CHP lideri Kemal Kýlýçdaroðlu, taziye çadýrýnda saldýrýya uðrayan Uludere Kaymakamý Naif Yavuz’u ziyaret etti. Saldýrýdan üzüntü duyduklarýný kay- deden Kýlýçdaroðlu, “Olmamasý gerekiyor ama iþte toplum psikolojisi. Maalesef böyle tatsýz olaylar zaman zaman oluyor” dedi.

Kemal Kýlýçdaroðlu’ndan Uludere’de taziye ziyareti
CHP Genel Baþkaný Kemal Kýlýçdaroðlu, “35 yurttaþýmýzýn göz göre göre hayatýný kaybetmesi, kolay affedilecek bir olay deðildir. Bu olayýn TBMM’de ve baþka alanlarda da takipçisi olacaðýz, ta ki olay aydýnlatýlýncaya kadar” dedi. Kýlýçdaroðlu, Gülyazý köyüne gelerek, taziye için kurulan çadýrda Irak sýnýrýndaki olayda hayatýný kaybedenlerin ailelerine baþsaðlýðý diledi. Ailelerin büyük bir acý yaþadýðýný, ateþin düþtüðü yeri yaktýðýný ifade eden Kýlýçdaroðlu, “Biz ne kadar desek ki, ’üzüntülüyüz, acýlýyýz’, anne ve babalarýn acýsýný dindiremeyiz. Allah kimseye evlat acýsý vermesin. ülenler bizim evlatlarýmýz” dedi.

Gönlüm sizinle beraber
Nerede bir acý varsa, nerede bir insan hakký ihlali varsa onun karþýsýnda olmak isteyeceklerini belirten Kýlýçdaroðlu, þunlarý kaydetti: “Ýnsan, Allah’ýn yarattýðý en deðerli varlýktýr. O varlýða her zaman, her ortamda düþüncesiyle, kimliðiyle saygý göstermek, siyasetçinin de devletin de herkesin de görevidir. Gönlüm sizinle beraberdir. Bu acýlar hepimizin ortak acýsýdýr. Onun için buraya geldim. Onlar bizim evlatlarýmýz, bizim çocuklarýmýzdýr. O çocuklara sahip çýkmak hepimizin görevidir. Onlar, hak etmedikleri þekilde hayatlarýný kaybettiler. Bunun takipçisi olacaðýz. 35 yurttaþýmýzýn göz göre göre hayatýný kaybetmesi kolay affedilecek bir olay deðildir. Bu olayýn TBMM’de ve baþka alanlarda da takipçisi olacaðýz, ta ki olay aydýnlatýlýncaya kadar. ünce acýlý ailelere, þýrnaklýlara ve tüm yurttaþlarýmýza baþsaðlýðý diliyorum. Acýnýzý paylaþýyorum. Burada olmaktan ötürü mutluluðumu da ifade etmek istiyorum. Acýlar, bazen toplumlarýn kaynaþmasýna yol açar. O acýlar, toplumun her kesiminde duyulan acýlardýr. Nasýl sevinçlerimizde berabersek, acýlarýmýzda da beraber olacaðýz. Acýlarýmýzý, bölüþeceðiz, paylaþacaðýz ki daha az hissedelim. Bir ozanýmýzýn dediði gibi, ’acýyý bal eyledik’. Acýyý yeri geldiðinde bal eyleyeceðiz, ama mutlaka bunlarýn sorumlularýnýn bulunup ortaya çýkarýlmalarýný saðlayacaðýz.”

Kaymakama geçmiþ olsun
CHP Genel Baþkaný Kemal Kýlýçdaroðlu, Irak sýnýrýndaki olayda hayatýný kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunduðu sýrada saldýrýya uðrayan Uludere Kaymakamý Naif Yavuz’u ziyaret etti. Kýlýçdaroðlu’nu, þýrnak Valisi Vahdettin üzkan karþýladý. Kaymakam Yavuz’u dinlendiði otel odasýnda ziyaret eden CHP lideri “üzüldük gerçekten, olmamasý gereken bir þey. Gürsel bey de yolda dedi ki; ’Böyle þey olmaz. Devletin Kaymakamý oraya gelmiþ, baþ saðlýðý dilediðinde bulunuyor.’Olmamasý gerekiyor ama iþte toplum psikolojisi. Maalesef tatsýz olaylar, böyle zaman zaman oluyor” dedi.