Galatasaray'ın önde gelen isimlerinden, eski ikinci başkan Ergun Gürsoy, yeni yönetimden umutlu olduğunu belirtirken, Ünal Aysal dönemini tam bir hüsran olarak nitelendirdi.

Ergun.jpg

Ergun Gürsoy, "Bugüne kadar büyük israf oldu, fuzili alışverişler oldu, hiç bir işimize yaramadı ve zarar ettik. Kulüp çok zor duruma düştü. Ünal Aysal'a uyardım. 'Bu transferler fuzuli' dedim, ama dinlemedi. Bazı isimlerin Galatasaray'a yaramayacağını söyledim. Bana 'Peki iyi ki söyledin' dedi, ama sonra bildiğini yaptı. Aynı mevkii için pek çok oyuncu alındı. Galatasaray'da hiç alışık olmadığımız şeyler oldu. Teknik direktöre de çok fazla kızmaya gerek yok. Teknik direktör oynamıyor sahada" ifadelerini kullandı.

Radyospor'a konuşan tecrübeli yönetici, "Biz Ünal Aysal'a büyük ümitlerle bağlandık, göreve seçtik. Sonra işte böyle oldu. Bana göre Ünal Aysal dönemi tam olarak hüsran oldu" dedi.

'Yeni yönetimden çok umutluyum'

Ergun Gürsoy, "Duygun Yarsuvat'ın en büyük şansı, geçici bir dönem için gelmesidir. Radikal kararlar almak için en büyük şans, kimseden bir beklentisi yok. Ben başarılı olacağını düşünüyorum. Ben de dışarıdan desteğimi veriyorum" şeklinde konuştu.

'Satılamayacak futbolcu yoktur'

Gürsoy, Fernando Muslera ve Wesley Sneijder'in transfer olasılıkları için, "Futbolcular alınıp-satılır. Futbolcu satılmaz diye bir şey yok. Değerini bulursa her futbolcu satılabilir. İyi olduğunuzda da satarsınız, kötü gittiğinizde daha kolay satarsınız" dedi.

Kaynak: Fanatik.com.tr