Netekim mahkemelik olacak
Yaptýðý açýklamayla büyük tepki çeken Evren hakkýnda suç duyurusu yaðýyor.Muðla Cumhuriyet Baþsavcýsý Yurtseven, 7. Cumhurbaþkaný Evrenðin sözleriyle ilgili soruþturma baþlattý

Baþý fena halde dertte
MuÐla Cumhuriyet Baþsavcýsý Mehmet Yurtseven, 7. Cumhurbaþkaný Kenan Evrenðin, ðTürkiye 8 eyalete bölünebilirð sözleriyle ilgili ðÝlgili birimlere talimat verdim, inceleme baþlattýk. Suç unsuru varsa gereði yapýlýrð dedi. üte yandan, yurdun diðer þehirlerinde de çok sayýda kiþi ve sivil toplum örgütü, Evren hakkýnda suç duyurusunda bulunmaya baþladý.

Savcýlýk olaya el koydu
Muðla Cumhuriyet Baþsavcýsý Mehmet Yurtseven, 7. Cumhurbaþkaný Kenan Evrenin ðTürkiye 8 eyalete bölünebilirð þeklindeki sözleriyle ilgili soruþturma baþlattýklarýný söyledi. Yurtseven, yaptýðý açýklamada, konuyla ilgili araþtýrma baþlattýklarýný söyledi. Baþsavcý Yurtseven, þunlarý kaydetti: ðÝlgili birimlere gerekli talimatý verdik. Araþtýrma aþamasýndayýz. Evren, bu sözleri dedi mi? Demedi mi? Kime, ne zaman konuþtu, bu konularý inceliyoruz. Ýncelemenin ardýndan suç unsuruna rastlanýrsa, yetkilerimizi kullanacaðýz. Konu inceleme aþamasýnda olduðu için bu konuda konuþmuyoruz. Ancak, açýklamalarda suç unsuru varsa gereði yapýlýr.ð

Suç unsuru görüyorum
Muðla Baro Baþkaný Ayla Kara ise konuyla ilgili, ðBen, bu açýklamalarda suç unsuru görüyorum. Arkadaþlarýmla bu konuyu görüþeceðiz. Toplantýdan çýkan karar doðrultusunda suç duyurusunda bulunabilirizð dedi. Kara, ðCumhurbaþkanlýðý yapmýþ kiþinin açýklamalarý iþaret olarak algýlanabilir. Bu açýklamalar, ülkeyi bölmek isteyenlerce yanlýþ yerlere çekilebilirð diye konuþtu.