Unutanlar, Unutturulanlar ya da Hatýrlayamadýklarýmýz , Atilla üÝLÝNGÝR, Otopsi Yayýnlarý

Açýklama:
Yedi kiþiydiler, yüreði vatan sevgisiyle çarpan, coþkulu, heyecanlý, ölüme meydan okuyan yedi gözü pek ve kararlý adam, isimlerini, üniformalarýný, mesleki kýdemlerini ve sevgi dolu yürek baðlarýný geride býrakýp, maske isimler ve maske mesleklerle bir meçhule gönüllü oldular. üatýk silahlarýn gölgesinde, Kur-an'a, Bayraða ve Silaha el basýp, dava için ölümüne yemin ettiler:

"Kýbrýs Türkü'nün yaþayýþ ve hürriyetine; canýna, malýna ve her türlü anane ve mukaddesatýna, her nereden ve kimden olursa olsun vaki olacak tecavüzlere karþý koymak için kendimi Türk milletine adadým. üLüM dahi olsa verilen her vazifeyi yapacaðým. Bildiðim, gördüðüm, iþittiðim ve bana emanet edilen her þeyi canýmdan aziz bilip, sonuna kadar muhafaza edeceðim. Gördüklerim, iþittiklerim, hissettiklerim ve bana emanet edilenleri hiç kimseye ifþa etmeyeceðim. Ýfþaatýn bir ihanet sayýlacaðýný ve cezanýn ölüm olduðunu biliyorum. Yukarýda sýralanan hususlarý harfiyen tatbik edeceðime, þerefim, namusum ve bütün mukaddesatým üzerine söz verir ve ant içerim..."