal marþý bugünün yarýnýn Türk gençleri, erleri, Türk çocuklarý, kýzlarý, kadýnlarý, yaþlýlarý tarafýndan tüm insanlara seslenecektir .

Ýstiklal marþý, bayraðýmýz tüm düþmanlarý, PKK bölücü, hainleri yakacaktýr, yok edecektir çünkü Türkiye büyük turan olacak, Türkiye Türk olanlarýndýr, Ýstiklal marþý, bayrak Türklerindi, Türkiyeðnindi, Türkler için sonsuza dek kalacaktýr, nerde Türk varsa orada bayrak, orada Ýstiklal marþý vardýr okunacaktýr.

Türk olmayan bir bölüm insanlar bu Türk topraðýnýn geliri hayratý , nimetini ile yaþayarak Türk ordusuna, þehit ailesine,al bayraða, istiklal marþýna hýyanet etmektedirler .

1971 tarihinde büyük þairimiz Ýsmail Sert Türkmen yazmýþ olduðu bir sözüyle günlük yarým saat olan Kerkük televizyonunda 12 yaþýnda olmamýza raðmen siyasi bir program hazýrladýk programda benimle ayni yaþta Yunus Sabýr üaycý, Kara Necat , 9 yaþýnda kardeþim ümit Köprülü bulunmaktaydý.

Güzel tartýþma, konuþmalar yaparak, Baas partisinin Saddamýn baský iþkencesine raðmen tarihi istiklal marþýný Kerkük Televizyonundan okumuþtum, ikinci gün beni büyük araþtýrmacý yazar Ata Terzi baþý görünce sen ne yaptýn, sen istiklal marþýný okudun Televizyonda, seni yakalayacaklar, nasýl korkmadan bu kýyýcýlar seni tutuklayacaklar, bir süre ortalýktan kayýp olmamý istedi o anda yolunu bir türlü bularak Türkiyeðye giderek bir ay kaldýktan sonra tekrar geddiðim gibi döndüm.

Bence okuduðum istiklal marþýnýn ne olduðunu bilmiþlerdi, anlamýþlardýr, Saddamçýlar, artýk yýllar geçti 1973 tarihinde dönemin cumhur baþkaný Fahri Koru Türk Kerkük Türk þehrini ziyaret ederek bizler onu alkýþlarla karþýladýk, yaþsýn Türkiye, Türkeþ, Boz kurt, Kerkük Türkðtür, Türk kalacaktýr. Bizleri kurtarýn.,

Fahri Koru Türk Türkiyeðye döndükten sonra bir bölüm Irak Türklerini yakaladýlar, bende bunlarýn içinde, ve sorular sorulma baþladý, sizleri kim örgütlendirdi, Türkiye ile iliþkiniz, kim söyledi size Fahri Koru Türkðü karþýlayýn, solgunlar atin, iþkenceler yaptýlar, vurdular, yaktýlar, elektrikli sopalarlar vurdular gece gündüz altý ay süresiyle her gün iþkenceye maruz kalarak en çok üstünde durduklarý konu, Türkeþ, Boz kurt, MHP, 1971 tarihinde okuduðum istiklal marþý. sen Türk istiklal marþýn okumuþtun, Kerkük televizyonunda seni yakalamadýk fýrsat verdik Türklükten, Türkiye sevgisinden vaz gelmedin dönmedin, siyasi faaliyetlerde bulundun bu defa bu sana büyük ders olacak seni öldürürüz idam ederiz .

Artýk Ýstiklal marþý bir delil olarak beni 6 ay tutuk evine atarak her türlü iþkence yaptýlar . Günümüzde her bir Türk dünyasýnda, Türk olan yerlerde, topraklarda Türkler Türklükten,Türkiyeðden , al bayraktan, istiklal marþýndan dolayý yakalanarak, tutuklanarak uzun yýllar iþkence, baský, üile, acý görerek.

Türkiyeðde bölücüler, hainler, PKKli öteki hain gruplar, yazýklar olsun kutsal al bayraðý yakarak, Ata Türkðe laflar söyleyerek, hiç susmayan istiklal marþýný kaldýrmak, susturmak istiyorlar .

