Yavuz’un puro parasý da mý TMSF’den?

Sabahattin üNKÝBAR
sonkibar@gmail.com
27/08/2008

Haberi Süper Poligon ve Haber Vitrini’nde okudum.

TMSF tarafýndan Sabah’ýn baþýna oturtulan Yavuz Onursal meðer toplu aldýðý puro parasýný ödememiþ ve fellik fellik aranýyormuþ. Habere göre Yavuz’un 5 yýldýzlý otel masraflarýyla Papermon’daki yemek harcamalarýný TMSF karþýlýyormuþ. Yavuz puro parasýný ödemediðine göre onu da TMSF mi ödesin istemiþ acaba?.. þaka bir yana TMSF hemen Yavuz Onursal’ýn otel ve yemek harcamalarýný ödeyip ödemediðini açýklamak durumundadýr. üdediyse toplamda ne kadardýr?

Yahu adam baþbakan mýdýr ki bu tür masraflarý karþýlandý? Doðruluðunu, yanlýþlýðýný açýklýða kavuþturmak için TMSF hemen açýklama yapmak durumundadýr. Hatýrlayýn, 1993’te SHP’li Bakan Güler haným, Abant’ta yemeðin hesabýný bakanlýða ödetti diye bakanlýðýný kaybetmiþti.

Görüyorsunuz nerelerden nerelere geldik. Tam bu noktada bir parantez açýp bu Yavuz Onursal’ý kutlamak isterim. Adam müthiþ aktör. Bu arkadaþla Star Grubu’nda bir süre beraber çalýþtým. 2001’de AKP ve kadrolarýna ne sözler ederdi aman Allahým. Keza 2002 seçimlerinde Cem Uzan’ýn partisinden Bursa adayý da olmuþtu. O adaylýk sürecinde Tayyip bey için ettiði sözleri ben burada yazsam vallahi beni hapse atarlar, ama ne hikmetse bu arkadaþ býrakýn hapse girmeyi AKP sayesinde TMSF’den toplamda yüzlerce milyar para aldý iyi mi!.. üstelik adam gazeteci falan da deðil. Hayatý boyunca yaptýðý tek iþ plastik kart imalatýdýr. Peki buna raðmen Sabah ve atv’nin baþýna nasýl mý geçti? Fehmi Koru ve ümer üelik sayesinde. Fehmi kardeþ de Yavuz’un sayesinde atv’den bir gece programý kapýp her ay onlarca milyar almýþtý.

Oh ne güzel, al gülüm ver gülüm.

Ondan sonra da iman ve Ýslam öyle mi Fehmi?

...