Sanal alemde gerçek kimliðini adeta devlet sýrrý gibi saklayarak
sürekli "Holdwater" takma adýný kullanan New Yorklu bir iþadamý,
kurduðu
popüler bir internet sitesiyle, yýllardýr sistematik biçimde
soykýrým
propagandasý yapan Amerikan Ermenileriyle Türkiye adýna kýyasýya
çarpýþýyor.

Bir Gazeteci, 2000ðlý yýllarýn baþlarýndan bu yana yayýnda olan "Uzun
Ermeni Masalý" adlý sitesi nedeniyle fanatik Ermenilerden sürekli ölüm tehditleri alan, yayýnlarý hergün defalarca sabote edilen Holdwaterða ulaþtý ve amacýný sordu.

Yanýt kýsa ve netti:

"üünkü Türkler haklý. Bu iddia, yakýn tarihin en büyük yalanýdýr!"
www.tallarmeniantale.com

Türkiye, uzun ve zengin tarihsel geçmiþi sayesinde yalnýzca "amansýz düþmanlar" deðil, yerkürenin her köþesinden bir yýðýn "gönül dostu" da kazanmýþ son derece özel ve ayrýcalýklý bir ülke.
Devletin zirvesinde yer alanlar uluslararasý arenada serseri mayýn gibi dolaþan türlü uçlamalara ve aleyhte propagandalara var güçleriyle cevap yetiþtirirken, Türkiyeðnin çoðu kez adýný sanýný dahi bilmediði bu gönül dostlarý da Ankaraðyý verdiði mücadelelerde
sessiz ve derinden çabalarla desteklemekteler...

"Holdwater", bunlarýn en ilginç ve sýradýþý olanlarýndan biri. Bu gizemli Amerikalý, uzun yýllardan bu yana ABD merkezli ve de çok etkili bir internet sitesinin finansörlüðünü
yapýyor.
"Tall Armenian Tale: Other Side of the Falsified Genocide" (Büyük Ermeni Yalaný: Sahte Soykýrýmýn üteki Yüzü) adlý sitenin ana hedefi ise -adýndan da anlaþýlacaðý üzere- Ermeni diasporasýnýn soykýrým iddialarýna esaslý yanýtlar vermek. Her tarih araþtýrmacýsýnýn mutlaka incelemesi gereken bu muhteþem arþivde Ermeni propagandasýna cevap oluþturan ne çeþit bilgi, belge ve fotoðraf ararsanýz fazlasýyla var. Ancak elbette ki Ýngilizce
bilmek koþuluyla...

"Türkiye topyekün uyuyor!"

