Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Paþa'nýn uyarýsý:

Paþaa?nýn uyarýsý:

Paþaðnýn uyarýsý:

ðABD güçlerine kiþisel çýkarlar için katýlanlar varð Ortadoðu"da neler olduðunu hafta içinde ABD Baþkaný Bush açýkladý. Bush, ðOrta Doðu siyasetinin iki büyük ilkesi var: Kökten dincilerle mücadele etmek
    22 Ekim 2006 Pazar 01:12

ve bunlarý bertaraf etmek için ýlýmlý hükümetler kurulmasýný teþvik etmekð dedi ve ekledi: ð21. yüzyýlýn büyük ideolojik tartýþmasýnýn bu noktada olduðunu düþünüyorum.ð
    Böylece ðIlýmlý Ýslamð ideolojisinin, sahibinin sesi olduðu, Ýslamiyetle hiçbir ilgisinin bulunmadýðý, ABD Baþkaný düzeyinde tescil edilmiþ oldu.
    Ortadoðu"da ðIlýmlý Ýslam hükümetlerið kurulmasýný teþvik etmek politikasý, Ýran ve Suriye"ye yönelik olsa gerek. üünkü bu iki ülke dýþýnda, bölgede ABD güdümünde olmayan bir Ýslam ülkesi yok! Türkiye"deki iktidar ise CFR kaynaklý bir memorandumu parti programý haline getirerek kurulmuþtur!
    Bush"un sözleri bana, Ahmet Yesevi üniversitesi Mütevelli Heyeti Baþkaný, emekli orgeneral üetin Doðan"ýn bugün Genelkurmay Baþkaný olan orgeneral Yaþar Büyükanýt"a 1. Ordu Komutanlýðý"ný devrederken yaptýðý konuþmayý hatýrlattý.
    Doðan Paþa þöyle demiþti:
    ðYazmaktan pek okumaya fýrsat bulamayanlara, rahmetli Ýnönü"nün hatýralarýný, Falih Rýfký Atay"ýn "Zeytin Daðý"ný, 1. Dünya Savaþý"nda güney cephesinde yaþananlarý, Osmanlý döneminde Süveyþ Kanalý"nýn açýlmasýný müteakip titizlikle tutulan kayýtlarý incelemelerini öneririm.
    Uluslararasý hukukun meþru saydýðý sýcak takip kapsamýnda birliðinin baþýnda Irak içerisinde yüzlerce kilometre girmiþ ve çarpýþmýþ bir komutan olarak, ulusal çýkarlarýmýzýn korunmasýnýn, gerektiðinde sýnýr ötesi güç kullanmaktan geçtiðini en iyi bilenlerdenim. Yeter ki, Mehmetçiðimiz "Green Card"peþinde koþarak ABD güçlerine kiþisel çýkarlar için katýlanlara benzemesin.ð
    Paþa"nýn bu sözleri, o dönemde basýnda pek yer bulmamýþtý! Fakat bu sözler, sanýyorum Türkiye"nin bugünkü durumuna da ýþýk tutuyor. Zira Türkiye, Irak"tan kendisine yönelik terörist saldýrýlara karþý sýnýr ötesi harekat yapamadý. Bunun yerine, ABD"nin atadýðý terörle mücadele özel temsilcisine karþýlýk olarak bir temsilci de kendisi atayýp, silaha baþvurmadan meseleyi çözmek yolunu seçti.
    Kýsacasý, Türkiye oyalanmayý resmen tercih etti!
    Doðan Paþa"nýn bahsettiði kitaplarý okumuþtum. 1. Dünya Savaþý"nda Güney cephesinde yaþananlarý Mustafa Yýldýrým"ýn 58 gün romaný ayrýntýlarý ile anlatýyor. Ýsmet Paþa"nýn Bilgi Yayýnevi"nden çýkan anýlarý ise herkesin her satýrýna dikkat ederek okumasý gereken bir eser. Falih Rýfký"nýn Zeytin Daðý da ayný þekilde.
    Geçtiðimiz günlerde, Malatya Orduevi"nde þehit ve gazi ailelerine iftar yemeði veren 2. Ordu Komutaný Orgeneral Hasan Iðsýz, ðÝçeride ve dýþarýda terör örgütünün destekçisi durumunda olan bazý gruplar diyor ki, "efendim bakýn terör örgütü ne kadar iyi niyet gösterdi. Siz de bunlara karþýlýk göstermeye hazýrlanýn."Peki ne yapalým? "Efendim öncelikle operasyonlarý durdurun."Zaten kýþ geliyor. PKK zaten kýþýn eylem imkanlarýný büyük ölçüde yitiriyor. O halde býrakýn kýþýn rahat rahat dinlensin! Sonra keyfi istediði zaman daha güçlenmiþ olarak kanlý eylemlerine tekrar baþlasýn. Peki baþka ne yapalým? "Efendim af çýkarýn"Bakýn sýrada olan þeyler bunlardýr. Bunlar PKK"yý siyaset sahnesine çekme senaryosunun parçalarýdýrð dedi.
    Bizim de baþýndan beri gördüðümüz, anlatmaya çalýþtýðýmýz budur. Düz ovada siyaset, ðBölgenin kaynaklarýný bize býrakýnð diye ortaya çýkmýþtýr. Bunun siyasetle bir ilgisi yoktur. Türk Milleti"nin egemenliði tartýþma konusu edilmektedir.
    Bayram Meral"in, Erzurum"un þenkaya ilçesindeki köyünde bile ðBurasý Kürdistan, burayý terk edinð denilebiliyor! Erzurum"da halký sindirme çabalarý ile ilgili bana da yoðun þikayetler geliyor.
    Artýk Türk halkýný daha fazla oyalayamayacaklar, herkes bunu da görsün.

Arslan Bulut (yeniçað)

bozok
    Guest
    Deðerli arkadaþlarýmýzýn bizlerle paylaþtýðý çok önemli konularý büyük bir dikkatle izliyorum. Artýk bütün bu olan bitenleri görmezden gelmenin anlamý ya ahmaklýktýr ya da yurtdýþý emellere hizmet etmektir. þayet anlamamazlýktan gelinerek geçiþtirilebilir diye düþünülüyorsa bunun adýna da eski büyüklerimiz "Ýlm-i Hýmari"-(bilmeyenler için:eþek ilmi)-demiþlerdir.

Anlaþýlýyor ki, batý'nýn eski hastalýðý yeniden nüksetti ve bünyeleri adalet ve hak duygularýný eskiden olduðu gibi þimdi de reddediyor. Ýki büyük dünya savaþýný bu dünyanýn baþýna bela eden bu zihniyeti çok iyi kavramýþ olan Gazi Mustafa Kemal'in evlatlarý elbette bu oyuna gelmeyecekler. Bedel büyük olacak ama elbette sadece bizim için deðil....