Sanal alemde gerek kimliini adeta devlet srr gibi saklayarak
srekli "Holdwater" takma adn kullanan New Yorklu bir iadam,
kurduu
popler bir internet sitesiyle, yllardr sistematik biimde
soykrm
propagandas yapan Amerikan Ermenileriyle Trkiye adna kyasya
arpyor.

Bir Gazeteci, 2000l yllarn balarndan bu yana yaynda olan "Uzun
Ermeni Masal" adl sitesi nedeniyle fanatik Ermenilerden srekli lm tehditleri alan, yaynlar hergn defalarca sabote edilen Holdwatera ulat ve amacn sordu.

Yant ksa ve netti:

"nk Trkler hakl. Bu iddia, yakn tarihin en byk yalandr!"
www.tallarmeniantale.com

Trkiye, uzun ve zengin tarihsel gemii sayesinde yalnzca "amansz dmanlar" deil, yerkrenin her kesinden bir yn "gnl dostu" da kazanm son derece zel ve ayrcalkl bir lke.
Devletin zirvesinde yer alanlar uluslararas arenada serseri mayn gibi dolaan trl ulamalara ve aleyhte propagandalara var gleriyle cevap yetitirirken, Trkiyenin ou kez adn sann dahi bilmedii bu gnl dostlar da Ankaray verdii mcadelelerde
sessiz ve derinden abalarla desteklemekteler...

"Holdwater", bunlarn en ilgin ve srad olanlarndan biri. Bu gizemli Amerikal, uzun yllardan bu yana ABD merkezli ve de ok etkili bir internet sitesinin finansrln
yapyor.
"Tall Armenian Tale: Other Side of the Falsified Genocide" (Byk Ermeni Yalan: Sahte Soykrmn teki Yz) adl sitenin ana hedefi ise -adndan da anlalaca zere- Ermeni diasporasnn soykrm iddialarna esasl yantlar vermek. Her tarih aratrmacsnn mutlaka incelemesi gereken bu muhteem arivde Ermeni propagandasna cevap oluturan ne eit bilgi, belge ve fotoraf ararsanz fazlasyla var. Ancak elbette ki ngilizce
bilmek kouluyla...

"Trkiye topyekn uyuyor!"

Teknik kusursuzluunun yansra ierdii derin Trkiye sevgisi karsnda da hayrete dtmz bu sitenin kurucusunu yakndan tanmak zere sanal alemde yola ktmzda, dorusu ya, ilk anda, "dald dnya ilerinden biraz olsun ban kaldrp, zamannn ve parasnn bir blmn lkesinin global karlar iin harcayan vatansever bir Trk" ile
karlaacamz umuyorduk.
Ancak, sonu pek de yle olmad. Daha dorusu hi yle olmad ve karmza Trklkle ilikisi kldan ince kltan keskin bir Amerikal iadam kt! Sylei konusunda ilk aamada olduka tereddt eden "Holdwater", kendisine ilettiimiz kiisel bilgileri ve
referans mahiyetindeki haberlerimizi enine boyuna inceledikten sonra baz
sorularmz cevaplandrmay kabul etti. Muhatabmz, kendisiyle ilgili bilgiler vermeden nce, yabanclara kar sergiledii bu youn kukuculuun nedenlerini ise yle aklad: "Titizliimi sakn ola kiiliinize ynelik bir tavr olarak alglamayn. Bu aklamalar yapmadan nce sizi ve syleimizin yaynlanaca mecray mutlaka yakndan tanmak zorundaydm. Yoksa, Trkiyenin dostlar benim de dostlarmdr. Ancak, siteme her gn
Ermeniler tarafndan en az 20-30 hacker saldrs yaplyor. ylesine pahal ve gelimi bir gvenlik sistemine sahibim ki site her seferinde en fazla 3-5 dakika kyor, sonra yeniden
devreye giriyor. Aldm hakaret ve tehdit mesajlarnn ise haddi hesab yok.
Sizler, binlerce kilometre tedeki lkenizde Amerikan Ermenilerinin Trklere ve Trkiye dostlarna duyduu nefretin boyutlarn tahayyl bile edemezsiniz. Bu insanlar btn hayatlarn Trkiyeyi her alanda g duruma drmeye ve karalamaya adam durumdalar.
zellikle California ve Kanadadaki Ermeni toplumu bu i iin neredeyse lkenizin btesi kadar para harcyor. Sizler ise Trkiyede byk bir umarszlk ve pikinlikle uyumaya devam
ediyorsunuz!
Bu nefret dolu insanlar, tarihte hi yaanmam hayali bir soykrma pek yaknda btn dnyay inandracaklar. Trkiye, 1915te kendisini savan en kt gnlerinde arkadan vurup binlerce yurttan katleden hain bir toplulua verdii hakl bir cezann bedelini,
20. yzyln ikinci byk soykrm hareketinin sorumlusu olarak lanse edilerek deyecek!"

