ASELSAN'DAKÝ SIR üüZüLDü ( 3 intiharýn sýrrý )

Bundan bir kaç yýl öncesine kadar F-16 üretim merkezi TAI de uçaklarýn dost-düþman tanýmlamasýný yapan elektronik sistemi bir tane dahi Türk mühendisin giremediði bir bölümde üretiliyordu. Bu sistem Türk F-16 sýnýn bir uçak ile karþýlaþtýðýnda karþýdakinin dost mu düþman mý olduðunu pilota iletiyordu. Yalnýz burada bir sorun vardý. Bir Türk F-16 sý stratejik kadim dostkarýmýzdan (!) ABD, Ýngiliz veya Yunan uçaklarýndan biri ile karþýlaþtýðýnda onlarý DOST görüyordu. Bu da bir savaþ halinde Bu kadim dostlarýmýzýn (!) bizi sinek avlar gibi avlayabilmesi anlamýný taþýyordu. Aselsan mühendisleri 6 ay gibi kýsa bir sürede ABD tarafýndan bize güdülen bu uçak tanýma sisteminin hakimiyetini leyhimize çevirmeyi baþardý. ABD'nin yýllarca çalýþarak kurduðu tezgah, dahi Türk mühendisleri tarafýndan kýsa bir zamanda bertaraf edilmiþti.

*Peki dahi mühendislerimiz þimdi ne ile uðraþýyorlardý?
*Kadim dostumuz (!) ABD, sadece uçak tanýma sistemini elinde tutma kozunu
elinde bulundurmuyordu. Bundan daha vahim ve önemli bir kozu var:*
*ABD, herhangi bir savaþ veya askeri operasyon sýrasýnda ABD tarafýndan satýlmýþ veya modernize edilmiþ elektronik sisteme sahip uçak, helikopter, tank, zýrhlý birlikler, izleme sistemleri gibi hayati araçlarý

**UYDUSUNDAN VERDÝÐÝ BÝR EMÝR ÝLE SAF DIþI BIRAKABÝLÝYOR.*

*Yani, kendi yaptýðý bu elektronik sistemler istendiði anda uzaktan kumanda misali uydulardan kontrol edilebiliyor. Bu Türk Ordusunun savaþ baþlamadan yenilgisi anlamýna geliyor. *Ýþte 3 dahi mühendisin katlinin nedeni : *Aselsan mühendisleri, uçak tanýma sistemlerinin MÝLLÝLEþTÝRÝLMESÝ konusundaki baþarýsýndan sonra, benzer bir baþarýyý bu ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dýþý býrakýlmasý, uydu müdahakesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemlerin geliþtirilerek silahlý gücümüzün MÝLLÝLEþTÝRÝLMESÝ için çalýþýyorlardý. Bunlardan 3 gencimiz kadim dostumuz (!) tarafýndan þEHÝT edildi.
*Dostumuz bu sistemi EþREF BÝTLÝS PAþA'NIN þEHÝT EDÝLMESÝNDE DE içinde bulunduðu helikopterde kullanmýþtý.

*Uyumaya devam etmek isteyenler, UYUMAYA DEVAM EDÝN!*
*Kaynak: Kuvayi milliye gazetesi*

Subject: aselsan da ki gizemli ölümler
Tarih: 7 Aðustos 2006
Yer: Pursaklar-Ayancýk Yolu(Ankara)
Aselsan'da çok önemli projelere imza atan 31 yaþýndaki makine mühendisi
Hüseyin Baþbilen bir aracýn içinde ölü bulunuyor. ODTü mezunu mühendisin sol el bileðinde ve boynunda kesik izleri var. Otopsi sonucu "intihar etmiþtir"deniliyor.
Tarih: 16 Ocak 2007

