Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: "GEÖ KALAN YAZI"

"GEÇ KALAN YAZI"

"GEü KALAN YAZI"

Eski yýl, eski baþbakan,eski cumhurbaþkaný,Eski milletvekili,Eski ramazanlar,eski bilemem ne..

Gördüðümüz gibi her þeyin eskisi var.

Nedense eskilerde hep makbul olanlardýrð

Sebebi ise gelenin, gideni aratacaðýnda saklýdýr..

Gelen gideni aratýr.

Vallahi dosdoðru bir ata sözü.

Gelen gideni arattý !!

Menderes ð Ýsmetði

Demirel - Menderesi

üzal - Demirelði

Yýlmaz - üzalý

Tayip - Yýlmazý ( mumla arattý)

AKP'de üst düzey yöneticiler ne kadar saklarlarsa saklasýnlar çokalrýnýn babasý noel denen adamýdýr..

ama Türklerin deðil !!!

Ecevit ile Tansuðyu söylemiyorum,

Ecevit Türk insanýna, elli sene yalan söyledið

Bunlarýn hepside Atatürkðü bize binlerce defa arattýlar. O günden bu güne, Türk milletinin duruþ yeri belli deðil !!

Kilise mi !

Cami mi ?

Haç mý !

Hilal mý ?

Bu gün geçen yýlý lanetleyip, yenisini kutluyoruz. Bütün yurt sarhoþ bazýlarý birkaç saatliðine geçen yýlýn acýlarýný unutacaklar , bazýlarý ise her dem eðlendiði gibi bu gün yeni bir yýla girdik diye vur patlasýn çal oynasýnýn gümbürtüsünü þirretliðini ve þaklabanlýðýnýn dozunu artýracak. Ýþin özü o zaten her gün ayný þeyleri yapýyor,her gün yeni bir þeyler kutluyor..

Hýrsýz taifesi, lüks otellerde Hülya Avþarð ýn ve veya diðer zinaatcýlarýn, kimilerine göre göðüs dekolteleri ile bana göre ise fora edilmiþ memelerini seyretti veya zevk yoksunu bazýlarý ise bilmem hangi Kürdün su aygýrðý gibi baðýrýþý, ile yenideledikleri yýla girdiler..

Bunca rezaletin arkasýndan bu defada cüppe giyerek müslüman kisfesi ile kurbanda kesti..

Bu soysuz ve arlanmaz, Ýki yüzlü Ecmain taifesi neler yapýyor acaba diye düþünmeden kendimi alamýyorumð

Onlarda ormanýn bir yerinden, bir çam fidanýný sökerek, evin içinde gözden ýrak yeni yýla girmenin, verdiði heyecaný yaþayacaklar..

Acýlarýný unutmak isteyenler..

Birkaç saat sonra ayýlýnca eskisinden de berbat takvimdeki günler yine ayný yerlerinde Cumartesi Pazar pazartesi iþi olmayan iþ arayacak, iþli iþine köylü köyüne gidecek. Eskisinin aynýsý hatta biraz daha diþlileri pas tutmuþ bir yeni yýl görecekler.

Kendi kendine sormadan yapamayacaklar hani bunun neresi yeni eski tas eski hamam,,

Bu defada eski yýlý arayacaklar,gelen gideni aratacak....

Sorunlar aynýð

Dertler ayný..

Tek fark ayýlmak veya ayýldýðýný sanmak,

Bence Türk milleti, Yýlardýr sarhoþ, hem de zil zurna..

Ayýldýðýný sanýyorsa aldanýyorlar,

Ne zaman ayýlacaðýnýzý ben size söyleyeyim mi

Irakðýn baþýna gelenlerin, geldiði gün..

Bir sabah bir Rum Ermeni veya Yahudi yanýnda avukatý ile kapýnýu çaldýðý çaldýðý gün..

Irzýna namusuna el atýldýðý gün..

Hýrsýz gazete patronlarý ile, çanak yalayýcý yalakalarýnýn Tv ekranlarýndan ve gazete köþelerinden kovulduðu gün..

üç kaðýtçý politikacý müsveddelerinin cek ve caklarýný dinleyip onlarý alkýþlamadýðý gün..

Ne zaman sarhoþ oldular derseniz..

11 kasým 1938 de yavaþ yavaþ demlenmeye baþladýk.

1950 li yýllara kadar çakýr keyif olduk.

Ellili yýlardan 60 lara kadar, iyice sarhoþ olduk.

60 seksen arasý, içki duvarýný aþtýk.

Seksen 2005 arasý zývanadan çýktýk..

Siz ayýldýðýnýzý mý sanýyorsunuz ?

Nah ayýldýnýz !!!

Ayýk olan gelecek, tehlikeyi sezer!

Ayýk olan elindekinin kýymetini bilir..

Ayýk olan memleketi, odp'lerine teslim etmez.

Ayýk olan Hýrsýzý alkýþlayýp , namussuzu övmez..

Sizin anlayacaðýnýz, sizin sarhoþluðumuz ancak kafanýz duvara deðince geçecek ama o zamanda iþ iþten geçmiþ olacak.

Biz en iyisi o günü görmektense hiç ayýlmayalým daha iyi..

Bakýn Görün 2005ðiiiii nasýl arayacaksýnýzð.

Bekleyin görünð..

No el babanýz size yani yýlda en getirecek..

Buda son sözüm..