"Atadan Trk" bir Amerikal Holdwatera byk bir merak iinde sorduumuz ilk soru doal olarak u: "Siz kimsiniz? Trkiyeye ynelik bu iten sevginiz nereden kaynaklanyor?" Muhatabmz, "Resmi makamlar iinde yuvalanm Ermeniler de dahil, sayca ok kalabalk bir grubun tehdidi altndaym. Bu nedenle cevaplarm dakimliimi ele verici nitelikte ve keli deil, kendimi korumak iin bir hayli esnek olacaktr" diyor; ardndan da balyor anlatmaya...
"Beni Holdwater olarak tanmanz yeterli. Size gerek adm sylersem ve siz de bu ad gazetenizde basarsanz, emin olun ki en fazla birka gn iinde ne aile huzurumdan, ne gayet dzgn giden i hayatmdan, ne de internetteki sitemden eser bile kalmayacaktr.
Bu zorlu mcadeleyi otuz yldan bu yana eneme baaryla hakim olduum iin srdrebiliyorum. O yzden, ltfen beni bu hassas konuda fazla zorlamayn." Trkiye dmanlarnn gitgide artt bu uzak corafyada bylesine aykr bir kiilikle karlamak artk pek de kolay olmad iin, Holdwatern anlattklaryla ister istemez yetinmek durumundayz. "Halen 50li yalarmdaym. Annem ve babam 1940larda ABDye g eden iki Trk vatandayd. Ben 1950lerde New Yorkta dodum.
Ailem bu lkeye kolay uyum salayabilmem ve dier gmenler gibi gettolarda kaybolup gitmemem iin, bana ocukluum boyunca Trkiye hakknda hemen hemen hibir ey anlatmadlar; hatta tek kelime Trke bile retmediler. Bilemiyorum, belki doru, belki de yanl yaptlar. Ben artk bunu onlarla tartacak durumda deilim. nk her ikisi de bu dnyadan gt. Trkiyeyi hayatm boyunca hi grmedim ve tam bir Amerikal olarak yetitirildim. Zaten adm da bir Amerikal addr.
ok nl bir kolejden mezun oldum. Genlik yllarmda ticarete atldm, sonrasnda zengin ve saygn birine dntm."
"Pekiyi, bunca aile ii asimilasyondan sonra, Trk kkenlerinizi nasl
biliyorsunuz o zaman?" diye soruyoruz bu kez. "Tabii, her ne kadar silinmek istenen bir gemi de olsa, ocukluumda evdeki konumalardan aslnda Trkiye diye bir yerden geldiimizi farkediyordum. Bir de Selamûnaleykûm, merhaba, gnaydn" diye birka kelime kalmt aklmda. Bu gerekle ilk yzlemem kolejdeyken oldu. Bir gn okuldaki panoya baktm, Ermeni genler duvara bir propaganda afii asmt. Trk bayrann yldzn Nazilerin gamal hana benzetmilerdi ve o hatan da Ermeni kan damlyordu. Bu grnt beni ok sarst. Eve dnnce anneme Anne, Trkler gerekten Nazilerden farksz bir millet mi? Onlar yzbinlerce susuz Ermeniyi katletmi, doru mu?
Eer yleyse, bizler de katil miyiz diye sordum. Annem bana sarld ve zntyle Sakn okulda dier ocuklarla byle tartmalara girme, yoksa seni dverler, hatta okuldan bile atarlar. Onlar bizden gl, Trk olduunu evrenden daima sakla dedi. Babamn da tepkisi buna yakn oldu. Ben ise annemin gzlerine sinen o korkuyu mrm boyunca hep hatrlayacaktm."
Ailesi bile durumdan habersiz. Hayatn kazanana kadar bu konularda ortalk yerde pek fazla konumayan Holdwater, sonra i-g sahibi olmu, evlenmi ve rahata erince de tarih kitaplarna bir servet deyerek evinde hi kimseye nasip olmayacak dev bir ktphane kurmu.
Yllar sren bir okuma ve aratrma srecinde Trk tarihini adeta yiyip yutan kahramanmz, bu faaliyetlerini srdrrken evresine kar srekli temkinli olmay da hi ihmal etmemi.
"Eim ve ocuklarm bile benim bu uralarm hakknda pek fazla bilgi sahibi olmadlar. nk ilerleyen yllardaki gelimeler anne ve babamn aslnda ne kadar hakl olduklarn, Ermenilerin ABDde ne kadar gl bir aznla dntn ve Amerikan toplumuna ne denli pervaszca yalan sylediklerini bana fazlasyla gsterdi.
Bu arada, Trk toplumunun Amerikan medyasndaki imajnn -genelde Ermenilerin kkrtmasyla- ne kadar kt olduunu da zlerek farkettim. Ermeniler, ABDde medya ve sinema endstrisinin her kesine szm durumdaydlar ve bu kiiler Trkiyeyi aalama ynndeki en kk bir frsat bile karmyorlard. Halen de yledirler. nternet a balaynca, daha nce brorlerle yaptm bu defa siteyle yapmaya baladm. lene kadar da bu mcadeleyi srdreceim."

