Almanya Notlari

ALMANYA NOTLARI ...........Ali Paþa Akbaþ kanal Avrupanýn kurucusu

Almanyaðda kaldýðým þu kýsa süre iç

inde gözlemlediðim, hatta þahit olduðum ve dinlediðim hadiseleri.

Siz sevgili ðtemizellerð sitesi izleyicilerine sunmak istedim!!!!!

Görmüþ olduðum ve dinlediðim olumsuzluklarýn yanýnda beni hatta ben türküm diyen herkesi mutlu eden göksünü kabartan. hadiselerin yanýnda elbette üzüntü verenlerde olmuþtur..

MUTSUZ EDEN HADÝSELER

Daðýlmýþ aileler. Uyuþturucu baðýmlýsý olmuþ gençler.

Daha ötesi ne Türk kalabilmeyi becermiþ nede alman olabilmeyi becermiþ bir genç kuþak..

Almanlar da kaybetmiþ bizlerde.. Artýk o çocuklar bizim deðil ama onlarýnda deðilð

Bu gençlerimiz ailelerinden kopmuþlar. Bir bilinmeze doðru sürüklenmektedirlerð

MUTLU EDEN GELÝþMELER

Artýk o Almanyaðnýn 1960 yýllarda aðzýndaki diþleri dahi kontrol ederek götürdüðü, itip kalktýðý Türkler yok..

Yeni kuþak Almanðyada varlýðýný tescil ettirmiþ her köþe baþýnda bir tabela asmýþ.

Avukat olmuþ

Ýþadamý olmuþ

Bir çok iþletme kurmuþlar

Gazeteler çýkartmýþlar.

Tv. Yayýný yapmaya baþlamýþlar.

Vergisini ödeyen. Almanyaðnýn geliþmesine katkýda bulunan, bir toplum oluvermiþlerð

Anlayacaðýnýz her konuda, her yerde bizde varýz demeyi baþarmýþlar..

BURADA þUNU BELÝRTMEDEN GEüEMEYECEÐÝM..

TüRK ÝNSANI: HÝü BÝR ZAMAN HAÝN VE ÝHANET ÝüÝNDE OLMAMIþ!!

BULUNDUÐU YERÝ SEVMÝþ VE ORAYA BüTüN SEVGÝSÝNÝ VE SADAKATÝNÝ VERMÝþTÝR..

O üLKE ANLAMASADA!!!

AKSÝNÝ HÝü DüþüNMEMÝþ. VE üZ VATANI GÝBÝ, SEVÝP SARILMIþTIR..

BÝRDE UFAK TEFEK YEREL GAZETELERÝN DIþINDA KANAL AVRUPA ÝSÝMLÝ BÝR TV. KURMUþLAR.

AVRUPALI TüRKLERÝN BULUNDUÐU BüLGENÝN TAMAMINA YAYIN YAPAN KALDIÐIM SüRECE BU TV.YÝ ÝZLEME ÝMKüNI BULDUM.

ÝSTERDÝMðKÝ!!! KURUCULARINI VE YAYINA HAZIRLAYANLARIN, BÝRE BÝR ELLERÝNÝ SIKAYDIM.

NE YAZIKðKÝ!!! BU þANSI YAKALAYAMADIM..

TüRK VE MüSLüMAN OLAN üLKEMDE YAYIN YAPAN TV. KANALLARI HER TüR REZÝLLÝKLERÝ TOPLUMA PROÐRAMMIþ GÝBÝ AKTARIRKEN..

KANAL AVRUPA TELEVÝZYONUNUN EKRANINA üIKACAK OLANLARIN KIYAFETLERÝNÝN YAKIþIR VE üLüüLü OLMASINI ÝSTEMESÝNÝ DUYMAM!!!

TAKDÝRLERÝMÝ BÝR KAT DAHA ARTIRMIþTIR..

KANAL AVRUPA TELEVÝZYONUNUN KURUCUSU SAYIN ALÝ PAþA AKBAþðA VE BüTüN PERSONELÝNE BURADAN TEþEKKüR ETMEYÝ BÝR BORü BÝLDÝM..

þÝMDÝ KANAL AVRUPA TELEVÝZYONUNUN KURUCUSU ALÝ PAþA AKBAþIN NEDEN TüRKüE BÝR TV KANALI ÝLGÝLÝ YAZISINI DÝKKATÝNÝZE SUNUYORUM..

BURADA UNUTULMASI MüMKüN OLMAYAN BÝR KÝþÝLÝK OLAN..

HER TüRKðüN DERDÝNE VE SIKINTISINA, HÝü üþENMEDEN KOþAN.

SEVGÝLÝ ðMEHMET ALÝ üLMEZ KARDEþÝMÝZEDE BUNLARI BANA YAþATTIÐINDAN DOLAYI TEþEKKüRü ETME FIRSATINI YAKALAMIþ OLMAKTAYIMð

NEDEN TüRKüE BÝR TV KANALI ?

WARUM EIN TüRKÝSCHSPRACHIGER. SENDER ÝN EUROPA?

Geri dönme planlarýyla geldiðimiz ülkenin yeni yerlileri olduk ve buralara yerleþtik. Artýk bulunduðumuz ülkelerde kalýcýyýz.

Bu madalyonun bir yüzü. Diðer yüzü ise, býrakýp geldiðimiz ülkeye olan baðlýlýðýmýz.

Kaderin cilvesi buralarda ðYABANCI, ANA VATANIMIZDA ÝSE ALMANCIð olarak adlandýrýlýyoruz.

Bu peþin hükümlerden kaynaklanan yanlýþ nitelendirmeyi ortadan kaldýrmada iletiþim araçlarýnýn en etkilisi olan televizyonlara çok büyük görevler düþmektedir..

Güzellikleri çoðaltmak menfilikleri azaltmak, sürtüþmesiz uyumu saðlamaya katkýda bulunmak için þimdilik en etkili vasýta televizyon..

Bunun için bu zorluklarla dolu olan yola çýkmýþ bulunuyoruz.

Demiþtir.