Teknik kusursuzluðunun yanýsýra içerdiði derin Türkiye sevgisi karþýsýnda da hayrete düþtüðümüz bu sitenin kurucusunu yakýndan tanýmak üzere sanal alemde yola çýktýðýmýzda, doðrusu ya, ilk anda, "daldýðý dünya iþlerinden biraz olsun baþýný kaldýrýp, zamanýnýn ve parasýnýn bir bölümünü ülkesinin global çýkarlarý için harcayan vatansever bir Türk" ile
karþýlaþacaðýmýzý umuyorduk.
Ancak, sonuç pek de öyle olmadý. Daha doðrusu hiç öyle olmadý ve karþýmýza Türklükle iliþkisi kýldan ince kýlýçtan keskin bir Amerikalý iþadamý çýktý! Söyleþi konusunda ilk aþamada oldukça tereddüt eden "Holdwater", kendisine ilettiðimiz kiþisel bilgileri ve
referans mahiyetindeki haberlerimizi enine boyuna inceledikten sonra bazý
sorularýmýzý cevaplandýrmayý kabul etti. Muhatabýmýz, kendisiyle ilgili bilgiler vermeden önce, yabancýlara karþý sergilediði bu yoðun kuþkuculuðun nedenlerini ise þöyle açýkladý: "Titizliðimi sakýn ola kiþiliðinize yönelik bir tavýr olarak algýlamayýn. Bu açýklamalarý yapmadan önce sizi ve söyleþimizin yayýnlanacaðý mecrayý mutlaka yakýndan tanýmak zorundaydým. Yoksa, Türkiyeðnin dostlarý benim de dostlarýmdýr. Ancak, siteme her gün
Ermeniler tarafýndan en az 20-30 hacker saldýrýsý yapýlýyor. üylesine pahalý ve geliþmiþ bir güvenlik sistemine sahibim ki site her seferinde en fazla 3-5 dakika çöküyor, sonra yeniden
devreye giriyor. Aldýðým hakaret ve tehdit mesajlarýnýn ise haddi hesabý yok.
Sizler, binlerce kilometre ötedeki ülkenizde Amerikan Ermenilerinin Türklere ve Türkiye dostlarýna duyduðu nefretin boyutlarýný tahayyül bile edemezsiniz. Bu insanlar bütün hayatlarýný Türkiyeðyi her alanda güç duruma düþürmeye ve karalamaya adamýþ durumdalar.
üzellikle California ve Kanadaðdaki Ermeni toplumu bu iþ için neredeyse ülkenizin bütçesi kadar para harcýyor. Sizler ise Türkiyeðde büyük bir umarsýzlýk ve piþkinlikle uyumaya devam
ediyorsunuz!
Bu nefret dolu insanlar, tarihte hiç yaþanmamýþ hayali bir soykýrýma pek yakýnda bütün dünyayý inandýracaklar. Türkiye, 1915ðte kendisini savaþýn en kötü günlerinde arkadan vurup binlerce yurttaþýný katleden hain bir topluluða verdiði haklý bir cezanýn bedelini,
20. yüzyýlýn ikinci büyük soykýrým hareketinin sorumlusu olarak lanse edilerek ödeyecek!"