Holdwatera gre Trk Devleti; gazeteleri, dergileri, sinemay, televizyonu, sporu, edebiyat, hatta diplomasi ve turizmle oluan bireysel dostluk ilikilerini bir btn olarak kar propagandada kullanmay renmedii srece, Ermeni yalanlarnn karsnda ilelebet durabilme ans olmayacak. Ona gre, salkl bir iletiim kurmann imkansz olduu bu gz dnm topluluk karsndaki en iyi savunma yntemi "saldr" ve Ankara da artk gerek gcn kullanp ataa kalkmak zorunda...
Son sorumuz ise "inan" zerine. "Kendinizi hangi dinden hissediyorsunuz?" diye soruyoruz. "Ben, kendi sosyal evremde pazarlar ailesiyle birlikte kiliseye giden tipik bir Hristiyan grnmndeyim"diyor, "Ancak zamanla aslma ait hereye nasl tek tek dndysem, fazla sezdirmeden z dinime de dnmeye abalyorum. Kendimi imdilik bir kltrel Mslman olarak tanmlayabilirim. Daha sonrasn ise yalnzca Allah bilir!"
Holdwater ile grmek isterseniz... Holdwatern kurup ynettii "Tall Armenian Tale", sanal alemdeki sitelerin ziyaret edilme skln len bamsz gzlemci kurulular tarafndan ABDde internetin "en popler 25 tarih sitesi" arasnda gsteriliyor. Site u anda da rating olarak bir hayli st sralarda yer almakta. Ancak Holdwater, bata ABD olmak zere btn dnyadan ok ciddi sayda ziyareti alan sitesinin Trkiyedeki Trkler tarafndan hala yeterince tannmadn belirtiyor ve verdii bu kararl mcadeledeki yalnzln ince bir eletiri ieren u szlerle aklyor:
" T.A.T, sanal dnyada Ermenilerin btn engelleme giriimlerine ramen yllardr faaliyette. Ancak bugne dek beni Trkiyeden arayp iltifatlaryla onurlandran ve almalarmla ilgili olarak ayrntl bilgi almak isteyen ilk Trk gazetecisi siz oldunuz.
Dierleri sanrm ok megûldler."
Szde "Ermeni soykrm" iddialaryla ilgili ayrntl bilgi ve belge arayanlar iin gerek bir hazine grnmndeki bu gzkamatrc sitenin adresi yle: http://www.tallarmeniantale.com/
Sitedeki elektronik posta adresini ( holderwater@yahoo.com ) kullanarak Holdwatera dorudan
ulaabilir, kendisine her trl soru ve yorumlarnz, ayrca iyi niyet mesajlarnz iletebilirsiniz.
ok ksa bir sre iinde dosta bir yant alacanz da imdiden garanti ediyoruz. Ayrca, gzlemleyebildiimiz kadaryla, kendisi Trk toplumundan gelecek byle bir dostane destei de aslnda iten ie arzuluyor.
Arkadalar aranzda ngilizce bilenleriniz ngilizce, bilmeyenleriniz de Trke olarak ltfen holderwater@yahoo.com adresine teekkr e-postalar yollayn. Bizi yllardr savunan bu gzpek Trk dostuna en azndan teekkr ederek destek olun.
nternette bu sahte, yalanlarla dolu, Szde Ermeni Soykrmn savunan o kadar ok site var ki, Ermenilerin bu yalana harcad emek ve parayla Ermenistandaki alar doyar, Dnyada bar olurdu desek yalan olmaz.

Ltfen arkadalar en azndan bir teekkr fazla grmeyelim.