şehidime mektup

AZİZ şehidim Oğuz; Sen, adını Oğuz Kağanğdan almıştın. Elçileriyle dünyanın dört bir yanına şu fermanı gönderen Oğuz Kağanğdan:
- Ben Türklerğin kağanıyım; dünyanın dört bucağının da hakimi olsam gerekir. Sizlerden itaatinizi istiyorum. Kim benim buyruğuma baş eğerse, el olursa, hediyelerini kabul eder, kendisini dost sayarım. Her kim de baş eğmezse, ona gazab eder, üzerine ordu çekip baskın yapar, hemen astırıp, yok ederim!

O Oğuz Kağan ki, doğumundan itibaren üç gün boyunca annesinin sütünü emmemiştir. Buna çok üzülen annesi, rüyasında oğlunun, ğBir olan Yaratıcığya inan, aksi halde seni emmeyeceğimğ dediğini görmüştür. Annesi, bir olan Yaratıcığya iman etmiş, o da annesinin sütünü emmeye başlamıştır.

O Oğuz Kağan ki, Büyük Okyanusğtan Akdenizğe kadar çok geniş bir coğrafyaya, o zamanın dünyasının neredeyse dörtte üçüne hakim olmuştur.

Bu nedenle Oğnun, Kurğan-ı Kerimğde adı geçen Zülkarneyn Aleyhisselam olduğu söylenir.
Hakkını helal et şehidim!

SEN, işte o Oğuz Kağanğlardan biriydin aziz şehidim. Bin yıldır şehit ettiklerini sandıkları ama bin yıldır hiç tükenmeyen Oğuz Kağanğlardan biri...

Uludereğnin Sipi Tepesi Bölgesiğnden Türkiyeğye sızmak isteyen PKK teröristleri, arkadaşın ümit üzcan gibi seni de öldürdüklerini sandılar. şehitler ölür mü Oğuzğum? Oğuzğlar, ümitğler ölür mü? Oğuzğlar, ümitğler tükenir mi?
üatışmanın olduğu gece, Allahğın lanetlediği bölücü teröristlerin namlularından çıkan öldürücü kurşunlar mübarek sırtına saplanınca, cep telefonu ile babanı arayıp demişsin ki:
- Arkadaşlarım öldü. Ben de ağır yaralıyım. Biraz sonra şehit olacağım. Hakkınızı helal edin!
Babanın da, annenin de, bu milletin de hakkı sana helal olsun Oğuzğum! ümitlerğe, Mehmetlerğe, Ahmetlerğe ve cümle aziz şehitlere, bin kere helal olsun hakkımız!
Aslında bizim sende ne hakkımız var ki? Sen bize hakkını helal et Oğuzğum! Hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz hakkını...
Oğuzlarğın destanı bitmez
TERHİSİNE birbuçuk ay kalmıştı. Birbuçuk ay daha sabredemedin Oğuzğum. şehadet şerbetini içmek için ne kadar da acelen varmış!
Ne mutlu sana ki, makamların en yücesine çıktın, rütbelerin en büyüğünü aldın. Sen de, şehit olmak için zamanla yarışan kahramanlardan biri oldun.
ğBizim şehit Oğuzğumuz varğ demekten gurur duyan bir annen, baban ve milletin var artık.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın / Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın.
Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber / Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber.
Seni tarihe sığdıramadık Oğuzğum. şimdi, Peygamberğin aguşundasın.
ülümsüzleştin!
Vatan için ölmeye hazır yüzbinlerce, milyonlarca Oğuz var daha geride. Bin yıldır bitmeyen Oğuzğlar, bundan sonra hiç bitmez. Bitmeyen destanlar gibi...
Bin yıl önce Oğuz Kağanğla başlayan Oğuzğların destanı da sonsuza kadar sürer Oğuzğum.
Her şehit gibi sen de destanlaştın.
Rahat uyu!