ü ü M E Z

"Sevgili Okurlarım; Recep Tayip Erdoğanğın eski özel Kalem müdürü ve şimdiki Balıkesir Milletvekili Turhan üömezği biraz daha yakından tanıyabilmek açısından 16.06. 2005 tarihinde yayımlanmış olan bir yazıyı tekrar huzurlarınıza sunuyorum.

Selami Türkmen

Başbakan Erdoğanğın Rusya gezisi sırasında program dışı Vatan haini, kaçak, Nazım Hikmet Ranğın mezarını ziyaret eden ve ğMezarın Türkiyeğye getirilmesiğ hususunda elinden geleni yapacağını söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili Turhan üömez, bu seferde Ermenistanğı ziyaretinde Ermenilere, Ermenistan kapısının açılmasını Türkiye Cumhuriyeti parlamentosunda gündeme getireceğini, Ermenilerinde kendi parlamentolarında bu konuyu gündeme getirerek kapının açılmasını sağlamalarını gidip orda söylüyor.

Bu kadar yılışık yaklaşıma ise Ermenistan Parlamanto başkanı Arthur Bogdosharyanğda gayet küçükleyici bir cevapla isteğini söylüyor; ğİnsan, insanın kazara ayağına basabilir, Sizde 1915 ler de kazara da olsa bizim ayağımıza bastınız. üzür dilemeniz gerekmektedir.ğ Diyor.

İş bununla da kalsa iyi; üömez hemen savunmaya geçiyor, ğAma sizde bizim diplomatlarımızı öldürdünüz.ğ

Ermeni başbakanından kanları donduracak çok şımarık bir cevap geliyor;

ğTamam bundan sonra olmayacak!ğ diyor.

** ** **
27 Ocak 1973 yılında ABDğnin Saçta Barbara (Kaliforniya) kentinde 78 yaşındaki Yanıkyan isimli bir Ermeni, Bitmore Otelde, Türkiye'nin Los Angeles baş konsolosu Mehmet Baydar ve Konsolos Bahadır Demiri öldürüyor, ardından olay yerinde sesi çıktığı kadar bağırmaya başlıyor;

ğBen üldürdüm!.. İsteyerek, bilerek öldürdüm!.. Soykırıma uğrayan Ermeni kardeşlerimin intikamını aldım!..ğ

Daha sonraları Ermeni soykırımlı adalet komandoları (JCAG) olarak kendilerini adlandıran, ASALA terör örgütüne bağlı gruplar, 1973 ğ 1985 yılları arasında dünyanın her yerinde bulunan konsolosluklarımızda bulunan 30 ğ a yakın Devlet görevlisi Türk evladını şehit etmişlerdir.

Bu Ermeni dölleri kendi buçuk milletlerinin milliyetçiliklerini terör ve cinayet boyutlarına taşıdıkları halde, Ne yapıyor bu adam?

Bu Meclisğte bu adama sus diyecek bir meclis başkanı veya Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan vekili yok mu dur?

Ermenistanğı ziyaret eden bu adam, Ermenilerin bırakın Ermenistanğdaki yurttaşları için dışarıda bulunduğunu iddia ettikleri 7 Milyon Ermeni için neler istediklerini, hangi çalışmaları yaptıklarına şahit olmadı mı acaba?

Yukarı Karabağğda Türkiye ile Azerbaycan arasına bir bıçak gibi girip, oraları işgal eden bu Ermenistan yetkilileri değimlidir?

Bütün bu olanları nasıl mazur gösterebilirsiniz?

Akreditif politika yaptığını zanneden ve bununla da övünen bu adam, mutlaka ki hayatında bir daha göremeyeceği bu makam ve rütbeyi layık-i ile kullanamamaktadır. Büyük Millet Meclisi yetkili kurulları bu adamı bir kenara çekip, susmasını söylemelidir.

Bu Millet asla böyle temsil edilmez.

13.06.2005 - Hakikat Gazetesi Erzurum