Gsterilen sonular: 1 ile 6 ve 6

Konu: Trk Soyu Yok oluyor

Trk Soyu Yok oluyor

Evet Soyumuz yok ola tehlikesi ile kar karya, her yl azalyoruz. Adetta yeni doumlar olmuyor. 10 yldr, hep 70 milyonda kaldk. Almanyada evlilii tevik iin alan iflerden az vergi alnyor. Yanz yaayanlardan daha ok vergi alnyor. ocuk paras veriliyor, ocua bakm paras verliyor. Anneye 3 yl doum izni veriliyor. 4 ocuklu bir aile her ay 640 euro ocuk paras alyor. Trkiyede hemen baz tetbirler alnmazsa neslimiz tkenecek. Trkiyediyi evreleyen d tehditler kadar bu doum oranlarnn dmeside ok byk i tehdittir. Genler isiz olduundan evlenmiyor. Trkiyeyi adama gibi ynetemeyecek olanlarn parlementoda ii yok. Defolup gerek vatanlar israil veya ABD'ye gitsinler. Son 300 yldr Trk Milletini Trk olmayanlar (Abdlhamit ve Atatrk hari) ynetiyor.

RUKYE EN
    Bu kanya tamamiyle katlyorum nedense bilmiyorum trk soyunu gerekten tketmeye alyorlar yok ok ocua bakamazmz yok ekonomik gcmz yokmu her doan rzk ile domuyor mu byle diye diye milletimizin beyni ykand tek ocuk yeter veya iki ocuk yeter diyenlerin says hayli fazla bunlarla mcadele etmeye alyorum ama nafile istikbali nemli bakamam ihtiyalarn karlayamam diyorlar bunlarn ou da orta halli insanlar Allah inanc rzk inanc insanlarn beynine yeteri kadar yerletirilememesinden kaynaklanyor sanrm rzk verenin patronlar deil de Allah olduunu bir bilseler geri biliyorlar ama inanmyorlar bilmek baka inanmak baka.Benim ocuum olmuyor szde doktorlar beni bu hale getirdi tahlilsiz,rntgensiz tedaviler uyguland itiim iltihap kurutucularn haddi hesab yok itike iltihaplarmn arttn grdm kask arlarmdan defalarca acillik oldum acilde de iltihap kurutucular verdiler en sonunda ifal bitkileri aratrmaya baladm en son itiim civanperemi otu vcudumda iltihap brakmad ve bitkilere olan inancm daha da artt herkese bitkilerle tedavi olmalarn iyice aratrp gvenilir yerlerde tedavi olmalarn tavsiye ediyorum.
    Avrupa Kiliseler Birlii Trkiyedeki baz iadamalar ile ortaklaa doum konturol projeleri uyguluyorlar. Ve bu i iin milyar dolarlar harcyorlar. Avrupa lkelerinde yzninlerce insan sokaklarda a vesfil iken kiliselerin Trkiyede doum konturolu iin milyarlarca para harcamasnn analam ne. Bat lklerinde devlet yneticilerinin 3-5 hatta 7 ocuk sahibi olmalar n kayan iken bizdeki, iadam, siyasetci ve nllerin kt renek olmasda kt bir durumdur. Ve hatta bazlarnn Avrupa Kiseler birliinin baltt bu kampanyaya gnl katlmalar ve kendilerinide bilgili kltrl insan gibi lanse etmeleride tabii tuaf bir durum.

anau
    Guest
    En byk ikinci problem ise ok tembeliz, bunu anlamadm. Almanyada insanlar canla bala alyor daha ok verimi olabilmek iin bizde ise millet yatyor. Hemde hi kimse ald maadan memun deil. Almanyada botanik baheye gitmitim orada 30 kii alyor ve alan iciler Tuvaltte gitmek iin 5 dakika msade istiyorlard.Trkiyede de botanik baheye gittim, oradada 30 kii vard ama alan sadece bir kii idi dierlei kaytaryordu. Arkadam yanna bir sekreter ald ve onu gnderdi, sonra birini ald onuda gnderdi. 2 ayda tam 7 sekreter ald ve gnderdi. Neden bu kadar ok sekreter alp gnderiyorsun dediimde almyorlar. Ya chat yapyorlar, ya mzik dinliyolar yada arkadalar ile telfonlayorlar. Kimse almak istemiyor dedi. Bu eitimle bir yere varamayz.

tatligece
    Guest
    ya arkadalar foruma yeni yeyim..balk ilgimi ekti konuyu okumak istedim ama akas bana ok sama geldi yazanlar..
    lke nfuslarnn byme oran gen saysna bakarak yaplr diye biliyorum..bu konuda da bizim bir skntmzn olduunu sanmyorum..Soyumuzun tkeneceine de ihtimal vermiyorum.
    Almanyadaki durum ok farkl..onlarn nfus/ya oran ok yksek..yani nfuslarnn ortalama ya bizimkine gre ok yksek..sadece almanyada deil italyada da bunun byle olduunu biliyorum.
    Trkiye'de herkes sizin dediini gibi drder beer ocuk yapsa ne olucak? sokak ocuklarn grdmzde ailelerine kzmyor muyuz?madem bakamayacaktn neden dourdun diye hayflanmyor muyuz?
    Trkiye'de hangi ailede u anda 4 ocua bakacak ekonomik g var? samalamayn..ocuk saysnn elbette ekonomiyle ilgisi var..
    yllardr aile planlama zerine insanlarmz bilgilendiriliyor..umarm doudaki yurttalarmz da yeterince bilgilendirilir ve daha salkl bir nufs yapsna eriiriz..

atoybil
    Guest
    Sylediiniz gibi ekonomik nednelerle aileler ocuk yapmyor olsalar Gneydouda hi kimsenin ocuk yapammas gerek.Blge ekonomik olarak ok geri ama ocuk yapmadan en ndeler.Bunun sebebi Avrupa Kiliseler birliinin her yl Trkiyedeki nfusun azalmas iin doum konturol programalrn desteklemekte ve 2,5 milyar bu ie btce ayrmakta.Avrupada isiz insanlar sokakta yatarken kiliseler neden Trkiye doum konurolu iin bu kadar para ayrmakta dnebiliyormusnunuz

anau
    Guest
    ben bildim bileli Trkiyenin nfusu 70 milyon, bundan 10 yl nceki nfus saymlarnda nfudsumuzun 75 milyona kt sylendi yeni yaplan sayma bu rakam 85 veya 90 milyona kacana 71,5 milyona indi buda ok komik. Ne oldu yani bir dnya savanam girdik de nfusumuz aratacana azald hemde 10 ylda 3,5 geriledik. Biz gen nesliz diyoruz ama yeni nesil ya evlenemiyor, yada evlenmiyor, evlenenlerde ya ocuk yapmyor veya 1-2 ocuk yapyor. Bu medeyann ynlendirmesi ve tv deki negatif programlarla nfusumuz dahada azalacak gibi. Biran nce tetbirler alnmal ve ocuk paras bakm paras verilmeli ve evlilikler tevik edilmeli yoksa Fransadan dah kt olabiliriz. Almanlar ocuk paras, bakm paras verdii gibi bekarlardan fazla vergi alr ve evlilerden daha az vergi alr ve evlilige insanlar tevik eder. randa 5 ocuk yapan kadnlara maa balanr. Hem douda hem batda ocuk doumlar tevik edilirken AVRUPA KLSELER BRL LE alan baz szde Trk i adamlar doum konturolu iin ok youn almalar yapmaktadrlar.