Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Hacýlar, Hocalar, Paragözler

maturidi
    Guest

Hacýlar, Hocalar, Paragözler

Hacýlar, Hocalar, Paragözler

Türk Hükümetleri buradaki insanlarýn insan olduðunu görmeli buraya sosyolog, psikolog ve gerçek dinadamlarý göndermelidir. Dinadamlari için gerçek din adamý diyorum. üünkü burdaki geleneksel Hocalar bu meseleri çözemezler. Onlar sadece zaten ibadetini yapanlara 30ðcu defa 40ðcý defa apdest´den, namazdan ve oruçtan bahsederler ve günde bazen üç bazen, dört vakit namazýný, yani toplam günde 1-2 saat camide oyalanarak hizmetediklerini zannederler ve geneliklede asýl iþleri para, arsa, av, araba, yeme ve icme gibi iþlerle uðraþýrlar. Oysa papazlar sadece 8 saat deðil iþ saatinin hariçindede her zaman, her yerde insanlara her bakýmdan yardýmcý olarak gönülerini kazanmaya bakarlar. Tabiki hocalarýn hemen hemen hepsinin böyle olmasý büyük felaket, benim 22 yýl teþkilatlarda ve camiilerde görev yaptýðým zamanlarda karþýlaþtýðým hocalarýn %99´i bu tür sözde hocalardýr bunlar fayda yerine zarar vermektedir.

Hangi hoca ceyaevlerindeki binlerce Türk gencinden birkacýný ziyaret etti, hangi hoca hastanelerdeki hastalarý ziyaret etti, hangi hoca hangi spor kulübüne giderek gençlerle kaynaþtý, hangi hoca çeþitli sebeplerle boþanýp sýðýnma evlerine (Frauenheim = kadýnevleri) sýðýnan çaresiz ve kimsesiz Türk kadýnlarýna yardýmcý oldu, hangi hoca kahvehanelere gidip ordaki insalara yardýmcý olmaya çalýþtý. Oðlum MUHAMMED Alimði Yuvaya yer yoktur diye almadýlar, benim tanýdýðým bir papaz bir telefonla hemen çoçuðun yuvaya alýnmasýný saðladý. Bizim sahabe gibi hocalara ihtiyacýmýz var, dünyalýk peþinde koþan tafra yapan deðil, yoksa Avrupadaki yüzbinleri kaybedebiliriz.

Günümüzde beslenme ve saðlýklý yaþamada gayri müslimer sanki sünete uyuyorlarmýþda müslüman olduðunu iddia eden bizlerse gayri müslimler gibi yaþýyoruz. Kilolu papazý çok zor görürsünüz, ama TVðlerdeki mevlit kandilerine bir bakýn buradaki hocalar ve mevlithanlar sanki sumo güreþcisi gibiler, bunlarýn ayet ve hadisten haberdar olmadýklarýna inanmak isterdim. Avrupadaki Türkler için gelen dinadamalarýnýn dinadýna yaptýklarý pek birþey yok, varsa yoksa yemek, içmek ve gezmek, sanki buraya tatile gelmiþler. Bu Hocalar Papazlarýn günlük çalýþmasýnýn % 10'nu bile yapmýyorlar. Sonrada yeni yetiþen nesil Almanlaþýyor, Fransýzlaþýyor, Ýngilizleþiyor vs, diye ediþeleniyoruz. Peygamber efendimiz ðAllahin en nefret ettiði kiþiler; çok uyuyan, çok yiyen ve çok içen kimselerdirð buyurmuþtur. Bunuda en çok hacý, hoca diye anýlan insanlarda görmekteyiz. Gerçek dinadamýda var mý? Evet var ama sadece % 1 belki.

Diyanet camilerinde Kuran Kursu ve dindersi ciddiye alýnmýyor, hocalar malum yeme, içem ve gezmedeler ve yerlerine hep cahil birini vekaletten býrakýp kayýp oluyorlar. Bunlarla bu milletin hali dahada periþan olur. Camilere milyonlar (euro) harcanýyor, ama cuma namazý dýþýnda kapýsýna kilit vurulup herkes kayýp oluyor. Süleymencýlar ve milli görüþcülerse islam adýna hurafe öðretiyorlar. ülkücüler ise bu tür faliyetlere pek ilgi duymuyorlar, çünkü emirle hareket etmeye alýþmýþlar, Bahçeli hazretleri emir verecekki ülkücüler iþ yapsýn. Meydan böylece Gizli Kadinal Fetoþun adamlarýna kalýyor. Onlarda yavaþ yavaþ islam diye misyonerlik faliyeti yürütüyorlar.

Allah islamýn sancaktarý olmuþ ve olacak (inþallah) bu Milleti korusun.

atoybil
    Guest

Kenevirin Yantesirleri:

Kenevirin Yantesirleri:
    Kenevirin meyvesinin ve yaðýnýn hiçbir yantesiri yoktur, fakat otundan (üiçek ve Reçinesiden) elde edilen esrar veya marihuana (üiçek ve üiçek civarýndaki yapraklardan) 1 gram sigara ile içildiðinde takriben 20 mg THC yi kiþi enhalirin yapmýþ olur. THC çok tehlikeli bir maddedir ve kiþide baðýmlýlýða sebep olur ve zamanla kiþi esrarlada yetinemeyerek daha tehlikeli keyif verici maddelere (Eroin, LSD gibi) müptela olur. Esrar kulananlarda: Korku, panik, herseyi olumsuz görme, kendi içine kapanma, aðzýn kurumasý, baþdönmesi, basaðrýsý, kalpatýþlarýnýn hýzlanmasý, kronaryetmezliði, konsentrasyonzafiyeti, þizofreni, depresyon, halusunasyon (Hayaletler görme) ve üþüme gibi hallergörülebilir. Sürekli esrar alanlarda, kronik nefesyollarý rahatsýzlýklarý, bronþit, farinjit ve astým gibi rahatsýzlýklar daha kolay yerleþir ve kronikleþir. Piskolojik olarak, nemelazýmcý, kayýtsýz (apatik) bir hal alýr ve dünyadaki deðerlere deðer vermez. Kanser özeliklede akcier-, ve bronþkanserine yakalanma rizikosu daha fazladýr. Erkeklerde sperme oranýn düþtüðü ve kötürümleþtiði, hamile kadýnlarda ise doðacak çoçuðun zayýf olduðu tesbit edilmiþtir.

Bugün (09.10.99) Saat 21.00 bana bir genç gelerek esrar baðýmlýsý olduðunu bundan kurtulmak istediðini ve kurtulamadiðini söyledi. Ben ona Almanyadan kendi durumunda milyonlarca insan olduðunu bunlarý tedavi için özel klinikler bulunduðunu bunun için Doktoru ile konuþmasýný tavsiye etim. Yusuf isimli bu genç eve gittiðinde bazen eline urganý alýp düðüm yaptýðýný sonra Allahý, Ahireti, Aile ve üoçuklarýný düþününce bundan vazðeçtiðini, fakat içinde büyük bir boþluk olduðunu, yaþamanýn bir anlamýnýn bir deðerinin olmadýðýný saaterlce aðlamaklý bir halde anlatý. Almanyada bu müptalaya yakalanmýþ onbinlerce gençten sadece biridir.

Türk Hükümetleri buradaki insanlarýn insan olduðunu görmeli buraya sosyolog, psikolog ve gerçek dinadamlarý göndermelidir. Dinadamlari için gerçek din adamý diyorum. üünkü burdaki geleneksel Hocalar bu meseleri çözemezler. Onlar sadece zaten ibadetini yapanlara 30ðcu defa 40ðcý defa apdest´den, namazdan ve oruçtan bahsederler ve günde bazen üç bazen, dört vakit namazýný, yani toplam günde 1-2 saat camide oyalanarak hizmetediklerini zannederler ve geneliklede asýl iþleri para, arsa, av, araba, yeme ve icme gibi iþlerle uðraþýrlar. Oysa papazlar sadece 8 saat deðil iþ saatinin hariçindede her zaman, her yerde insanlara her bakýmdan yardýmcý olarak gönülerini kazanmaya bakarlar. Tabiki hocalarýn hepsi böyle deðil fakat benim 20 yýl teþkilatlarda ve camiilerde görev yaptýðým zamanlarda karþýlaþtýðým hocalarýn %95´i bu tür sözde hocalardýr bunlar fayda yerine zarar vermektedir.

Hangi hoca ceyaevlerindeki binlerce Türk gnecinden birkacýný ziyaret etti, hangi hoca hastanelerdeki hastalarý ziyaret etti, hangi hoca hangi sporkulübüne giderek gençlerle kaynaþtý, hangi hoca çeþitli sebeplerle boþanýp sýðýnma evlerine (Frauenheim = kadýnevleri) sýðýnan çaresiz ve kimsesiz Türk kadýnlarýna yardýmcý oldu, hangi hoca kahvehanelere gidip ordaki insalara yardýmcý olmaya çalýþtý. Oðlum MUHAMMED Alimði Yuvaya yer yoktur diye almadýlar, benim tanýdýðým bir papaz bir telefonla hemen çoçuðun yuvaya alýnmasýný saðladý. Bizim sahabe gibi hocalara ihtiyacýmýz var, dünyalýk peþinde koþan tafra yapan deðil, yoksa Avrupadaki yüzbinleri kaybedebiliriz.

http://www.bitkiseltedavi.com/sayfalar/kenevir.asp

Benim yukarýdaki açýklamalarýmý eleþtirenlerin maksadýnýn ne olduðunu analamýyorum. Fakat sezgilerime göre esrar kulanmanýn hiçte kötü birþey olmadýðý vurgulanmaya çalýþýlýyor. Esrar kulananlarda beyin hücrelerinin % 30 varan oranda öldüðü ve kiþinin zamanla aptalaþtýðý tesbitedilmiþtir. Esrar kulananlarda önce konsentrasyon zafiyeti görülür, dinliyormuþ ve anlýyormuþ gibi baþýný salalar, fakat aniden tekrar sohbete baþlar ama konu ile ilgisi olmaya baþka konulardan konuþur ve dinleyenleri þaþkýna çevirir. Buna ilave olarak görme bozukluklarý ve duma bozukluklarýna sebep olur.

Esrar kulanan bir tanýdýðým (M. ü...)halla yoðun bakýmda ve bir kaç defa beyin ve göz amaliyatý olmasýna raðmen rahatsýzlýklarý azlmýyor artýyor. Doktorlarý bunu uzun süre esrar kulanmasýna baðlýyorlar. Baþka bir tanýdýðým (Ý. ü...) ise esrar kulanmasý nedeniyle depresyona girdi ve bir yýl psikolojik tedavi görmesine raðmen durumunda pek düzelme olmadý ve þu anda benim tavsiyeettiðim bir þifalý birtki ilaçý kulanmaktadýr ve durumu þu anda eskisine göre iyileþti, ama esrar baðýmlýlýðýndan kurtulamaýyor.