Heybeli ada da ruhban okulunun açýlýþýna neden karþýsýnýz bilmem, beklide iþ olsun diye.

Bana kalýrsa ilk talebeleri sizin çocuklar olsun..

Benim burada acýdýðým.

Avrupalý hýyarlardýr Türkleri Hýristiyanlaþtýrmak için neden bu kadar çaba ve milyonlarca dolar sarf ederler bir türlü anlamamð

Bu yazýya bakýp ta. Softanýn Tekidir demeyesiniz, ben rakýyý severim, birde yanýnda da klasik Türk musikisi olursa, beni alýr götürür.

Dikkat edin yýlbaþý gecesidir diye binlerce dolar harcayarak, sizlerin dinlediði erkek ve diþi gergedan anýrmasý deðil.

ben hep bunlarý dinlerim, yalnýz yýlabaþý dediðiniz gün deðil

Dede efendiden.

Dede efendi

Ben seni sevdim seveli kaynayýp coþtum.

Aklýmý yaðmaya verip,fikrimi þaþtým

Mecnuna eþ olup çöllere düþtüm

Sor güle bülbül ne çeker yarýn elinden

Bir dahi gül koklamam yarýn elinden.

Derse

Hüseyni veya rast veya nihavent veya uþak hüzzamda olur.. makamýnda hiç fark etmez..

üst satýrda rakýyý sevdiðimi söyledim..

Ama Hýristiyanlýðý kutlamak için, kadeh kaldýrýrým demedim ð

ünce bir düþünün, siz kimsinizð

Hýristiyan mý ? No no

Musevi mi ? No no

Müslüman mý ? Yes yes görüyorsunuz ya þizlerden çoklarý kendi Türkçe sini bile kullanma ihtiyacý hissetmiyor..

Yarým aðýz he !!!

Dersekð ki !!!!!

Gazeteci Hasan tahsinin gerçek adýný bilirmisiniz ? bilmezsiniz ama ama ( Ýð-Pð-Pð.Hð)LARIN doðum tarihine kadar bilirsiniz.

Ecmain taifeside saidi (Nursi) denen þerefsiz Türk düþmaný kürdün melanet herifin her bir melanetini bilir.

Ama Atatürkðe gelince olmadýk çamuru atarlar..

Sizlerden bir çoklarý uyurken Müslüman, uyanýnca papadan da azýlý Hýristiyansýnýz bunu bilinð

BÝR SüRü SüRTüK ÝNCÝL DAGITIYOR !!!.

TüRKLüÐü üüKERTMEK ÝSTEYENLER, DÝÐER YANDAN DA, ZATEN KAVRAM KARGAþASI YAþAYAN MüSLüMANLARI üüKERTMEYE üALIþIYOR...
    ÝSTANBUL'UN GüBEÐÝNDE ÝSTÝKLAL CADDESÝ'NDE AÐZI AüIK AYRAN BUDALASI GENüLERÝMÝZDE ÝNCÝLLERÝ ALIYOR...

Ýstanbul''un göbeði Beyoðlu''nda Türk delikanlýlarýna gülümseyen süslü püslü kýzlar, kurduklarý sýcak diyalogla misyonerlik yapýyor ALIMLI, BAKIMLI VE GüZEL Dinler arasý diyalog hainliði ve AB''ye uyum süreci Türkiye''nin temellerini dinamitledi.

Bir yandan Türklük diðer yandan da Müslümanlýk çökertilmeye çalýþýlýyor.

Misyoner, artýk Baþkent Ankara''nýn ve Ýstanbul''un göbeðinde manken gibi güzel kýzlar sayesinde açýkça faaliyet icra ediyor. HEDEFLERÝ 1 MÝLYON ÝNCÝL Tehlikeye dikkat çeken Türk Silahlý Kuvvetleri, ðülkemizdeki ve Dünyadaki Misyonerlik Faaliyetlerið baþlýðýyla bir rapor hazýrladý.

Buna göre, Protestan misyonerleri, 2020 yýlýna kadar kadar nüfusumuzun yüzde 10ðunu Hýristiyanlaþtýrmayý ve 1 milyon adet Ýncil daðýtmayý hedefliyor. 5 BÝN KÝþÝYÝ KANDIRDILAR Yine ayný raporda, Ýslam dininden Hýristiyanlýk dinine geçen Türk vatandaþlarýnýn sayýsýnýn 5 bin civarýnda olduðu belirtiliyor.

Türkiye''de, 47''si Protestanlara, 9''u Bahailere, 13''ü Yehova þahitlerine ait olmak üzere 69 adet resmi olmayan ibadet yeri bulunduðuna da dikkat çekildi. üyle bir gülüyor ki.. Beyoðlu''nda yolun orta yerinde duran ve deðme mankenlere parmak ýsýrttýracak kadar güzel olan kýz, gözüne kestirdiði yaðýz Türk delikanlýsýna sýcak bir gülümsemeyle yaklaþýyor.

"Merhaba" deyip duraklamasýný saðlýyor...

Sonra, gözlerinin içine bakarak çantasýndan çýkardýðý Ýncili tutuþturduðu elini yavaþça sýkýyor...

Güp incil çantada Bizim eðitimsiz din ve milli ahlaktan yoksun, oðlumuzda papazýn potasýnda..

haydi kolay gelsin..

Mehmet Dalmaz

mandereka
    Guest

tebrik

sizi güzel yazýnýz için kutluyorum gerçek yazýlar her zaman okunur