Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Atatürkçü yahudiler!

Question Atatürkçü yahudiler!

Atatürkçü yahudiler!

'Gazetemiz yazarlarýndan Yakup Almelek'in sözlerini yazdýðý, oðlu Alper Almelek'in bestesini yaptýðý marþ, Atatürkçü Düþünce Derneði'nin (ADD) resmi marþý olarak kabul edildi. (24 Ekim 2001 - þALOM)'

Bir süre önce, komonistlerin (sosyalistlerin) faaliyetlerine dair aldiklarý kararlarý madde madde sýralamýþtýk. Ýçlerinden biri þöyle idi: '-Hangi ülkede faaliyet gösteriyor iseniz, o ülkenin ölmüþ devlet adamlarýný sahiplenecek, yapacaðýnýz propaganda ile onu ve dediklerini çizgimize çekeceksiniz. Aradan yýllar geçtikten sonra herkes onu 'devrimci (solcu)' bilecek.'

Tokat Milletvekili Ahmet Gürkan, Büyük Millet Meclisi'nde yaptýðý konuþmada '-Sosyalizmanýn anasý masonluktur!' diyor. üyle oldugunu da madde madde elindeki delillerle ispat ediyor. Siz yaþadýðýnýz süre içinde; okulda, iþte, iþyerinde, çarþýda, pazarda her yerde karþýlaþtýðýnýz insanlardan, tanýdýklarýnýz veya deðil hangisinden duydunuz birinin çýkýp da '-MASONUM' dedigini?

Duymadýnýz, duyamazsýnýz... Ama onlar '-solcuyum, sosyalistim, devrimciyim, ateistim, komunistim' derler. Kýlýktan kýlýða girerler.

Ýlginizi çekeceðini umduðumuz ibret dolu bir yazý, Eski Van milletvekili ve vatanýn sevilen asil evladý muhterem Ýbrahim Arvas'in kaleminden:

'Hatýratým sona yaklaþýrken memleketimizde localarý bulunan Masonlardan biraz bahs etmek isterim. Masonlarýn Ýstanbul, Ýzmir, Adana ve Ankara'da bir çok localarý vardýr.

Mustafa Kemal Paþa'nýn sevmediði iki zümre vardý. Birincisi DüNMELER , ikincisi de MASONLAR'dý.

Bir gün eski adliye vekili Mahmut Esat Bozkurd'u çaðýrdý. Kendisine Masonlarýn taksimat, teþkilat ve ahvalini bildirir bir kitab verdi.

'-Bunu güzelce mütalaa et, bir takrirle Halk Partisi Gurup Baþkanlýðýna ver, gurupta bunlara þiddetli bir hücum yap ve gurupça kapanmasýna delalet et. Seninde bu iþde büyük þeref payýn olacaktýr.' dedi.

Gurup günü Mahmut Esat Bozkurt riyaset makamýna bir takrir verdi ve takririn okunmasýný reisten rica etti. Katip takriri okudu. Gurup dinledi. Hülasasý þöyle idi:

'Bizim Eba ancet gelen atalarýmýzýn mensubu bulunduðu tarikatlarý kapattýk, Masonluk ta kökü dýþarda bir Yahudi tarikatýndan baþka bir þey deðildir. Memleketimizde bunun ne iþi vardýr? Bunu da gurup kararýyla kapatalým.'

Ve söz istedi, kürsüye gelerek takririni gayet veciz olarak izah etti.

Meclisteki Masonlarý bir telaþdýr aldý. Hele sözcüleri þükrü Kaya'yý görse idiniz, baþýndan süt dökülmüs kediye benziyordu.

Meþhur hatib Mahmut Esat Beye söz yetiþebilir mi idi. þükrü Kaya Masonluðun bir hayir (!) müessesesi olduðunu kürsüden söylediði zaman gurubun hemen bütün azasý yüzüne haykýrdýlar.

Hayýr eserleri dediðiniz nedir, birisini gösterebilir misiniz? Yalan söylüyorsun, in aþaðý! dediler. Mahmut Esat ise MASONLUÐUN kökü dýþarda, gizli, memleket ve millet için muzur bir tarikat olduðunu ve her yerde umumi reislerinin yani meþrik-i azamlarýnýn YAHUDÝ olduðunu bir çok vesikalarla ispat etti.