Yer: Gölbaþý(Ankara)
Aselsan'da çalýþan ODTü mezunu elektrik mühendisi 30 yaþýndaki Ali ünsem ünal aracýnýn içinde tabancayla intihar ediyor.3 yýldýr Aselsan'da çalýþan mühendis ölüyor.
Tarih: 26 Ocak 2007
Yer: Batýkent(Ankara)
26 yaþýndaki ODTü mezunu elektrik mühendisi Evrim Yançeken evinde intihar ediyor. 2 yýldýr ASELSAN'da görev yapan 26 yaþýndaki Evrim Yançeken,7. kattaki evinin pencerisinden atlýyor. Genç mühendis ölüyor.
Yüksek lisans yapan genç mühendisin, uzun süredir tez için çalýþtýðý ve bu nedenle psikolojisinin bozulduðu iddia edildi. Bir de intihar notu býrakmýþ: "Artýk dayanamýyorum. Psikolojim çok bozuldu. Yüksek lisans
tezimle ilgili büyük sýkýntýlar yaþýyorum. Ýntiharýmdan kimse sorumlu deðil. Ailemin üzülmesini istemiyorum.
7 Aðustos'taki ilk intiharda þüpheler vardý. Mühendis Hüseyin Baþbilen'in vücudundaki kesikler için "kendi yaptý" dendi. Gölbaþý'ndaki 2. intihar da mühendis Ali ünsem ünal,aracýnýn içinde baþýndan vurulmuþ bulundu. "Ýntihar etti" dendi. Batýkent'teki 3. intiharda ise Evrim Yançeken intihar notunu yazýp 7.kattan kendini attý.
Dikkat ederseniz 3 ölüm de farklý biçimde gerçekleþiyor. 3 farklý intihar metodunu uyguluyor mühendisler.
Ýntiharlar son 6 aya sýkýþmýþ. Ýlginç. Aselsan, TSK'nýn dýþa baðýmlýlýðýný azaltmak için kurulmuþ bir þirket. En önemli özelliði aviyonik bakýmýndan bunu büyük ölçüde baþarmýþ olmasý.Bu aviyonik meselesi çok önemli. 650 milyon dolara F-16'larýmýzý ABD modernize edecek ya, iþte o uçaklarda bizimkilerin yapamadýðý tek þey
aviyonik sistemler.Dýþa baðýmlýlýk o yüzden.

Türkiye'nin en parlak üniversitesinden mezun olmuþ 3 parlak mühendis.
Türkiye'nin en parlak kuruluþlarýndan birinde iþ buluyorlar.
Türkiye standartlarýna göre hayli iyi maaþ alýyorlar.
Ve "yüksek lisans tezi sýkýntýsý" onlarý intihara sürüklüyor.

Yüksek lisans neden yapýlýr? Daha iyi maaþ, daha iyi mevkii için.
Adam zaten 26 yaþýnda bunu baþarmýþ.
Diðerleri de Aselsan'ýn internet sayfasýna giriyorum,intiharlarla ilgili tek açýklama yok. -
Türkiye'nin en gözde kurumunun 3 mühendisi intihar ediyor, herkes "sus-pus".
ülenler Aselsan'ýn çalýþaný deðil yalnýzca,
Bu ülkenin yetiþtirdiði beyinler,
Olay sadece "ruhsal sýkýntý" ise, ilk intiharýn ardýndan çalýþanlarýna yönelik tedbir almayan Aselsan yönetimi yine kusurlu sayýlýr. Türkiye'nin en gözde mühendisleri bu ölümleri görünce Aselsan'da çalýþmak ister mi?
Kurum,adeta içine kapanarak kendi bacaðýna kurþun sýkmýþ olmuyor mu?
Yanýtý gizlidir ama yine soralým: Bu mühendisler hangi proje üzeride çalýþýyorlardý?
Geleceklerini garanti altýna almýþ 3 kiþinin ard arda intihar etmesini "yüksek lisans" notu açýklamaya yetmiyor.
DiKKAT!..........................

HERGüN ZEVK ÝüÝN GüNDERDÝÐÝNÝZ BÝR SüRü MAÝLDEN BÝRÝNÝN YERÝNE BU
MAÝLÝ BÝRÝLERÝNE GüNDERÝRSENÝZ BELKÝ MEMLEKETÝMÝZÝN YETÝþTÝRMÝþ OLDUÐU BU
GENüLERÝN HESABI SORULUR SORULMASADA BÝZ ONLARA KARSI GüREVÝMÝZÝ
YAPMIþ OLURUZ LüTFEN ÝLETEBÝLDÝÐÝNÝZ KADAR üOK KÝþÝYE ÝLETÝN EÐER
YAPMAZSANIZ DAHA YILLARCA BÝRBÝRÝMÝZE BÝZ NEDEN BÝRþEYLER ÝCAT EDEMÝYORUZ DÝYE SORAR DURURUZ