"Atadan Türk" bir Amerikalý Holdwaterða büyük bir merak içinde sorduðumuz ilk soru doðal olarak þu: "Siz kimsiniz? Türkiyeðye yönelik bu içten sevginiz nereden kaynaklanýyor?" Muhatabýmýz, "Resmi makamlar içinde yuvalanmýþ Ermeniler de dahil, sayýca çok kalabalýk bir grubun tehdidi altýndayým. Bu nedenle cevaplarým dakimliðimi ele verici nitelikte ve köþeli deðil, kendimi korumak için bir hayli esnek olacaktýr" diyor; ardýndan da baþlýyor anlatmaya...
"Beni ðHoldwaterð olarak tanýmanýz yeterli. Size gerçek adýmý söylersem ve siz de bu adý gazetenizde basarsanýz, emin olun ki en fazla birkaç gün içinde ne aile huzurumdan, ne gayet düzgün giden iþ hayatýmdan, ne de internetteki sitemden eser bile kalmayacaktýr.
Bu zorlu mücadeleyi otuz yýldan bu yana çeneme baþarýyla hakim olduðum için sürdürebiliyorum. O yüzden, lütfen beni bu hassas konuda fazla zorlamayýn." Türkiye düþmanlarýnýn gitgide arttýðý bu uzak coðrafyada böylesine aykýrý bir kiþilikle karþýlaþmak artýk pek de kolay olmadýðý için, Holdwaterðýn anlattýklarýyla ister istemez yetinmek durumundayýz. "Halen 50ðli yaþlarýmdayým. Annem ve babam 1940ðlarda ABDðye göç eden iki Türk vatandaþýydý. Ben 1950ðlerde New Yorkðta doðdum.
Ailem bu ülkeye kolay uyum saðlayabilmem ve diðer göçmenler gibi gettolarda kaybolup gitmemem için, bana çocukluðum boyunca Türkiye hakkýnda hemen hemen hiçbir þey anlatmadýlar; hatta tek kelime Türkçe bile öðretmediler. Bilemiyorum, belki doðru, belki de yanlýþ yaptýlar. Ben artýk bunu onlarla tartýþacak durumda deðilim. üünkü her ikisi de bu dünyadan göçtü. Türkiyeðyi hayatým boyunca hiç görmedim ve tam bir Amerikalý olarak yetiþtirildim. Zaten adým da bir Amerikalý adýdýr.
üok ünlü bir kolejden mezun oldum. Gençlik yýllarýmda ticarete atýldým, sonrasýnda zengin ve saygýn birine dönüþtüm."
"Pekiyi, bunca aile içi asimilasyondan sonra, Türk kökenlerinizi nasýl
biliyorsunuz o zaman?" diye soruyoruz bu kez. "Tabii, her ne kadar silinmek istenen bir geçmiþ de olsa, çocukluðumda evdeki konuþmalardan aslýnda Türkiye diye bir yerden geldiðimizi farkediyordum. Bir de ðSelamûnaleykûmð, ðmerhabað, ðgünaydýn" diye birkaç kelime kalmýþtý aklýmda. Bu gerçekle ilk yüzleþmem kolejdeyken oldu. Bir gün okuldaki panoya baktým, Ermeni gençler duvara bir propaganda afiþi asmýþtý. Türk bayraðýnýn yýldýzýný Nazilerin gamalý haçýna benzetmiþlerdi ve o haçtan da Ermeni kaný damlýyordu. Bu görüntü beni çok sarstý. Eve dönünce anneme ðAnne, Türkler gerçekten Nazilerden farksýz bir millet mi? Onlar yüzbinlerce suçsuz Ermeniyi katletmiþ, doðru mu?
Eðer öyleyse, bizler de katil miyizð diye sordum. Annem bana sarýldý ve üzüntüyle ðSakýn okulda diðer çocuklarla böyle tartýþmalara girme, yoksa seni döverler, hatta okuldan bile atarlar. Onlar bizden güçlü, Türk olduðunu çevrenden daima saklað dedi. Babamýn da tepkisi buna yakýn oldu. Ben ise annemin gözlerine sinen o korkuyu ömrüm boyunca hep hatýrlayacaktým."
Ailesi bile durumdan habersiz. Hayatýný kazanana kadar bu konularda ortalýk yerde pek fazla konuþmayan Holdwater, sonra iþ-güç sahibi olmuþ, evlenmiþ ve rahata erince de tarih kitaplarýna bir servet ödeyerek evinde hiç kimseye nasip olmayacak dev bir kütüphane kurmuþ.
Yýllar süren bir okuma ve araþtýrma sürecinde Türk tarihini adeta yiyip yutan kahramanýmýz, bu faaliyetlerini sürdürürken çevresine karþý sürekli temkinli olmayý da hiç ihmal etmemiþ.
"Eþim ve çocuklarým bile benim bu uðraþlarým hakkýnda pek fazla bilgi sahibi olmadýlar. üünkü ilerleyen yýllardaki geliþmeler anne ve babamýn aslýnda ne kadar haklý olduklarýný, Ermenilerin ABDðde ne kadar güçlü bir azýnlýða dönüþtüðünü ve Amerikan toplumuna ne denli pervasýzca yalan söylediklerini bana fazlasýyla gösterdi.
Bu arada, Türk toplumunun Amerikan medyasýndaki imajýnýn -genelde Ermenilerin kýþkýrtmasýyla- ne kadar kötü olduðunu da üzülerek farkettim. Ermeniler, ABDðde medya ve sinema endüstrisinin her köþesine sýzmýþ durumdaydýlar ve bu kiþiler Türkiyeðyi aþaðýlama yönündeki en küçük bir fýrsatý bile kaçýrmýyorlardý. Halen de öyledirler. Ýnternet çaðý baþlayýnca, daha önce broþürlerle yaptýðýmý bu defa siteyle yapmaya baþladým. ülene kadar da bu mücadeleyi sürdüreceðim."