þükrü Kaya, Kazým üzalp, Mazhar Germen son çareyi Katib-i umumi Recep Peker'e iltica etmekte buldular. Ve salonda oturan Recep Peker'in etrafýný alarak yalvarmaða baþladýlar. Guruptaki hava çok elektrikli idi. Heyecan son haddini bulmuþ, her taraftan

'-KAPATALIM!' sesleri yükseliyordu. O esnada Recep Peker söz istedi ve kürsüye gelerek:

'-Arkadaþlar, çok mühim bir iþin üstündeyiz, müsaade buyurun, bu iþi bir defa da devlet reisine götürelim, onun da reyini alalým, gelecek hafta bugün tekrar huzurunuza getireceðim, dedi.

Bu söz gurubun tasvibine mazhar oldu ve mesele gelecek haftaya kaldý. Bir hafta sonra olsun, biz herhalde bütün localarý kapatýrýz dediler. Ertesi hafta Recep Peker geldi ve kürsüye çýkarak þu müjdeyi verdi:

-Arkadaþlar; bugünden itibaren Türkiye'de Masonluk kalmamýþtýr ve bütün localar kapanmýþtýr.

Salonda bir kýyamettir koptu, alkýþlar, baðýrmalar ve KAHROLSUN YAHUDI USAKLARI! sesleri tavanlarý çýnlatýyordu.

þükrü Kaya ile arkadaþlarý ortadan sýrra kadem basmýþlardý. Gurup daðýldýktan sonra doktor Mim Kemal'i öne katarak meclisteki Masonlar toplu olarak Reisicumhura gitmiþlerdi. Mim Kemal, Reisicumhura hitaben:

-Efendim biz zaten maiyet-i devletinizdeyiz, fakat siz meþrik-i azamýmýz olursanýz biz pervane gibi etrafýnýzda dönüp dolaþýrýz, demiþ. Reisicumhur,

-Peki bir þey soracaðým, bana cevap veriniz de sonra... Siz Avrupada hangi locaya baðlýsýnýz ve metbuunuzun ismi nedir?

-Biz Cenova'ya tabiiz ve reisimiz de BARCA MISON Cenaplarýdýr, demiþler. Bunun üzerine küplere binen MUSTAFA KEMAL PAþA onlara hitaben:

-HAYDÝ DEFOLUN BURADAN, CEHENNEM OLUN GÝDÝN, YAHUDI UþAKLARI! Benim milletim bana kahraman sýfatýný verdi, ben sizin gibi, bir çýfýt yahudiye uþak mý olacaðým? Bu gece sabaha kadar Türkiye'deki bütün localarýnýzý kapatmadýðýnýz takdirde yarýn teþkil edeceðim divan-ý harbi örfi'ye hepinizi verir ve astýrýrým! Haydi defolun karþýmdan!

diyerek onlarý kovmuþ, onlar da yýldýrým telgraf ve telefonlarla vaziyeti Ýstanbul, Ýzmir ve Adana'ya bildirdiler ve sabah olmadan hepsinin kapanma kararlarýný getirip henüz sofrasýndan kalkamayan reisicumhura verdiler ve derin bir nefes aldýlar.

Reisicumhur Mustafa Kemal Paþa bu suretle bütün MASON localarýný kapattý.

Ýsmet Paþa'nýn reisicumhurluðu sýrasýnda kanun-u mahsusla localar kapanmadý diye Masonlarýn müracaatý üzerine tekrar localar açýlýp faaliyete baþladýlar.

Ve 1952 de ise Atatürkçü geçinen ve onunla iftihar eden CELAL BAYAR da, Ahmet Gürkan'ýn teklif ettiði ve Masonlarýn loacalarýný kapatmak istediði kanun teklifini red ederek bu suretle localarýný kanunla pekiþtirdi.

Tabii bu ameliyeyi Meclis yaptý, fakat bu müzakerelerin devam ettiði üç celse zarfýnda Celal Bayar reisicumhur locasýna gelerek (1) kanunun müzakerelerini sonuna kadar takip etmiþtir.

(1) Bu tarihi müzakereleri ben de basýn locasýndan takip ediyordum. Yanýmda Burla'nýn Ankara Müdürü Alaeddin Mizanoðlu vardý. Milyonluk müessesini kapatýp gelmiþ, heyecan içinde müzakereleri takip ediyordu. Celal Bayar da olanca heyecanýyle hatipleri dinliyor fakat gözlerini benden ayýramýyordu. Haklý idi, onu bir hiçlikten o mevkiiye dünya masonluðu getirmiþti.

Cevat Rifat Atilhan

bozok
    Guest
    Hay eline saðlýk güzel kardeþim. Bunlarýn ne olduðunu bilmek lazým. Kendi milletinden baþka dayanak arayanlarla asla bizim iþimiz olamaz.