Sabahattin üNKÝBAR

Cuma protestocularý neredesiniz?
Cuma günleri protestocularý vardý hani her hafta namaz çýkýþýnda gösteri yapanlar. Kafir devlet, Ýsrail-ABD uþaðý iktidar diye baðýrýp vaveyla koparanlar.
Sahi ne oldu onlara? Neden AKP geleli hiç mi hiç görünmezler?
Yoksa AKP geleli asrý saadet benzeri bir döneme kapý aralandý da haberimiz mi yok?
Ýyi de onlar baþörtüsüne-türbana özgürlük diye baðýrmazlar mýydý?
Yoksa baþörtüsüne özgürlük geldi de haberimiz mi yok!
Ýmamhatiplere eþit hak diye haykýrmazlar mýydý?
Bu okullara eþitlik geldi de biz mi
iþitmedik!.
Deðilse soruyorum o zaman bu suskunluk niye?
Devam edelim:
Kahrolsun Ýsrail, lanet olsun ABD demezler miydi?
Derlerdi ise aylar ve hatta yýllardýr Irakðta devam eden yüzyýlýn zülmü yani Müslüman katliamýna raðmen neden AKP öncesinde her hafta yaptýklarý eylemlerden bir tanesini bile yapmazlar?
Kýbrýs için, Kerkük için, üeçenistan için dün yapýldýðý gibi bugün neden itiraz bayraklarý çekilmiyor?
Ýktidarda AKP var da ondan deðil mi?
Demek sizin için baþörtüsü de, Ýmamhatipler de, Kýbrýs da, Kerkük de, Siyonizim de, ABDðde, söylediklerinizin tamamý istismar yani amaç deðil araçmýþ.
üyle olmasaydý AKP döneminde de bunu gösterir, eylem koyardýnýz.
Evet sevgili okur, bunlar budur ve ben bu mukaddesat simsarlarýný öðrencilik yýllarýmdan bilirim.
Metin Yükselðin öldürülmesi sonrasýnda Fatihðte oturan ben, her Cuma günü namaz edasý için gittiðim Fatih Camiiðne, ilk gidiþimde saldýrýya uðramamdan ötürü uzun dönem bir daha gidemedim. Sokmadýlar beni. O dönem Fatihðte oturanlar bilirler, bu tayfa o çevrede kendilerince ðkavmiyetçið avýný baþlatmýþtý. Ne yalan söyliyeyim muhteþem dinimizi ve temiz inançlarýmýzý siyasi ve ticari ikbal saðlamak uðruna forma yapan bu güruhu hiç mi hiç sevemedim. Sevemedim çünkü bunlarýn iki yüzlülüklerinin çok yakýn þahidiyim. Bunlar ve medyalarý 80ðli yýllarda banka reklamýný bile haramdýr diye gazetelerine basmazken, çok deðil 10 yýl sonra býrakýn reklamlarýný basmayý banka sahibi oldular!
Dýþ dinamiklerin oyuncaðý
Tamam belki deðiþmiþ pardon geliþmiþlerdi de yüce dinimiz acaba buna cevaz veriyor muydu? üyle ya 10 yýl önce haram olan 10 yýl içinde nasýl helal hale gelmiþti?
Dar-ül Harp(küfür devleti) saydýklarý devletin yani belediyenin otobüslerine kaytararak beleþ binmeye domuzdan kýl koparmak olarak bakan bu tayfa, emin olun çýkarlarý uðruna kýlýktan kýlýða girerler ve bunu da kendilerinin ihtiyaca göre ayaküstü uydurduklarý içtihat ya da yorumlara dayandýrýrlar.
Hayýr hayýr, samimileri elbette tenzih ediyorum, ama emin olun Ýslam motifli siyasi ve cemaat yapýlanmalar daki çekirdek kadrolar -birkaç istisna- dýþýndakiler, sadece sahtekar ve riyakar deðil, ayný zamanda dýþ dinamiklerin de oyuncaðý durumundadýrlar.
Ýþin ilginç olaný ne biliyor musunuz, bu gruplarýn bir kaçýný iþ gereði çok yakýndan bilen biri olarak söyliyeceðim, bu cemaatlerin tamamýnýn birbirinden nefret etmesi ve diðerlerini küfürde olmakla itham etmesidir.. Zira her cemaatýn müridine göre vekil(!) kendi þeyhleridir. Diðerleri ise þirktedir. Hülasa o çevrelerde Ýslam inançtan ziyade ideolojidir ve o ideolojilerin Karl Marksðý da kendi önderleridir.
Gerçek bir Ýslam alimi, Atatürkðün yaptýðý en önemli hizmetlerden biri de tekke ve zaviyelerin kaldýrýlmasýdýr, zira bunlar kaldýrýlmasaydý, býrakýn her bölge ve þehrin ayrý bir mezhebi ya da tarikatý-cemaatý, her mahalle ya da sokaðýn ayrý inancý olurdu demiþti... Doðru deðil mi? Ýslamý öncelikle bu Ýslamcýlardan kurtarmak gerekmiyor mu?... üstad Necip Fazýl bu halleri görse ne derdi acaba?