Neden ses çýkarmýyoruz bakýp duruyoruz , acaba Avrupaðya katýlmak Türkiyeðden, Türklükten daha mý önemlidir. Kürtçüler, bölücüler her yere yerleþiyorlar, sayýlarý parmakla olan Türk þehri Halep, Kamýþlý, Lazikiya , Kerkük, Erbil, Musul, Hanekýn, Tuzhurmatu ,Telaferi, ve Diyarbakýr,Van , Kahramanmaraþ, þanlýurfa ,ve bir çok yerleri Kürt göstermektedirler yalan oydurucu haritalar çizerek, yeter susmak, uykuya kalmak .

EY TüRK Titre kendine dön sen Türkðsün Ata Türk, Enver paþa, Niyazi paþa, Mehmet Fatih sultan, Hüseyin Nihal Atsýz , Türkeþ, Necdet kucak , Abdullah Abdurrahman , gibi bir lider doðmalýdýr, büyük Türkiye bir an önce kurulmalýdýr. Artýk gelecek günler Türklükle doðmaktadýr, yeni çað Türkðün çaðý olacaktýr. Uyanýn sizlerde bu kervandan geri kalmayýn, bu Türkçülük, Turancýlýk birlik davasýna gönüllü olarak katýlýn bu yerler, bu topraklar Türk topraklarý tüm dünya Türkleri ile birlikte çalýþarak Kerkükðü, Musulðu, Kara baðý, Kýbrýs, Kýzýl derileri, Gagavuz,Türkistan, Güney Azerbaycan, Halep,Tebriz, Erdebil,tüm tutsak Türkleri kurtarýn, haydý Kýzýl almaya doðru, bir Türk dünyaya bedeldir.
Ne mutlu Türküm diyene
Ne mutlu Türk olana,
Ne mutlu Türkçülük uðrunda ölene..

* * *

ÝSTÝKLAL MARþI

Korkma, sönmez bu þafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yýldýzýdýr, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

üatma, kurban olayým, çehreni ey nazlý hilal!
Kahraman ýrkýma bir gül! Ne bu þiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarýmýz sonra helal...
Hakkýdýr, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaþadým, hür yaþarým.
Hangi çýlgýn bana zincir vuracakmýþ? þaþarým!
Kükremiþ sel gibiyim, bendimi çiðner, aþarým.
Yýrtarým daðlarý, enginlere sýðmam, taþarým.

Garbýn afakýný sarmýþsa çelik zýrhlý duvar,
Benim iman dolu göðsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasýl böyle bir imaný boðar,
'Medeniyet!' dediðin tek diþi kalmýþ canavar?

Arkadaþ! Yurduma alçaklarý uðratma, sakýn.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasýzca akýn.
Doðacaktýr sana va'dettiði günler hakk'ýn...
Kim bilir, belki yarýn, belki yarýndan da yakýn.

Bastýðýn yerleri 'toprak!' diyerek geçme, taný:
Düþün altýnda binlerce kefensiz yataný.
Sen þehit oðlusun, incitme, yazýktýr, ataný:
Verme, dünyalarý alsan da, bu cennet vataný.

Kim bu cennet vatanýn uðruna olmaz ki feda?
þuheda fýþkýracak topraðý sýksan, þuheda!
Caný, cananý, bütün varýmý alsýn da hüda,
Etmesin tek vatanýmdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, þudur ancak emeli:
Deðmesin mabedimin göðsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki þahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taþým,
Her cerihamdan, ilahi, boþanýp kanlý yaþým,
Fýþkýrýr ruh-i mücerred gibi yerden na'þým;
O zaman yükselerek arþa deðer belki baþým.

Dalgalan sen de þafaklar gibi ey þanlý hilal!
Olsun artýk dökülen kanlarýmýn hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ýrkýma yok izmihlal:
Hakkýdýr, hür yaþamýþ, bayraðýmýn hürriyet;
Hakkýdýr, hakka tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy