Attila Ýlhan''ýn son eseri..................Aslan Blut

Bu yýlýn ilk günleriydi. Bir Anadolu gezisinden dönmüþ, gazeteye yeni girmiþtim. "Attila Ýlhan arýyor" dediler. O zamana kadar Ýlhan''ý hep ben aramýþtým. Ýlk defa o arýyordu:
-Arslan, Ben Bilgi Yayýnevi''nin danýþmanlýðýný yapýyorum. Bugüne kadar sürdürdüðümüz çizgide bir dizi kitap yayýnlayacaðýz. Dizinin adý, "Bir Millet Uyanýyor" olacak. "Parola vatan, iþareti namus" diyeceðiz. Ýlk kitap makalelerden oluþacak. Sonra da ilk kitapta makalesi olanlarýn ve ayrýca katýlanlarýn kitaplarýný dizi içinde yayýnlayacaðýz. þimdi senden ve Necdet''ten bu yönde birer makale ve hazýrlýðýnýz varsa yine ayný çerçevede birer kitap istiyorum.
Tabii, Attila Ýlhan gibi bir Türk aydýnýnýn makale ve kitap istemesi bizim için büyük mutluluktu. Bunu ifade ettim ve en kýsa zamanda makaleyi vereceðimi, "Küresel Haçlý Seferi" adlý kitabýmýn da hazýr olduðunu, son düzeltmeleri yaptýðýmý belirttim. Hemen Necdet Aðabeyi aradým. O da çok memnun oldu.
15 gün sonra sonra, Bilgi Yayýnevi''nin Ýstiklal Caddesi''ndeki bürosunda buluþtuk. Makaleleri ve benim kitabýmý teslim ettik. Ýlk kitap teslim edenlerden biri benmiþim. Orada saatlerce sohbet ettik. Sonra, fark ettik ki sohbetimizde eksik kalan bir þeyler oluyor. Artýk büroyu sýk sýk ziyaret etmeye baþladýk. Yakýn tarih üzerine konuþuyordu Ýlhan. Biz de kendi tespitlerimizi söylüyorduk ama daha çok dinliyorduk. Bir sohbetimizde Prof. Dr. Erol Manisalý ile birlikteydik. O konuþmada, daha çok güncel meseleler üzerinde durduk.
Derken, kitaplar birbiri ardýna çýkmaya baþladý.
"Bir Millet Uyanýyor" adlý ilk kitap büyük ilgi gördü ve kýsa zamanda dört baskýya ulaþtý. Attila Ýlhan, bu kitapla ilgili olarak "Bu dizinin prensibinde ideolojik tefrikler bir yana, vatan ve namus üzerinde mutabýk kalanlar yazacak dedik. Onlarýn hepsinin yazýlarý var. Her biri ayrý ayrý yazýyorlar ama, ayný þeyi yazýyorlar. Onun önemi orada. Onu okuduðun zaman birdenbire görüyorsun ki, zannedildiði kadar düþmanlýk yoktur bunlarýn arasýnda. Hepsi bilinçli insanlardýr. Hepsinin kafasý çalýþýyor. Vatan ve namusu en önde tutuyor. Birinci kitabýn özelliði bu" diyordu.
Ýkinci kitap, Suat Ýlhan''ýn "Türklerin Jeopolitiði" idi. üçüncüsü, Yýldýrým Koç''un "Batýlý Ýþçi Sömürüye Ortak" kitabý, dördüncüsü Sadi Somuncuoðlu''nun "Göz göre göre kapana düþtü Türkiyem" eseri ve beþincisi benim kitabým Küresel Haçlý Seferi oldu.
Benim kitabýmýn çýktýðý günler, TüYAP kitap fuarýna denk geldi. Dolayýsýyla Attila Ýlhan da imza günü ve konferans için fuardaydý. Aramýzdan ayrýldýðý geceden birkaç saat önce, TüYAP''ta konferans vermiþti. Attila Ýlhan''ýn son kitabý da yine Bilgi Yayýnevi''nden çýkan "Söyletme kötüyü" idi. Ýlhan, akþam saatlerine kadar konuþtu, kitap imzaladý. Tarihçi Muhittin Nalbantoðlu oradaydý. Kendisiyle görüþmüþ. Benden ve kitabýmdan da bahsetmiþler. Muhittin Aðabey, gazeteye geldiðinde, "Attila Ýlhan seni ne çok seviyormuþ, seni sordu" dedi ve ekledi, "Fakat Arslan''cýðým, Attila Ýlhan''ý hiç iyi görmedim. Toprak gibiydi" dedi.
Nitekim ertesi gün ölüm haberini aldýk!
Kardeþi üolpan Ýlhan, Attila Ýlhan''ýn bir roman üzerinde çalýþtýðýný, hatta son sayfalarýna geldiðini belirtiyor. Bu eser henüz çýkmadýðý için, "Attila Ýlhan''ýn son eseri" þu anda piyasada olan "Bir Millet Uyanýyor" dizisinin beþ kitabýdýr. Bilgi Yayýnevi''nin sahibi "Söðütlü" Ahmet Tevfik Küflü ve oðlu Bilgi Küflü, diziyi devam ettirecektir. Ýlk beþ kitapta olduðu gibi, dizi içinde çýkacak kitaplarýn üzerinde yine "Yöneten: Attila Ýlhan" diye bir ibare olacaktýr.
Ben de yarýn saat 14.00-18.00 arasýnda TüYAP''ta üzerinde onun adý da bulunan "Küresel Haçlý Seferi" kitabýmý imzalarken, bu yürekli Türk evladýnýn sadece o an için deðil, ebediyen bizimle birlikte olduðunu hissedeceðim.
"Türk evladý" derken aklýma geldi. Bazý Ýnternet dosyalarýnda Ýlhan''ý Sabetaylar listelerinde gösterenler var. ünemli insanlar hakkýnda bu türde yakýþtýrmalar kendiliðinden deðil bir plan dahilinde yapýlýyor! Galiba bu listeleri, kendilerini olduklarýndan güçlü göstermek isteyen Sabetaylar hazýrlýyor! Bir ara masonlar da böyle yapardý!
Bu meseleyle ilgili bir diyaloðumuzu nakledeyim!
1997 yýlýnda yaptýðýmýz ve "Türkçü-Devrimci Diyaloðu" adlý kitabýmda yayýnlanan sohbetimizde Ýlhan''a, ideolojik gruplar içinde gizli etnik ýrkçýlýk yapanlarýn bulunduðunu söylediðimde aramýzda þu konuþma geçmiþti:
ÝLHAN: üýkar, öyleleri de çýkar. Mesela þefik Hüsnü Bey, dönme çýkmýþtýr. Enternasyonal Komintern, neden Mustafa Suphi''yu tutmamýþ da, þefik Hüsnü''yü tutmuþ? Araþtýrdým, þefik Hüsnü Musevi çýktý.. O zaman, Komintern''in yarýsý Musevi idi. Bunlar çýkýyor, bunlarý görüyoruz. Gizli ama alttan alta süren..
BULUT: Komünist hareket içinde, Yahudi ýrkçýlýðý yapmýþlarð
ÝLHAN: Yaparlar. Ben þunu söylüyorum. Türkiye neden dolayý, kendi bölgesinde, kendi soyundan insanlarla iþbirliði yapýp da, güçlü bir devlet olarak varlýðýný sürdürmesin de Ortadoðu''da Amerika''nýn köpeði olsun? Böyle bir þeyi benim havsalam almýyor, tüylerimi diken diken ediyor. Olacak iþ deðil!