Ermenileri çýldýrtan sözler

Fransa'daki Ermeni lobisi, pazar günü katýldýðý bir televizyon programýnda, ðSoykýrým kelimesi beni rahatsýz ediyorð diyen ünlü þarkýcý Charles Aznavour'a tepki gösteriyor

AA

Bazý Ermenilerin, Fransa'daki derneklerinin internet sitelerine mesajlar göndererek, ünlü þarkýcýyý eleþtirdiði, bazýlarýnýn da Aznavour'a destek verdiði görüldü.

Aznavour, ðFrance 2ð televizyon kanalýnda ðVivement Dimancheð isimli programda, ðSoykýrým kelimesi beni rahatsýz ediyor, Türk-Ermeni sýnýrýnýn açýlmasý ve Türklerin diyalog istemesi için baþka bir kelime bulmak gerekirð ifadesini kullanmýþtý.

ünlü þarkýcý, ðTürkiye'yi ziyaret etmenin rüyasýný görüyorum. üünkü Türkler söylendiðinden çok farklý, iyi insanlar. Orada hava güzel, yemekler güzelð diye konuþmuþtu.

ünlü þarkýcýya tepki gösteren Ermeniler, Aznavour'u, ðinkarcýlýklað ve ðdavalarýna ihanetleð suçladý.

Aznavour, televizyon programýnda izleyicilere dönüp, ðBurada Türk var mý, hesap soralýmð diyen sunucuya da tepki göstermiþ, ðTürkler iyi insanlardýr. Eðer buradaysalar onlar da hoþ gelmiþlerdirð diyerek rahatsýzlýðýný dile getirmiþti.

07.09.2011 18:47 / VATAN