Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Allah

anau
    Guest

Allah

ALLAH,
    Bu maili aldýðýmda düþündüm ki....
    Bunun için zamaným yok... Hele de çalýþýrken. Sonra böyle düþünmenin kesinlikle günümüzde birçok problemin kaynaðý olduðunu fark ettim Biz Allah'ý Cuma günleri mescide sýðdýrmaya çalýþýyoruz...
    Belki cuma gecesi... ve, nadiren kalkýlsa da Sabah namazlarýna....
    Hastalýklarýmýz, zayýflýklarýmýzda etrafýmýzda olsun istiyoruz.... ve hiç þüphesiz, cenazelerde.
    Maalesef, O'nun için iþte, oyunda yerimiz ve zamanýmýz yok...
    üünkü... Ýþlerimizi kendimiz halledebiliriz düþüncesi hayatýmýza girmiþ.
    Allah beni affetsin, O'nun hayatýmda ilk sýrada olmamasý gerektiðini kabul ettiðim yer ve zamanlarýn varlýðýndan dolayý.............
    Her zaman O'nun bizim için yaptýklarýný daima hatýrlayacak zamanlarýmýz olmalý.
    Bu mesajý idrak ettiyseniz paylaþýn!!
    Evet, ALLAHðI çok seviyorum.
    O benim var olma ve kurtulma kaynaðým.
    Beni her gün ayakta tutuyor. Onsuz hiçbir þeyim üok basit bir test.
    Eðer Allah' ý seviyorsanýz ve O'nun sizin için gerçekleþtirdiði muhteþem þeylerden utanmýyorsanýz....
    bunu arkadaþlarýnýza iletin.
    Bunun için zamanýnýz var mý? kolay zora karþý..
    Gerçekleri söylemek neden bu kadar zor, ayný zamanda yalanlarý söylemek de bu kadar kolay?
    Neden namazda uykuluyuz da bitince aniden uyanýveririz?
    Böyle mesajlarý paylaþmak varken silmek neden kolayýmýza gelir? Karþýlýksýz alabileceðimiz ne iyi hediye namazýmýzdýr. Hem masrafsýz ve ödülleri de muhteþemdir.
    Ne gariptir, ALLAH'A inandýðýný söyleyip de þeytanýn peþinden gitmek

Ne gariptir, fýkralarý çýlgýnca paylaþýrýz, mesajlar havalarda uçuþur da iþ Ýslamiyetðle ilgili bir mesajýn iletilmesine geldiðinde iki defa düþünürüz. Bu mesajý gönderirseniz, adres listenizdeki herkese gönderecek misiniz?

Yoksa ne tepki vereceðini bilmediðinizden ya da emin olmadýðýnýzdan göndermeyecek misiniz?
    Allah'ýn bizim için ne düþündüðünden çok insanlarýn bizim için ne düþündüðüne önem vermemiz Ne gariptir. ?

Bir asker, namaz kýlan (en zor þartlarda bile terk etmeyen) diðer askere sordu :"-Arkadaþ kaçýncý asýrda yaþýyoruz ? Niçin kendini zahmete sokup her gün 5 defa namaz kýlýyorsun.

Namaz kýlan asker, tam o sýrada uzaktan görünen teðmeni gösterdi:
    -þu insan; niçin yanýndan geçerken toplanýyor, selam veriyor ve bütün emirlerine itaat ediyorsun. "yat" dese yatýyor, "kalk" dese kalkýyorsun? O da senin gibi iki ayaðý, iki eli ve bir baþý olan bir insan deðil mi?"
    Diðer asker cevap verdi: "-Evet! O da benim gibi bir insan ama rütbesi var, omuzun da yýldýzý var"
    Namaz kýlan askerin cevabý müthiþti:"-Ey arkadaþ! Sen omuzun da bir tane yýldýzý var diye senin gibi bir insana itaat ediyorsun da ben, yerdeki kumlar adedince yýldýzlarý olan ve hepsini tespih tanesi gibi kudret eliyle-- çeviren bir zata niçin itaat etmeyeyim? Niçin namaz kýlýp emrini yerine getirmeyeyim?"

BÝLÝNMÝYOR...

pesimistik
    Guest
    evet çok doðru... çok güsel ve etkileyici bir yazý saðol dostum
    düþündüðümde þunu anlýyorum benden günahsýz olmamý deðil tevbekar olmamý istiyor bizi zaaflarýmýzla yarattý ve zaten biliyor biz hata iþleriz...affetmek için bekliyor...namaz bile yine insan için..