FETHULLAHüILAR KÝME HÝZMET EDÝYOR ? - Vedat YENERER

Deðerli okurlar, Ýsmail Görkem bir okurum zehir zemberek bir mektup gönderdi. Hiç bir þey eklemeden bu mektubu yayýmlýyorum.
Okulun adý : Meridyen Ýnternational
Bulunduðu yer: Kiev-Ukrayna
kardeþimin çocuðu burada öðrencidir. Ben ABDðde çalýþmakla birlikte her iki ayda biriþ gereði kardeþimin yanýna Kievðe gider ve en az 15 gün kalýrým.

Yeðenemi gönderecek bir Türk okulu bulduðum için sevinçle ilk taksidini ben ödedim
ve kayýt ettirdim.
1- Okulda öðrencilere günde 2 öðün domuz eti sosis ve salam yediriyorlar. Dinimiz gereði haram olduðunu bilen Müslüman çocuklarý yemiyor. Ancak küçük yaþtaki; ana sýnýfý veya 1.-2. sýnýf öðrencileri önlerine konulan hakkýnda öðretmenleri tarafýndan uyarýlýrsa yemiyor, uyarýlmazsa geçmiþ olsun.
2- Daha ana sýnýfýndaki çocuklara geçen yýl 3 dini öðreten bir ders müfredatý vardý.ðþimdi bunda ne var ð diyeceksiniz. Din kültürü ve ahlak dersini hepimiz öðrendik.Bu durum biraz farklý. ü ünkü burada ders veren öðretmenler Hýristiyan-Ortodoks. Hýristiyanlýk üzerinde uzunca durarak, tanrý inancýnýn baba oðul ve kutsal ruhtan oluþtuðunu empoze ediyorlar Boyunlarýnda taþýdýklarý haçðý göstererek tanrýnýn sembolü olduðunu anlatýyorlar. Buna müteakip, Ýslam dinini; sanki filozofik bir görüþmüþçesine yüzeysel geçiyorlar. Muhammedðin peygamber olduðunu telafuz ble etmedikleri gibi Ýsanðnýn tanrý olduðunu özellikle ve defalarca vurguluyorlar. Biz de bunlarý akþam çocuk eve geldiðinde dinliyoruz.
3- Okulun hiçbir yerinde Atatürkðün resmi yok. Elbette teknik olarak mümkün, çünkü yurt dýþýnda bir okuldur ve milli eðitime baðlý deðildir. Ancak bir allahýn kulu hoca yok ki, býrak resmini asmayý deste Atatürkðten bahsetsin. Burada yetiþen nesil Atatürk resmini görünce tanýmýyor. Mc Donalndsðýn palyaçosunu görünce ð Aaaaa Mc Donaldsð diye sempatisini gösteriyor. Koskoca Türkiye Cumhuriyetiðnin kurucusunun Türk tarihinde 30 saniyelik yeri yokð
4- Bu okulun giriþinde bir çok ülkenin bayraðýna rastlayabilirsiniz, ancak Türk bayraðýný göremezsiniz. Ama buna karþýn okul muhasebecinin odasýnda konferans salonunda Ýsaðnýn resimleri, tanrýnýn yani baba tanrýnýn tahtta otururken tasvir edilmiþ resimleri boy boy. üocuk eve gelince ð baba Allah beyaz sakallý bir adam mý, ben okulda resmini gördüm?ð diye soruyor.
Can sýkýcý çok detay var. Onlarý gelecek günlere saklýyorum. Fethullahçý arkadaþlar buradan yazdýklarýmý ihbar kabul edip gerektiði þekilde bu okul yönetimini uyarmazlarsa, Fethullahðýn okullarýný dünya üzerinde gezip görebildiðim kadar araþtýrýp kitap yazýp elaleme rezil edeceðim. Hem de ispatýyla, evraklý deliliyle.
Aþaðýdaki sorularý sormamý bizzat kardeþim rica etti.
1- Himmet paralarýný çocuklara domuz yedirtmek için mi topladýnýz
2-O kadar teþkilatýnýz var, 200-300 kilo sýðýr eti sosis, salam ve et alacak Türk üretici bulamadýnýz mý?
3-gurbet elde çocuklarýn kültürünü korumak için Türk olduðunu unutturmamak için okulunuza gönderiyoruz. Sizin bu düþüncesizliðiniz tamir olunmaz yaralar açmaz mý?
4-Gurbet elde çocuða Müslümanlýðý evde zor aþýlarken, okulda haç çýkartýp istavroz öðretmek için mi okul açtýnýz?
5 Her yere Ýsa, oðul, baba tanrý resimleri asan çalýþanlarýnýzdan utanýp insan bir bayrak asar, hadi sizi zorlayan yok Atatürkçü olun diyeð

Mektup gerçekten çok düþündürücü ama sürpriz deðil. Ben öteden beri bu tiplerle ilgili söylerim. Bunlarda biraz vatan, bayrak ve millet sevgisi olsaydý. Ganaðya, Ugandaðya deðil, yoksul çocuklarýmýzýn ýsýnmak için evlerinden tezek taþýdýðý; Doðu ve Güneydoðu Anadolu bölgesindeki ilçelere, köylere ultra modern okul yaparlardý.

Tüm olumsuzluklara raðmen tezekle ýsýnarak okumuþ ve örnek vatandaþ olmuþ, helal süt emmiþ çocuklarýmýz Atatürkðü de, iþbirlikçi vatan hainlerini de, kýmýl zararlýlarýný da çok iyi biliyor. Aslýnda hepimiz bu tipleri yakýndan tanýyor ve biliyoruz. Arþivler hain listesi ile dolu deðil mi?