Oradaki polisten gelen mektup

11.10.2008
BEHÝü KILIü
tercuman.com.tr

--------------------------------------------------------------------------------

DÝYARBAKIR’DA düþürülen polislerimizin acýlarý ile yanarken, görev arkadaþlarý eþkiyanýn yakasýna yapýþtý..

üok önemli sonuçtur, polisi kutluyoruz...

Polislerimiz, halkla içiçe ve olaný biteni en iyi bilenlerdir hiç kuþkusuz...

ünceki yazýma karþýlýk bir mesaj geldi, ibret verici bilgilerle dolu...

Oralardaki rezil saadet zincirini örneklemeye çalýþmýþtým ve onlarca yýldýr süren bu sistem sömürüsünü anlatmýþtým...

Bana gelen mektubu, bazý isimleri gizleyerek aktarýyorum... Tabii, mektubun sahibi kardeþimizin de görevde olduðu anlaþýldýðýndan, baþýna iþ açýlmasýn diye onun da ismini izni ile vermiyorum...

þöyle demiþ;

Behiç Bey, yine bir G. Doðu gerçeðini yazmýþsýnýz. Yýllardýr anlatýyorsunuz yazýyorsunuz ama genel durumun deðiþmesi bir yana insanlarda bir kýpýrtý yok. Bakýnýz G. Doðu’da her yýl milyarlarca liralýk ihale açýlýr (Askerin erzak, kömür, akaryakýt ve inþaat ihaleleri gibi) sadece Hakkari’de bir yýlda kaç milyar liralýk askeri ihale açýlmaktadýr ve bu ihaleyi alanlarýn içinde pkk destekçileri yok mudur? Yani bu tür iþlerde devlet kurumlarýnýn hiç deðilse Silahlý Kuvvetler’in böyle böyle hassasiyetleri var mýdýr? þu anda oralarda albayraðý dalgalandýrmaya çalýþan vatandaþlarýmýzda azalmakla birlikte vardýr ama devlet onlara uzakýr. Mesela Yüksekova’nýn ....köyünden ‘nnn’ yi tanýmanýzý isterdim. Tarihimizdeki sayýsýz adsýz kahramandan biri gibidir. Yetmiþe yaklaþan yaþýyla hala hainlere karþý dimdiktir de devletin güçlerini bu pek ilgilendirmez. Ayrýca bahsettiðiniz mütahit-vekilin daða gitmiþ (Sonradan öldüðü iddia edilmiþse de) oðlu ile ne zaman görüþtüðü Esendere’ye yakýn bir köyde buluþtuðu kaç çift ayakkabý ve kaç bin dolar verdiði, köyünden kaç baþ hayvanýn örgüte gönderildiði dönemin ilgililerinin bilgisi dahilindedir. Bir oðlu da saðlýk müdürüyken örgüte týbbi malzeme gönderdiði hatta þemdinli Saðlýk Ocaðý’nda denetleme yaptýðý birgün askeri helikopterlere bakýp aðýzdolusu küfrettiði daha sonra Ankara’da yüksek bürokrat olduðu en son olarak da mütahit-vekil rütbesine yükseldiði konuþulanlar arasýndadýr. (Belki de sadece yakýþtýrmadýr belki bunlar da en az Mustafa Bayram kadar masumdur)

Saygýlarýmý sunuyor daha uzun yýllar deðerli yazýlarýnýzdan mahrum kalmamayý diliyorum.
..”

Mesele budur efendim...

...