Holdwaterða göre Türk Devleti; gazeteleri, dergileri, sinemayý, televizyonu, sporu, edebiyatý, hatta diplomasi ve turizmle oluþan bireysel dostluk iliþkilerini bir bütün olarak karþý propagandada kullanmayý öðrenmediði sürece, Ermeni yalanlarýnýn karþýsýnda ilelebet durabilme þansý olmayacak. Ona göre, saðlýklý bir iletiþim kurmanýn imkansýz olduðu bu göz dönmüþ topluluk karþýsýndaki en iyi savunma yöntemi "saldýrý" ve Ankara da artýk gerçek gücünü kullanýp ataða kalkmak zorunda...
Son sorumuz ise "inanç" üzerine. "Kendinizi hangi dinden hissediyorsunuz?" diye soruyoruz. "Ben, kendi sosyal çevremde pazarlarý ailesiyle birlikte kiliseye giden tipik bir Hýristiyan görünümündeyim"diyor, "Ancak zamanla aslýma ait herþeye nasýl tek tek döndüysem, fazla sezdirmeden öz dinime de dönmeye çabalýyorum. Kendimi þimdilik bir ðkültürel Müslümanð olarak tanýmlayabilirim. Daha sonrasýný ise yalnýzca Allah bilir!"
Holdwater ile görüþmek isterseniz... Holdwaterðýn kurup yönettiði "Tall Armenian Tale", sanal alemdeki sitelerin ziyaret edilme sýklýðýný ölçen baðýmsýz gözlemci kuruluþlar tarafýndan ABDðde internetin "en popüler 25 tarih sitesi" arasýnda gösteriliyor. Site þu anda da rating olarak bir hayli üst sýralarda yer almakta. Ancak Holdwater, baþta ABD olmak üzere bütün dünyadan çok ciddi sayýda ziyaretçi alan sitesinin Türkiyeðdeki Türkler tarafýndan hala yeterince tanýnmadýðýný belirtiyor ve verdiði bu kararlý mücadeledeki yalnýzlýðýný ince bir eleþtiri içeren þu sözlerle açýklýyor:
" T.A.T, sanal dünyada Ermenilerin bütün engelleme giriþimlerine raðmen yýllardýr faaliyette. Ancak bugüne dek beni Türkiyeðden arayýp iltifatlarýyla onurlandýran ve çalýþmalarýmla ilgili olarak ayrýntýlý bilgi almak isteyen ilk Türk gazetecisi siz oldunuz.
Diðerleri sanýrým çok meþgûldüler."
Sözde "Ermeni soykýrýmý" iddialarýyla ilgili ayrýntýlý bilgi ve belge arayanlar için gerçek bir hazine görünümündeki bu gözkamaþtýrýcý sitenin adresi þöyle: http://www.tallarmeniantale.com/
Sitedeki elektronik posta adresini ( holderwater@yahoo.com ) kullanarak Holdwaterða doðrudan
ulaþabilir, kendisine her türlü soru ve yorumlarýnýzý, ayrýca iyi niyet mesajlarýnýzý iletebilirsiniz.
üok kýsa bir süre içinde dostça bir yanýt alacaðýnýzý da þimdiden garanti ediyoruz. Ayrýca, gözlemleyebildiðimiz kadarýyla, kendisi Türk toplumundan gelecek böyle bir dostane desteði de aslýnda içten içe arzuluyor.
Arkadaþlar aranýzda Ýngilizce bilenleriniz Ýngilizce, bilmeyenleriniz de Türkçe olarak lütfen holderwater@yahoo.com adresine teþekkür e-postalarý yollayýn. Bizi yýllardýr savunan bu gözüpek Türk dostuna en azýndan teþekkür ederek destek olun.
Ýnternetðte bu sahte, yalanlarla dolu, Sözde Ermeni Soykýrýmýðný savunan o kadar çok site var ki, Ermenilerin bu yalana harcadýðý emek ve parayla Ermenistanðdaki açlar doyar, Dünyaðda barýþ olurdu desek yalan olmaz.

Lütfen arkadaþlar en azýndan bir teþekkürü fazla görmeyelim.